CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Ruszamy z jesienną odsłoną Bazy Rozwojowej Politechniki Opolskiej (BazaR)!

Grafika wprowadzająca

Przed nami dwa szkoleniowe tygodnie – ruszamy z jesienną odsłoną Bazy Rozwojowej Politechniki Opolskiej (BazaR).

 

Szykujcie się na kolejną porcję szkoleń serwowanych na BazaRze zupełnie za darmo. Między 15 a 25 listopada 2021 zajmujemy Wam popołudnia.

 

Szkolenia przeprowadzą dla Was przedstawiciele firm: Adamietz, ATMOTERM, Black Cat Company, CYBER SECURITY Damian Wróblewski, Fizjo Motion Bartosz Dobranowski, Gepard, Google, ifm ecolink, International Automotive Components Polska Sp. z o.o. (IAC), LG Energy Solution, Polaris, SNP Poland oraz WARBUD. Wesprze nas także Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, Wydział Mechaniczny oraz nasze Centrum Wsparcia Psychologicznego.

Przybliżą Wam zagadnienia techniczne z obszaru budownictwa, energetyki, IT, produkcji, automatyki, wychowania fizycznego i fizjoterapii, czyli „twarde”, m.in. project management, Employee Experience, cyberbezpieczeństwo, przygotowanie motoryczne, programowanie CNC czy BHP.  W części „na miękko” między innymi zarządzanie sobą w czasie, LinkedIn i komunikacja interpersonalna, zarządzanie eventami oraz employer branding

 

Z każdą edycją staramy się lepiej dopasować do Waszych potrzeb i wsłuchać w Wasze głosy i opinie. W ankietach ewaluacyjnych wskazaliście, jakich tematów potrzebujecie. Nasi Partnerzy wybierali więc wyłącznie z puli tych zagadnień, które wskazaliście jako interesujące.

 

Wszystkie spotkania zaplanowane są na popołudnia, aby mogli z nich skorzystać również studenci studiów niestacjonarnych i osoby pracujące.

Zapisy właśnie ruszyły.

 

 

BazaR'owa DOGRYWKA! 

Data i godzina: 13.12.2021 r.; godz. 16:30 – 18:30

Temat: Skuteczność Twojego profilu na LinkedIn. 

Obszar tematyczny: media społecznościowe

Opis: Razem z trenerką weźmiemy pod lupę naszym profilom na LinkedIn. Co warto poprawić, jakie elementy dodać, aby rekruterzy i właśnie nas zaprosili do współpracy. Ten, kto nie szuka pracy dostanie wskazówki, które pozwolą skutecznie budować sieć kontaktów.

Firma: Black Cat Company

Prelegent: Iwona Caputa / Inspiruje ludzi i firmy do podążania własną ścieżką. Wspiera w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek  w oparciu o autentyczność, wartości i indywidualne potrzeby moich klientów. Szkoli i prowadzi warsztaty z kilku dziedzin: budowanie marki, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku i autoprezentacji. Jej archetyp, to Buntownik. Jak kot chodzi własnymi ścieżkami, poszukując innowacyjnych rozwiązań i patrząc na świat z innej perspektywy. Jest kreatywną indywidualnością. Potwierdzą to osoby, z którymi współpracowała: właściciele firm, instytucje otoczenia biznesu, organizacje i klienci indywidualni.

     

 

SZKOLENIA ZAKOŃCZONE

Data i godzina: 15.11.2021 r.; godz. 15.00- 16.30 

Obszar tematyczny: fizjoterapia

Temat: Fizjoterapia poCovidowa

Opis: W trakcie wykładu przedstawiona zostanie tematyka rehabilitacji pacjentów po zakażeniu SARS-CoV2. Zostaną zaprezentowane obszary interwencyjne dla fizjoterapeutów jak również opisane najnowsze możliwości technologiczne wspomagające proces rehabilitacji.

Prelegent: dr Sebastian Rutkowski / Naukowiec oraz nauczyciel akademicki Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, fizjoterapeuta z ponad 10-letnim doświadczeniem. Skoncentrowany wokół tematyki wirtualnej rehabilitacji. Autor pierwszej w Polsce rozprawy doktorskiej dotyczącej wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji pulmonologicznej. Autor ponad 40 artykułów naukowych oraz prezentacji na konferencjach naukowych. Stypendysta European Respiratory Society, kierownik grantów badawczych w obszarze wirtualnej rehabilitacji.


