CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Szkól się za darmo w czasie izolacji - szkolenia specjalistyczne dla studentów w majowej edycji BazaRu

Grafika wprowadzająca

Można siedzieć i narzekać, że zamknięcie, że coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy.  Można też w wymuszonej na nas wszystkich izolacji szukać pozytywów. I my takie pozytywy dla Was znaleźliśmy.

Mamy dla studentów Politechniki Opolskiej darmowe szkolenia specjalistyczne. Wszystkie w bezpiecznej formie webinariów, wszystkie prowadzone przez zaufanych pracodawców, wszystkie uzupełnią wiedzę teoretyczną o zagadnienia praktyczne.

Możecie wziąć w nich udział bez ruszania się z domu, bez konieczności dojazdu na miejsce, czyli bez korków, stresu za kółkiem, spóźnień. Szkolenia odpalacie z każdego miejsca, w którym właśnie się znajdujecie i - jak zawsze w przypadku naszego „BazaRu” - nie płacicie za nie ani złotówki.

Sprawdźcie co dla Was przygotowali pracodawcy, którzy czekają, byście w przyszłości dołączyli do ich zespołów. Dołączcie do wydarzenia, żeby być na bieżąco. Wrzućcie do BazaRowego koszyka najlepsze okazje:


Data i godzina: 27 maja (środa), godz. 12.00 - 13.30

Temat: DANONE - Zarządzanie projektami w praktyce

Opis: Przyjdź na spotkanie z Sylwią Gałęzyką (Kierownikiem ds. Projektów Operacyjnych), dowiedz się jak wygląda jej praca w Zakładzie Produkcyjnym Nutricia w Opolu i zadaj swoje pytania!

Prelegent: Sylwia Gałęzyka posiada wieloletnie doświadczenie w dużej firmie produkcyjnej z branży FMCG. Zarządzała wieloma zespołami w Łańcuchu Dostaw oraz na produkcji. Przez ostatnie 1,5 roku z sukcesem kierowała dużym projektem inwestycyjnym. Zawodowo lubi wyzwania, konsekwentnie dąży do celu, bardzo ceni pracę zespołową. Ważny jest dla niej ciągły rozwój.


Data i godzina: 28 maja (czwartek), godz. 11.00 - 13.30

Temat: DANONE - Digitalizacja w fabryce? Na czym polega i jak to robimy? – przykłady projektów z Zakładu Produkcyjnego Nutricia w Opolu

Opis: Webinarium i dyskusja w formie Q&A. Na przykładach projektów z Zakładu Produkcyjnego Nutricia zobaczycie jak przebiega digitalizacja w Opolu. Zobaczycie jak robią to w Opolu i w jakim kierunku zmierza digitalizacja. Webinarium poprowadzą doświadczeni pracownicy (absolwenci Politechniki Opolskiej). Z pewnością dowiecie się więcej o prowadzonych programach stażowych i aktualnych rekrutacjach, profilu kandydata jaki jest dla DANONE cenny i o tym dlaczego warto zbierać doświadczenia już w trakcie studiów.

Prelegenci: Jacek Jarocki: Starszy Kierownik ds. Transformacji Cyfrowej; Sebastian Felisiak: Kierownik ds. Transformacji Cyfrowej; Agata Prandzioch - HR Business Partner Dział Zasobów Ludzkich


Data i godzina: 25 maja (poniedziałek), godz. 18.00 – 21.00 z przerwami

Temat: Przegląd rozwiązań sieciowych firmy TURCK. Wprowadzenie do technologii IO-Link – zagadnienia teoretyczne

Opis: Przedstawione zostaną rozwiązania sieciowe stosowane w TURCK: kompaktowe moduły I/O wykonane w IP67 - przeznaczone do pracy w trudnych warunkach oraz IP20 do montowania na szynie DIN w szafach sterowniczych. Uczestnicy zostaną zapoznani z ideą stosowania rozwiązań sieciowych w automatyce, wykorzystywanymi protokołami oraz rodzajami stosowanych topologii. W oparciu o zdobytą wiedzę o systemach sieciowych przedstawione zostaną zagadnienia teoretyczne o interfejsie IO-Link, które  przybliżą uczestnikom zasadność stosowania interfejsu w automatyce, jego zalety oraz sposób działania w warstwie fizycznej. Kolejnym zagadnieniem będzie sposób wymiany danych między masterem IO-Link a urządzeniem podłączonym do jego portu.

Prelegent: Andreas Kowol - Application Engineer w firmie TURCK. Od prawie 3 lat jego głównym zadaniem jest programowanie sterowników PLC, które zarządzają różnymi aplikacjami u klientów. Absolwent kierunku Elektrotechnika na Politechnice Opolskiej. Obecnie uczestnik szkoły doktorskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektrotechnika i Informatyka.


Data i godzina: 27 maja (środa), godz. 18.00 – 21.00 z przerwami

Temat: Wykorzystanie rozwiązań IO-Link w praktyce – parametryzacja urządzeń, połączenie modułu sieciowego IO-Link ze sterownikiem PLC

Opis: Spotkanie ma na celu zapoznanie uczestników z technologią IO-Link od strony praktycznej. Zostaną omówione pliki opisujące urządzenie IO-Link (pliki IODD), które następnie posłużą do paramilitaryzacji urządzeń w środowisku PACTWare oraz do kodowania i dekodowania ramek procesowych. Na koniec spotkania zostanie stworzona aplikacja, w której master IO-Link za pomocą protokołu sieciowego PROFINET będzie wymieniał dane procesowe urządzeń IO-Link ze sterownikiem PLC. Będzie to symulacja prawdziwych aplikacji opartych o współpracę interfejsu IO-Link oraz PLC stosowanych w przemyśle.

Prelegent: Andreas Kowol - Application Engineer w firmie TURCK. Od prawie 3 lat jego głównym zadaniem jest programowanie sterowników PLC, które zarządzają różnymi aplikacjami u klientów. Absolwent kierunku Elektrotechnika na Politechnice Opolskiej. Obecnie uczestnik szkoły doktorskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektrotechnika i Informatyka.


Data i godzina: 26 maja (wtorek), godz. 18.30 - 19.30

Temat: Wstęp do 6 Sigma. Różnice w podejściu numerycznym a analitycznym.

Opis: Jak określić Six Sigma w trzech słowach? Jak określić to w jednym zdaniem? Dołącz do naszego webinar-u. Razem postaramy się rozwiać te wątpliwości i wypracować definicję.  Koncepcja 6 Sigma jest narzędziem używanym przez największe firmy produkcyjne i usługowe. Osoby znające metodykę na poziomie zielonego lub czarnego pasa stanowią prestiżową grupę, która rozwiązuje najbardziej złożone problemy inżynieryjne. Może i Ty poczujesz, że chcesz podążać drogą 6 Sigma.  Położymy nacisk na podejście numeryczne i analityczne. Jeśli chcesz wiedzieć jak statystyka rządzi światem sportu i produkcji, to jest to webinar dla Ciebie.

Prelegent: Sławomir Zabawa - Lean Six Sigma Black Belt z ponad 8 letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i optymalizacji procesów FMCG dla światowych liderów rynku spożywczego i opakowań szklanych. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wydziału Nauk Żywności i Żywienia Człowieka oraz Politechniki Opolskiej, Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki.

Sprawdzony trener metod szczupłego zarządzania i produkcji. Swoje warsztaty i szkolenia buduje w oparciu o model nauczania cyklu Kolba oraz K. Vopela. Specjalizuje się w szkoleniach w obszarach Lean Six Sigma, doskonalenia jakości i procesów. 


Data i godzina: 26 maja (wtorek), godz. 11.30 - 13.30

Temat: Jak nadążyć za zmianami - elastyczność osobista w kontekście sytuacji epidemiologicznej

Opis: Świat wokół zmienia się nieustannie wymagając od nas przystosowywania się i wypracowywania nowych sposobów reagowania. Najczęściej jednak zmiany dotyczą tylko pewnych elementów naszego życia. Pandemia, z którą mamy do czynienia wymusiła na nas radykalne zmiany stylu życia i warunków nauki, ograniczyła naszą swobodę poruszania. Może to powodować frustrację, narastające napięcie i różne emocje w nas samych. Jak sobie efektywnie poradzić ze zmianą? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na warsztatach.

Korzyści z warsztatu:

•        Poznasz etapy reakcji na zmianę

•        Przećwiczysz techniki, które pomogą Ci w regulowaniu emocji

•        Dowiesz się czym jest elastyczność osobista i jak ją rozwijać.

Prelegent: Karolina Ścigała - psycholog, trener i psychoterapeuta. Pasjonatka rozwoju osobistego z ponad 6 letnim doświadczeniem w międzynarodowej organizacji. Jej szkolenia to energetyczne połączenie wiedzy z zakresu psychologii i praktyki biznesowej. Specjalizuje się we wzmacnianiu kompetencji interpersonalnych i efektywności osobistej.


Data i godzina: 27 maja (środa), godz. 17.00 - 18.00

Temat: Jak stać się "Lean'owcem"? Co trzeba umieć żeby pracować w Lean Management. Historie znanych Lean'owców

Prelegent: Natalia Jeżdżewska


Data i godzina: 28 maja (czwartek), godz. 9.00 - 10.00

Temat: Co o Six Sigma warto wiedzieć na początku kariery zawodowej - part 1, czyli wybrane narzędzia Six Sigma

Prelegent: Małgorzata Piątkowska - 3 lata w roli Lidera Jakości dla obszaru Europy. Prowadzi projekty doskonalące jakość wyrobów oraz rozwijające kulturę jakości, obejmujące zakresem blisko 20 Fabryk produkujących wyroby czekoladowe, gumę do żucia i cukierki. Absolwentka Politechniki Gdańskiej, wydziałów Chemicznego oraz Zarządzania i Ekonomii. Lean Six Sigma Black Belt z 10-letnim doświadczeniem w zakresie Inżynierii i optymalizacji procesów, Zarządzania projektem oraz bezpieczeństwa i jakości wyrobów. Zdobyte doświadczenie zawodowe wykorzystuje w roli Trenera Biznesu. Swoje warsztaty i szkolenia buduje w oparciu o zasadę minimum teorii, maksimum praktyki. Specjalizuje się w obszarach Lean Six Sigma, doskonalenia jakości i procesów, prowadzenia projektów i warsztatów w w/w obszarach.  


* prosimy przy zapisach wykorzystywać adresy e-mail w domenie uczelni. Zapisani uczestnicy dostaną w dniu szkolenia zaproszenie w formie linku do wirtualnego pokoju.   

 

Szkolenia realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu „Gra o Karierę - Biuro Karier dla Ciebie”, którego celem jest promocja działalności Biur Karier wśród społeczności studentów.

W ramach projektu  Biura Karier w całej Polsce organizują: warsztaty, szkolenia, doradztwo zawodowe lub inne wydarzenia online pod wspólnym szyldem, w których mogą wziąć udział studenci ze wszystkich uczelni biorących udział w inicjatywie. Czyli mamy kolejny plus izolacji – przecież do tej pory ze szkoleń Politechniki Warszawskiej korzystali tylko jej studenci ????

Sprawdźcie, co przygotowały dla Was inne uczelnie: https://graokariere.wordpress.com/najnowsza-edycja/.  I korzystajcie z możliwości, jakie nam przynosi izolacja. Szukajcie pozytywów!