CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Za nami XVI edycja Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości

Grafika wprowadzająca

XVI edycję Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęliśmy 7 kwietnia wykładami dla studentów fizjoterapii, wychowania fizycznego oraz turystyki. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Akademia odbyła się ONLINE, z wykorzystaniem platformy MOODLE.

 

 

 

 

 

 

 

1. Fizjovital Centrum Fizjoterapii i treningu 
O swojej ścieżce kariery opowiedziała studentom pani Ewelina Tuła – właścicielka studia rehabilitacji Fizjovital, która mówiła o realizacji swoich zawodowych marzeń i pracy w zawodzie fizjoterapeuty. Jeśli to co się robi, robi się z pasją, prędzej czy później sukces sam nas dopadnie. Przyszli fizjoterapeuci otrzymali długą listę praktycznych rad, a wszystko po to by z sukcesem ruszyć na podbój rynku pracy. Nasi absolwenci, którzy myślą o założeniu własnej działalności, dostali darmowy pakiet motywacyjny. Wierzymy, że to wystąpienie przyczyni się do powstania wielu pracowni rehabilitacji, gdzie będzie serdecznie i przyjaźnie, gdzie będzie się pracować z pasją, skupionym przede wszystkim na pacjentach i dbałości o ich dobro. Dokładnie tak jak w gabinecie pani Eweliny!

 

 

 

2. Tomasz Schichta - trener
Nasz absolwent Pan Tomasz Schichta opowiedział o  swojej szkółce piłkarskiej, cechach dobrego trenerach i doświadczeniu w pracy z młodszymi dziećmi. Szkółka rozwija sportowe pasje  najmłodszych i promuje zdrowy styl życia. Trener to autorytet, czasem ważniejszy od rodziców, dlatego spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność. Potrafi zachęcić do jedzenia szpinaku skuteczniej niż mama. Chwali za każdy najmniejszy sukces i jest supermotywatorem. To kolejna zawodowa alternatywa dla naszych studentów, szczególnie tych: uśmiechniętych, przyjacielskich, serdecznych, pomocnych i zmotywowanych.

 

 

 

 

 

3. Biuro Podróży JAWA TOUR 
Studenci, zwłaszcza z kierunku turystyka, poznali pana Wawrzyńca Jasińskiego – właściciela Biura Podróży Jawa Tour. To była wspaniała okazja do wysłuchania opowieści jak zostać dobrym przewodnikiem turystycznym. Dlaczego opowieści? Ponieważ dobry przewodnik musi być oczytany i musi umieć ciekawie opowiadać. Dokładnie tak, jak pan Wawrzyniec, który przeniósł nas w podróż dookoła świata, w miejsca, w których pracował i w których wypoczywał. Ponieważ lat przepracowanych w branży ma na swoim koncie dużo, to i dużo cennych rad przekazał swoim słuchaczom. W wielkim skrócie, osoba działająca w branży turystycznej powinna być ciekawa świata, głodna wiedzy, przyjazna, otwarta na nowe znajomości, uśmiechnięta i odpowiedzialna. 

 

 

 

 

Środa – 14 kwietnia – spotkania dla studentów kierunków ścisłych.


4. ASSA ABLOY Mercor Doors 
W pierwszej części wykładu studenci poznali profil firmy ASSA ABLOY Mercor Doors sp. z o.o. Następnie pani Hanna Szczepańska – „łowca talentów” podzieliła się własnym doświadczeniem z obszaru rozmów rekrutacyjnych. Dodatkowe zaangażowanie podczas praktyk, mierzenie sił na zamiary i sztuka umiaru to tylko niektóre z licznych rad i wskazówek, które otrzymali słuchacze. 
W dalszej części dowiedzieli się jak wygląda proces rekrutacji, jak zachować się po otrzymaniu oferty pracy i ile czasu mamy na jej akceptację.
Z takim pakietem wiedzy, nasi już prawie absolwenci, spokojnie mogą wyruszać na podbój rynku pracy i oczywiście w pierwszej kolejności aplikować do ASSA ABLOY!

 

 

5. Zugil
Firma Zugil stawia na naszych inżynierów! Pani Agnieszka Nowak, dyrektor handlowy w firmie, udowodniła, że absolwenci Politechniki Opolskiej świetnie sprawdzą się również w dziale sprzedaży w firmie produkcyjnej. Szansa poznania firmy, w połączeniu z wiedzą praktyczną z obszaru marketingu międzynarodowego to doskonały „prezent wyjściowy” dla naszych przyszłych inżynierów. Wystarczy tylko otwartość, bycie ciekawym świata, odrobina dobrego humoru, dobry kontakt z ludźmi i kilka umiejętności twardych, by współpracować z takimi markami jak Atlas, BMW czy Volkswagen w Finlandii, Szwecji, Austrii i w Niemczech. 

 

 

 

6. Asseco
Asseco Poland to równie dobre miejsce dla naszych studentów. Szczególnie tych chcących pracować w branży IT. Firma działa zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym, stawia na rozwój, zarówno duchowy jak i fizyczny. Organizuje hackatony i maratony. Pan Maciej Białas, specjalista ds. rekrutacji, zdradził, jak wygląda cały proces rekrutacyjny. W wielkim skrócie: zaaplikuj, porozmawiajmy, poznajmy się lepiej i witaj w Asseco. Prawda że proste? Gdy już tam będziecie, możecie poprzez system poleceń kolejnego pracownika zgarnąć nagrodę pieniężną. Firma pozostaje otwarta na studentów, oferując im możliwości stażu i dedykowane szkolenia. Sprawdźcie jakie oferty pracy ma dla Was Asseco!

 

 

Ostatnie wykłady tej edycji Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – 21 kwietnia – dedykowane były Wydziałowi Ekonomii i Zarządzania.

 

7. GPB GROUP 
Rafael Churawski razem ze swoim zespołem GPB Group wspiera polskich przedsiębiorców w rozwoju, budowaniu silnej pozycji oraz osiąganiu sukcesów gospodarczych w krajach niemieckojęzycznych. O swoich doświadczeniach w skutecznym prowadzeniu biznesu w Niemczech, podzielił się ze słuchaczami Akademii. Skutecznie przeprowadził nas przez most współpracy polsko-niemieckiej i pokazał jakie zasady nowoczesnego biznesu wprowadził nasz sąsiad, który uznawany jest za jedną z głównych sił ekonomicznych Europy. Czasami małe niuanse przesądzają o sukcesie polskich przedsiębiorstw na rynku niemieckim. Mamy niedosyt, liczymy na więcej. Już planujemy wizytę studyjną naszych studentów w Berlinie, dziękujemy za zaproszenie!

 

 

 

8. PwC Service Delivery Center
Przedstawicielki PwC Service Delivery Center: Joanna Krawczyk oraz Magdalena Ekert, pokazały jak przezwyciężać bariery komunikacyjne w środowisku międzynarodowym. Ponieważ to życie pisze scenariusze i nam podczas wykładu pojawiła się taka bariera w postaci kłopotów z łączem. Jednak nie stanowiło to dla naszych specjalistek, żadnej przeszkody, szybko znalazły rozwiązanie, żeby pokonać barierę. W PwC nie ma żadnych barier dla Waszej kariery, znacie zasady sprawnej komunikacji, wykorzystajcie tę wiedzę przy aplikowaniu do firmy!

 

 

9. Starostwo Powiatowe w Krapkowicach
Finansiści, ekonomiści i wszyscy zainteresowani tematem finansów publicznych mieli okazję zaczerpnąć wiedzy u źródła. Pani Ilona Adamkiewicz, skarbnik powiatu krapkowickiego, przybliżyła uczestnikom wykładów charakter pracy na stanowisku księgowego w instytucjach publicznych. Zrobiła to na medal, jak przystało na dwukrotną laureatkę konkursu w kategorii Mistrz Finansów Publicznych. Okazuje się, że w tym zawodzie można, a nawet trzeba posiadać wady. Dobry księgowy musi być drobiazgowy, nad wyraz dokładny i do tego czepialski! Skuteczny pion księgowości z głównym księgowym na czele to filar gospodarki finansowej jednostki. To może być jedna ze ścieżek kariery dla studentów WEiZ. W tej dziedzinie można się świetnie rozwijać, a co najważniejsze – awansować!

 

 

 

Dziękujemy wszystkim Firmom oraz prelegentom za poświęcony czas oraz cenne rady. Niech zaowocują w życiu zawodowym naszych słuchaczy!

Kolejna edycja Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości już jesienią 2021!