Data i godzina: 15.11.2021 r.; godz. 15:30 – 16:30

Obszar tematyczny: automatyka i elektronika

Temat: IOT w sieciach przemysłowych

Opis: Nowoczesny przemysł, digitalizacja i rozwiązania chmurowe wymagają stosowania odpowiednich technologii IOT. Jak można wykorzystać format JSON oraz protokół MQTT w sieciach przemysłowych ? I co ma z tym wspólnego IO-Link ? Prezentacja zostanie poparta praktycznym przykładem zrealizowanym na platformie Raspberry Pi z wykorzystaniem Node-RED i Mosquitto MQTT.

Firma: ifm ecolink

Prelegenci:

Piotr Graca / Control Systems Engineer w Dziale Badań i Rozwoju ifm ecolink. Absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku Automatyka i Robotyka oraz Elektrotechnika. W pracy zajmuje się opracowywaniem koncepcji do nowych produktów oraz prototypowaniem i symulacją systemów sterowania.

Jakub Urbaniec / Group Leader i Test Engineer w Dziale Badań i Rozwoju ifm ecolink. Absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Jest odpowiedzialny za przygotowywanie strategii oraz przeprowadzanie testów prototypów i urządzeń automatyki przemysłowej.

Damian Kulik / Application Engineer w Dziale Badań i Rozwoju ifm ecolink. Absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. W pracy zajmuje się wsparciem klienta, rozwiązywaniem problemów technicznych od strony sprzętowej jak i oprogramowania.

 


Data i godzina: 15.11.2021 r.; godz. 16:00 – 17:30

Obszar tematyczny: produkcja

Temat: Praktyczne zastosowanie Lean. Case study na przykładzie LG Energy Solution

Opis: Warsztat pokaże praktyczne wdrożenia narzędzi Lean Manufacturing w przemyśle motoryzacyjnym. Prelegentka zaprezentuje zwłaszcza zastosowanie takich narzędzi jak 5S i wizualizacja, System Sugestii i Kaizen oraz Mapowanie Strumienia Wartości.

Firma: LG Energy Solution

Prelegent: Sylwia Kolinka / Od 1,5 roku pracuje na stanowisku Managera w Pack Production Improvement Team w firmie LG Energy Solution  Wrocław. Z przemysłem motoryzacyjnym związana jest od 20 lat. Pracowała wcześniej w firmach Bosch Braking Systems, Faurecia, Lean Enterprise Institute. Zna Lean Manufacturing z perspektywy Lean Managera, Kierownika Produkcji i Konsultanta Lean Management.

Kamila Gościniak-Wronkowska / Senior Engineer LG Energy Solution od niespełna roku. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz szkoły trenerów Moderator. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt. Doświadczenie zawodowe zdobywała w obszarach administracji publicznej, pracy w HR. Od niemal 9 lat związana z obszarem lean w przedsiębiorstwach z branży automotive, a wolnych chwilach rozwija kreatywne podejście szkoleniowe jako konsultant wspierając organizacje w ciągłym doskonaleniu. Wykładowca studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów na kierunku Inżynierii Zarządzania na WSB Wrocław.

Paulina Wojnowiak- Munduć / W LG Energy Solution od niemal 2 lat, Inżynier ds. Lean Manufacturing. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt, odpowiada za optymalizowanie procesów z zakresu zarządzania ludźmi, wzrostu zaangażowania pracowników każdego szczebla w rozwój firmy. Dodatkowo trener wewnętrzny z zakresu Lean Manufacturing. Mimo ukończenia studiów na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Technologia Chemiczna zakochana w Lean Management.

 


Data i godzina: 15.11.2021 r.; godz. 18.00 – 19:00

Obszar tematyczny: IT

Temat: Cyberbezpieczeństwo – wrażliwe tematy. Jak nie dać się okraść i nie stracić swoich oszczędności

Opis: Dowiedz się pod kogo najczęściej podszywają się cyberprzestępcy, by zdobyć Twoje dane i pieniądze. Poznaj metody obrony przed atakiem oraz możliwości ograniczenia strat, gdy już do niego doszło. W programie:

  • przegląd aktualnych metod cyberprzestępców. Ofiar tych ataków są już tysiące, straty każdej z nich są poważne, sięgające nawet 30 000 PLN. Uwaga! Ofiarami były osoby dobrze zorientowane w technologii),
  • omówienie przykładowych ataków, m.in. z użyciem infolinii banku, spisu powszechnego, a także metody z wykorzystaniem Dziekanatu czy platformy Olx,
  • wskazanie kluczowych 'znaków ostrzegawczych', które pomogą rozpoznać cyberatak,
  • omówienie najważniejszych kroków do wykonania, gdy doszło do kradzieży danych lub pieniędzy,
  • wskazanie czym jest phishing, spoofing, socjotechnika oraz dlaczego połączenie tych 3 pojęć powoduje, że 99% ataków jest skutecznych i polega na zaatakowaniu nas, a nie systemów IT,
  • zaproponowanie skutecznych metod ochrony przed cyberatakami, w tym: zabezpieczenie komputera, telefonu, dostępu do serwisów internetowych (poziom podstawowy oraz zaawansowany).

Firma: CYBER SECURITY

Prelegent: Damian Wróblewski / Ekspert telewizyjny ds. cyberbezpieczeństwa z ponad 14- letnim doświadczeniem w branży IT.  W ostatnich 12 miesiącach przeszkolił ponad 30 000 osób, a z jego usług skorzystało ponad 50 firm, instytucji państwowych i ośrodków edukacyjnych, m.in. Microsoft, mBank, GSK, Vattenfall, CSK MSWiA, WSB Warszawa.  #BadzmyBezpieczniWsieci #Cyberbezpieczni #BezpiecznyPolakWsieci 

  


UWAGA! Z przyczyn losowych szkolenie zostało odwołane. Zapraszamy do zapisów na inne propozycje. 

Data i godzina: 16.11.2021 r.; godz. 16:30 – 18:00

Obszar tematyczny: produkcja

Temat: Optymalizacja procesów produkcyjnych. Case study na przykładzie LG Energy Solution

Opis: Na warsztatach studenci otrzymają wiedzę z zakresu VSM (Mapowania Strumienia Wartości), czyli z prawidłowego identyfikowania i poszukiwania miejsc do doskonalenia, popartą przykładami z organizacji LG Energy Solution. VSM – Mapowanie Strumienia Wartości to jeden z elementów składowych filozofii Lean Management oraz podstawowe narzędzie związane z przepływem informacji i materiału w przedsiębiorstwie, jest niezbędnym narzędziem w optymalizacji procesów produkcyjnych. Gotowa mapa pozwala zobrazować marnotrawstwa występujące w organizacji dla więcej niż jednego procesu, pozwala też zrozumieć zależności występujące między procesami oraz ułatwia poznanie pełnego przepływu.

Firma: LG Energy Solution

Prelegent: Tomasz Kuć / Pracownik LG Energy Solution od ponad 1,5 roku,  Senior Specialist ds. Innowacji, którego zadaniem jest propagowanie filozofii Lean Management w organizacji. Ekspert ciągłego doskonalenia, odpowiadający za szkolenia pracowników, doradztwo oraz usprawnianie procesów na wszystkich obszarach działania przedsiębiorstwa. Ulubione obszary pracy to szeroko rozumiany przepływ materiału w organizacji – Flow Management.


Data i godzina: 16.11.2021 r.; godz. 18:00 – 20:00

Temat:  Kursy programowania CNC dla branży automotive i produkcyjnej - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Obszar tematyczny: produkcja

Opis: Komputery stanowią praktyczne wyposażenie każdego warsztatu czy zakładu, a intensywny rozwój technik informatycznych, obejmujący systemy sterowania, wprowadził istotne zmiany w sektorze wytwórczym. Zwiększył też możliwości i sposoby programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Na rynku mamy do czynienia z różnymi systemami sterowania, a do najpopularniejszych należą: Siemens Sinumerik, Fanuc czy Heidenhain, które jednak zdecydowanie różnią się w sposobie ich obsługi. Prowadzący podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze kursów programowania.

Prelegent: dr hab. inż. Krzysztof Żak / Prof. Uczelni, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej w Katedrze Technologii Maszyn i Materiałoznawstwa. Zajmuje się technologią wytwarzania, inżynierią powierzchni i jakości oraz automatyzacją i robotyzacją procesów wytwórczych.

  

 


Data i godzina: 17.11.2021 r.; godz. 16.00 – 18.00

Temat: Zarządzanie i planowanie eventów

Obszar tematyczny: zarządzanie

Opis: Zagadnienia, jakie zostaną omówione podczas szkolenia:

  • obszary zarządzania, na co zwracać uwagę w każdej fazie życia projektu eventowego,

  • metodologia zarządzania projektem,

  • dokumenty eventowe: agenda, scenariusz, harmonogram, kosztorys, procedury eventowe, eventowa check lista,

  • budżetowanie projektu – polityka wynagrodzeń, formy rozliczenia, pułapki niedoszacowania, regulacje podatkowe,

  • sytuacje kryzysowe – analiza ryzyka, tworzenie protokołów kryzysowych,

  • zamknięcie projektu – podsumowanie oraz raporty wewnętrzne i klienckie.

Firma: Gepard sp. z o.o.

Prowadzący: Adrian Grela / Prezes Zarządu Gepard sp. z o.o. Swoją karierę zaczynał w dziale marketingu, a potem sprzedaży, w największej firmie usługowej na Opolszczyźnie. Poza działalnością eventową zarządza spółkami z branży outsourcingu pracowniczego dla przemysłu, ośrodkiem szkolenia kierowców oraz firmą szkoleniową oferującą kursy specjalistyczne. Od 2016 r. zorganizował eventy na łączną wartość 1.860.000 pln. Jego motto: niemożliwe nie istnieje. 

  

 


Data i godzina: 17.11.2021 r.; godz. 18.30 – 20.00

Temat:  Employer branding od kuchni

Obszar tematyczny: marketing

Opis: Czym jest magiczne employer branding  i czy serio warto wokół niego robić tyle hałasu. Która firma źle z niego korzystając zrobiła sobie krzywdę? Do czego sprytni wykorzystują employer branding i jakie korzyści z niego czerpią? Dowiemy się od czego zacząć i jak zbudować skuteczną strategię employer brandingu. Nie zabraknie oczywiście ćwiczeń i dyskusji.

Firma: Black Cat Company

Prelegent: Iwona Caputa / Inspiruje ludzi i firmy do podążania własną ścieżką. Wspiera w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek  w oparciu o autentyczność, wartości i indywidualne potrzeby moich klientów. Szkoli i prowadzi warsztaty z kilku dziedzin: budowanie marki, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku i autoprezentacji. Jej archetyp, to Buntownik. Jak kot chodzi własnymi ścieżkami, poszukując innowacyjnych rozwiązań i patrząc na świat z innej perspektywy. Jest kreatywną indywidualnością. Potwierdzą to osoby, z którymi współpracowała: właściciele firm, instytucje otoczenia biznesu, organizacje i klienci indywidualni.

  

 


Data i godzina: 18.11.2021 r.; godz. 13:30 – 15:30

Temat: Zarządzanie sobą w czasie 

Obszar tematyczny: umiejętności miękkie

Opis: Podstawą skutecznego organizowania własnej pracy powinno być uświadomienie sobie, że tak naprawdę nie da się zarządzać czasem. To bowiem byt zupełnie niezależny i niemożliwy do kontrolowania. Należy więc skupić się na tym, jak zarządzać sobą w czasie – jak przejąć odpowiedzialność za własną efektywność. Celem warsztatu jest sprawdzenie jak każdy z nas zarządza swoim czasem. Dodatkowo poznacie narzędzia ułatwiające planowanie: zasady Pareto, zasady SMART oraz matrycę zarządzania czasem.

Prelegent: Katarzyna Pazdan / Koordynuje Centrum Wsparcia Psychologicznego przy Politechnice Opolskiej.  

UWAGA! Stacjonarnie! Miejsce: II kampus PO przy ul. Prószkowskiej 76, Centrum Językowe, Budynek nr 6, sala 20


Data i godzina: 18.11.2021 r.; godz. 16:00 – 17:30

Temat: Six Sigma. Case study na przykładzie LG Energy Solution

Obszar tematyczny: produkcja

Opis: Six Sigma to filozofia zarządzania, związana z usystematyzowanym podejściem do realizacji projektu optymalizującego, zgodnie z metodologią DMAIC (Define, Measure, Analyze, Improve i Control). Six Sigma to również podejście związane z podejmowaniem decyzji na podstawie faktów, liczb oraz danych z wykorzystaniem narzędzi statystycznych do właściwego przedstawienia wyników. 

Uczestnicy warsztatów otrzymają wiedzę z zakresu zarządzania projektami zgodnie z metodologią DMAIC, popartą przykładami z organizacji LG Energy Solution.

