CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

BazaR - edycja wiosenna 2021 podsumowanie

Czasami setki przeczytanych podręczników daje mniej niż jedno spotkanie z doświadczonym praktykiem. Praktykiem, który tym doświadczeniem chce się dzielić.

 

 

 

Za nami ponad 30 godzin szkoleń i warsztatów przeprowadzonych przez 9 wyjątkowych Partnerów merytorycznych Bazy Rozwojowej Politechniki Opolskiej, BazaR, edycja wiosna 2021 r. 

 

 

 

 

 

Aż 98.17% zapytanych uczestników bardzo dobrze i dobrze oceniło przygotowanie merytoryczne prowadzących. Właśnie za to dziękujemy szkolącym, którzy nie zerkają zazdrośnie na czyhającą na nich młodszą konkurencję. Zamiast tego dzielą się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami. Kto wie – może w przyszłości kolegami po fachu?

 

Ponad 60% prowadzących szkolenia to absolwenci Politechniki Opolskiej. Wracają, by dzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami.

 

- Politechnika Opolska to miejsce „mixpeople” gdzie łącza się młodzi i starsi, eksperci, praktycy i studenci. Dzięki temu mamy szansę być na bieżąco z nowinkami, badać czego oczekuje młode pokolenie i dzielić się swoją praktyką ze studentami, którzy często po ukończeniu studiów zderzają się z rzeczywistością. Czuję, że wszyscy czerpiemy korzyść ze swojej obecności. Czekam na kolejne projekty zrzeszające „mixpeople” - mówi Anna Grobelna, absolwentka kierunku Zarządzanie i inżynieria Produkcji, obecnie Lean Specialist w Polaris. Sama jeszcze niedawno korzystała z bazarowych szkoleń, dziś role się odwróciły, a ona ze słuchacza zamieniła się w sprawnego szkoleniowca.

 

W tegorocznym cyklu wzięliśmy na warsztat kadry i płace, 5S i Problem Solving, Drupal, doskonalenie procesu oraz rozwiązania chmurowe i IO-Link. Te ostatnie były serwowane przez Andreasa Kowola z TURCK, doktoranta Politechniki Opolskiej, który szkolenia dla nas prowadzi już kolejny sezon z rzędu.  Architekci uczyli się przygotowania profesjonalnego portfolio, osoby planujące karierę w branży fitness przyjrzały się pracy trenera personalnego z Matt Wojcik Mental&Phisical Support. Pojawił się także temat dla planujących własną działalność gospodarczą i ekspansję na rynek niemiecki, gdzie cennymi wskazówkami dzielił się Rafael Chuarwski z German Poland Bridge Group.

 

Każde szkolenie było inne. Informatycy pod okiem prowadzących ze Smartbees instalowali, pisali kod i tworzyli aplikację w Drupalu. Z kolei przyszli księgowi i HRowcy potrzebowali tylko kartki i długopisu, ewentualnie kalkulatora, by wspólnie z p. Małgorzatą ZiorKo-Mazur ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce wyliczyć standardowe wynagrodzenie. 

 

Dla uzupełnienia rzut oka i praca nad umiejętnościami miękkimi, których rynek pracy wymaga od każdego, bez względu na stopień zawodowego przygotowania - sprzedaż i negocjacje od DANONE oraz wystąpienia publiczne i budowanie trwałych relacji biznesowych z niezawodną Iwoną Caputa z Black Cat Company.

 

 

 

 

Każdy z prowadzących wypowiedział się jako ekspert w swojej dziedzinie, dając także przestrzeń do dyskusji i pozwalając uczestnikom na zadawanie pytań. Każdy zostawił ich z dodatkowymi materiałami, ćwiczeniami i radami.

Przeprowadzenie dobrego warsztatu wymaga od prowadzących długiego przygotowania.

- Mój materiał powstał w oparciu o dziesiątki podręczników, wskazówek i szkoleń dotyczących edukacji, rekrutacji oraz pracy w sektorze kreatywnym i inżynierskim, a przede wszystkim w oparciu o ponad 1000 aplikacji, które przeanalizowałem w ciągu kilkunastu lat zarządzania pracownią architektoniczną – podsumowuje Dariusz Gocławski, właściciel warszawskiego biura architektonicznego A+D RETAIL STORE DESIGN. Podczas warsztatu pokazał studentom architektury jak szukać własnej drogi w świecie architektów i zdobyć wymarzoną pracę w branży. Trudno całe to doświadczenie streścić w zaplanowanym czasie, dlatego ważna była selekcja materiału i poparcie go przykładami z życia, z którymi pan Dariusz zetknął się podczas kilkuset rozmów kwalifikacyjnych prowadzonych na różne stanowiska.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili rozwijać się z naszymi Partnerami. 95,41% uczestników szkoleń oceniło szkolenia bardzo dobrze i dobrze. Nie może więc być inaczej - zapraszamy do udziału w kolejnych cyklach. Z BazaRem wracamy jesienią.

 

Pełne opracowanie podsumowujące wyniki ankiet ewaluacyjnych znaleźć można tutaj:                        <>

 


BazaR – Baza Rozwojowa Politechniki Opolskiej zawiera propozycje szkoleń specjalistycznych i warsztatów dla studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej. BazaR  tworzą z nami Pracodawcy, którzy chcą dzielić się wiedzą i rozwiązaniami, by świadomie kształtować swoją przyszłą kadrę, jeszcze zanim zacznie szukać ofert pracy. 

 

Zainteresowane współpracą firmy zapraszamy do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej.

 

 

Kliknij poniżej jeśli chcesz sprawdzić, co działo się w poprzednich edycjach: