CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Saint-Gobain

Spotkania z biznesem nabierają coraz bardziej praktycznego wymiaru. Godzinka jazdy autokarem i dotarliśmy do Namysłowa. To właśnie tam mieści się siedziba firmy Vetrotech z Grupy Saint-Gobain. Studentów Wydziału Ekonomii i Zarządzania wraz z opiekunami powitał Dyrektor Zarządzający  Maciej Ciszewski (który przygotował wystąpienie wprowadzające) oraz znana nam już z przeprowadzonego wcześniej warsztatu Anna Cyranka – HR Business Partner. W dalszej części spotkania do zespołu prowadzących dołączył Wojciech Ciemny – Kierownik Kontroli Jakości w firmie. 

Studenci mieli okazję poznać szczegóły funkcjonowania przedsiębiorstwa, jego historię, a także misję i strukturę firmy. Wiemy już jak wygląda proces produkcyjny, kontrola procesu i wyrobu, system jakości oraz te aspekty produkcji szkła, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Dlaczego praca w Namysłowie, w Grupie Saint-Gobain to propozycja, którą warto rozważyć ? Oto garść informacji, które najbardziej utkwiły nam w pamięci:

  • Oddział w Namysłowie specjalizuje się w produkcji wysokojakościowego, ognioodpornego szkła ochronnego,
  • Vetrotech stawia na bezpieczeństwo zarówno swoich pracowników jak i odbiorców, dbając przy tym o zminimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko,
  • Saint-Gobain zostało założone w 1665 r. z inicjatywy samego króla Francji Ludwika XIV, a zakład produkcyjny w Namysłowie powstał w 1996 r.,
  • Misją jest tworzenie wspaniałych miejsc do życia i poprawiać jakość życia codziennego,
  • Powołana przez firmę Fundacja Saint-Gobain pomaga młodym ludziom w rozpoczęciu kariery zawodowej oraz buduje, remontuje i modernizuje domy i mieszkania o charakterze  społecznym, dbając szczególnie o to, aby były energooszczędne i ekologiczne,
  • Pracownicy korzystają z wielu benefitów, w tym m.in. programów aktywizujących, wyjazdów integracyjnych, rodzinnych pikników, karty multisport oraz zniżek pracowniczych w wybranych punktach. 

Zaraz po części wykładowej udaliśmy się bezpośrednio na halę produkcyjną, żeby móc teorię zobaczyć w praktyce. Byliśmy podzieleni na trzy grupy, każda grupa w odzieży ochronnej, każda pod przewodnictwem pracowników firmy, w tym samego Dyrektora. Byliśmy świadkami, jak krok po kroku powstaje produkt finalny). Na wszystkie nurtujące nas pytania otrzymywaliśmy fachową i wyczerpującą odpowiedź.

Dziękujemy raz jeszcze Saint-Gobain za możliwość poznania kulis pracy przy tworzeniu ogniochronnego szkła. Wizyty studyjne to wspaniała okazja do poznania specyfiki działalności firmy. Obrazują praktyczne oblicze biznesu i pozwalając studentom i absolwentom uczelni znaleźć wymarzone miejsce pracy.

Praktyki nigdy nie za wiele, dlatego niebawem kolejne inicjatywy w ramach „Spotkań z biznesem”.  Wierzymy, że równie owocne i udane jak to z Grupą Saint-Gobain i jej oddziałem Vetrotech w Namysłowie!     

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kto czeka ten się doczeka - i tak 22 października 2019 r. rozpoczęliśmy na Wydziale Ekonomii i Zarządzania  „Spotkania z Biznesem”.

W nowy rok akademicki  wkraczamy z nową formułą. Wiemy, jak duże znaczenie ma dla studentów praktyczna strona kształcenia.  Sygnalizują to wyniki prowadzonych przez nas badań. Spełniając oczekiwania zainaugurowaliśmy „Spotkania z biznesem”.

Na początek zagościliśmy z nimi na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Spotkania mają charakter warsztatowo-wyjazdowy, co oznacza, że student biorący udział w danym cyklu skorzysta z udziału w praktycznym warsztacie prowadzonym przez przedstawiciela firmy  oraz weźmie udział w wizycie studyjnej  w siedzibie przedsiębiorstwa.

Inauguracyjne spotkanie uroczyście otworzyła prodziekan ds. współpracy i rozwoju WEiZ dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień.  W pierwszym spotkaniu z biznesem wzięli udział studenci ekonomii

i zarządzania, którzy pod okiem Anny Cyranki, HR Business Partnera w firmie Saint-Gobain, szlifowali tajniki rekrutacji. Warsztat pn. "Zaawansowane metody rekrutacji -  Assessment center

w praktyce" pokazał jak w rzeczywistości wyglądają asessmentowe sesje rekrutacyjne.

 

Warsztat składał się z dwóch części. W pierwszej studenci mieli okazję poczuć na własnej skórze jak przebiegają assesmentowe sesje rekrutacyjne. Rozwiązywali testy kompetencji i zadania podobne do tych, które w rzeczywistości dostają uczestnicy rekrutacji. Wcielali się w role ocenianych i oceniających, a towarzyszyły im przy tym podobne emocje, jak u kandydatów podczas prawdziwych rekrutacji.

 

Na wszystkie pytania związane z „assesmentem” w drugiej części odpowiadała Ania Cyranka – wieloletni pracownik działu HR.  Na warsztat wzięto wady i zalety takich sesji, zarówno dla organizatorów, jak i biorących w nich udział, a także ich przebieg oraz koszyk najczęściej pojawiających się zadań.

 

 „To doświadczenie, z którym w przyszłości mogę mieć do czynienia”; „Cieszę się że mogłem/am zobaczyć, jak to wygląda w praktyce” - to najczęstsze opinie osób biorących udział w warsztacie.

 

Warsztat to tylko połowa cyklu – Saint-Gobain zaprasza studentów do siebie. Pani Ania opowiedziała czym się zajmuje Zakład Vetrotech w Namysłowie, a szczegółów dowiemy się na miejscu!  Udział

w wizycie studyjnej to porcja praktycznej wiedzy „na  żywo”, wystarczyło wpisać się na listę i podać numer buta –  zupełnie jak w bajce o kopciuszku!

 

Akademickie Biuro Karier bardzo dziękuje firmie Saint-Gobain za  chęć podzielenia się praktyczną wiedzą z naszymi studentami i możliwość  wizyty w firmie. A Wydziałowi Ekonomii i Zarządzania dziękujemy za zaproszenie nas do swojego pięknego budynku oraz mocne wsparcie techniczne

i merytoryczne.

 

 Już nie możemy się doczekać wizyty studyjnej. Do zobaczenia 5 listopada w Saint-Gobain!