Firma: LG Energy Solution

Prelegent: Łukasz Jakubowski / Pracownik LG Energy Solution od niemal 3 lat, Manager Działu Innowacji, którego zadaniem jest wdrażanie filozofii Lean Six Sigma w organizacji. Certyfikowany Black Belt, ekspert ciągłego doskonalenia, odpowiadający za szkolenia pracowników, coaching oraz prowadzenie projektów optymalizacyjnych na wszystkich obszarach działania przedsiębiorstwa.

 


Data i godzina: 17.11.2021 r. (part 1); godz. 16:30 – 18:00

                  oraz 22.11.2021 r. (part 2); godz. 16:30 – 18:00

Firma: Gepard sp. z o.o.

Temat: Bezpieczeństwo i higiena pracy, part 1 i part 2

Obszar tematyczny: Produkcja, Bezpieczeństwo i higiena pracy

Opis: Inżynier kierujący zespołem musi być świadomy zagrożeń, z jakimi zetknie się on sam i jego pracownicy. Dbając o bezpieczne i higieniczne warunki pracy musi wiedzieć jak zidentyfikować niebezpieczeństwa, ocenić stopień ryzyka i ustrzec przed nim zespół, reagując szybko, ale i współmiernie do występującego zagrożenia.

Doświadczona prowadząca omówi m.in. zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Na przykładach z życia przedstawione zostaną okoliczności i przyczyny wypadków przy pracy oraz związana z nimi profilaktyka.

Uczestnicy dowiedzą się również jak informować zespół o ryzykach oraz szybko i skutecznie reagować w przypadku zagrożenia dla siebie i zespołu.

Prelegent: Małgorzata Manget / Absolwentka kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej.Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem i zdrowiem człowieka w środowisku pracy  w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu.

Od 2018 r. jest Inspektorem Przeciwpożarowym w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Pracuje jako Starszy Inspektor ds. BHP w 91 Brygadzie Logistycznej w Komprachcicach – Wojsko Polskie. Jest również biegłym sądowym w zakresie BHP.

  

 


Data i godzina: 22.11.2021 r.; godz. 13:00 – 15:00 (I tura)  

                          22.11.2021 r.; godz. 15:30 – 17:30 (II tura) 

Temat: Nowoczesne metody sterowania i kontroli jakości w produkcji z wykorzystaniem technik Ciągłego Doskonalenia

Obszar tematyczny: produkcja

Opis: Na podstawie surowych danych grupa wspólnie z trenerem wyliczy wskaźnik FPY (First Pass Yield) dla całkowitej produkcji, FPY dla produktu. Zbudowana zostanie karta kontrolnej Shewarta, a uczestnicy nauczą się określać czy dany proces jest rozregulowany czy stabilny. Wskazane zostanie miejsce uruchomienia projektu doskonalącego, omówiony zostanie również cykl Deminga.

Firma: Polaris sp. z o.o.

Prelegent: Krzysztof Nowosielecki / Magister zarządzania jakością. Ponad 15 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach w środowisku produkcyjnym. Praktyk zarządzania oraz stosowania Lean Management. Poprzez skuteczne, codzienne rozwiązywanie problemów biznesowych potrafi przekazać wiedzę z zakresu stosowania praktyk szczupłego zarządzania procesami opartą na potrzebach klientów zewnętrznych i wewnętrznych.

UWAGA! Stacjonarnie! Miejsce: Budynek WIPiL przy ul. Ozimskiej, sala komputerowa 06


Data i godzina: 22.11.2021 r.; godz. 16:30 – 18:00

Temat: Jeszcze Cię nie ma na LinkedIn? Budowanie marki na LinkedIn

Obszar tematyczny: media społecznościowe

Opis: Niektórzy z nas już tam są, inni wciąż się wahają. Ci ostatni zauważają, że warto, gdy słyszą od znajomych, że dzięki LinkedIn dostają po kilka propozycji pracy tygodniowo.  Ale nawet osoby, które już prowadzą swoje konta na LinkedIn nie zawsze wiedzą, czy wykorzystują wszystkie możliwości portalu. Wspólnie sprawdzimy konta warte uwagi.  Z drugiej strony przyjrzymy się  jak wyglądają konta prowadzone niewłaściwie oraz konta „fejkowe”. Interesuje Was jak działają algorytmy, jak zbudować profil i kogo warto obserwować? To zapraszamy!

Firma: Black Cat Company

Prelegent: Iwona Caputa / Inspiruje ludzi i firmy do podążania własną ścieżką. Wspiera w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek  w oparciu o autentyczność, wartości i indywidualne potrzeby moich klientów. Szkoli i prowadzi warsztaty z kilku dziedzin: budowanie marki, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku i autoprezentacji. Jej archetyp, to Buntownik. Jak kot chodzi własnymi ścieżkami, poszukując innowacyjnych rozwiązań i patrząc na świat z innej perspektywy. Jest kreatywną indywidualnością. Potwierdzą to osoby, z którymi współpracowała: właściciele firm, instytucje otoczenia biznesu, organizacje i klienci indywidualni.

  

 


Data i godzina: 23.11.2021 r.; godz. 17:00 – 18:00

Temat: Nowe cyfrowe realia pracy inżyniera

Obszar tematyczny: budownictwo i architektura

Opis: Jak wygląda praca inżyniera, projektanta branżowego, architekta w świetle aktualnie dostępnych narzędzi transformacji cyfrowej? Prelekcja inspirowana najnowocześniejszymi narzędziami oferowanymi przez rewolucję cyfrową w sektorze budowlanym, a także doświadczeniami ogólnopolskiego lidera budownictwa kubaturowego i generalnego wykonawstwa spółki Adamietz. Podczas tej prelekcji słuchacze dowiedzą się jakie wymagania są obecnie stawiane wobec młodych adeptów kierunku budownictwa i architektury, a także wobec doświadczonych profesjonalistów.

Firma: Adamietz sp. z o.o.

Prelegent: dr Tomasz Śniegula / Profesor w Apsley Business School London. Od ponad 20 lat jest czynnym architektem i głównym projektantem prestiżowych obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej realizowanych w kraju i za granicą. Jako członek Royal Institute of British Architects , Architects Registration Board, a także Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej od wielu lat rozwija sektor budowlany i branżę architektury. Specjalizuje się w zarządzaniu realizacjami inwestycji i procesu projektowego w formule „zaprojektuj i wybuduj” oraz w formule „zaprojektuj i zarządzaj”, a także zarządzaniem wielobranżowymi międzynarodowymi biurami projektów jako dyrektor zarządzający i główny projektant. Jest także specjalistą z tematyki zastosowania nowoczesnych metod zarządzania w sektorze budowlanym takich jak kanban, kaizen, lean i filozofii turkusowej organizacji a także z zastosowania najnowocześniejszych technologii, m.in. BIM, Automation in Design & Construction. Obecnie piastuje funkcję dyrektora zarządzającego wielobranżowym biurem projektów oraz głównego projektanta w zintegrowanym biurze projektów spółki Adamietz. Główny architekt rozbudowy siedziby firmy ifm ecolink.

  


Data i godzina: 23.11.2021 r.; godz. 15:30 – 16:30

Obszar tematyczny: produkcja

Temat: Systemy zarządzania jakością

Opis: Jakość w życiu codziennym kontra jakość w branży automotive przy pracy z takimi klientami jak Volvo, AUDI, Skoda i Mercedes.

Firma: International Automotive Components Polska Sp. z o.o. (IAC)

Prelegent: Diana Włodowska. Inżynier jakości od 17 lat, obecnie IAC, wcześniej w MERCK. Kilkunastoletnie doświadczenie z rynku irlandzkiego przenosi na obszar polskiego automotive.

 


Data i godzina: 23.11.2021 r.; godz. 16:00 – 17:00

Temat: Employee Experience – po co tworzymy aplikacje HR? Informatyka z zarządzaniu projektami

Obszar tematyczny: IT

Opis: Programowanie i wdrażanie aplikacji HR często jest postrzegane przez pryzmat stereotypowego działu HR. Uczestnicy dowiedzą się jak „employee experience” - kluczowy trend rozwoju organizacji -  zmienił stereotyp programisty i konsultanta HR. Uwaga! Nie będzie o technologiach, ale wyznaczonej im misji zmieniania doświadczenia pracownika.

Firma: SNP Poland Sp. z o.o.

Prelegent: Michał Szymaczek / Z doradztwem w obszarze technologii HR jest związany już przeszło 20 lat. Przeszedł ścieżkę od programisty, konsultanta wdrożeniowego do menedżera odpowiedzialnego za usługi i produkty HR. Wraz z Zespołem tworzy rozwiązania, które pozwalają organizacjom zaoferować pracownikom fantastyczne doświadczenia. 

 


Data i godzina: 24.11.2021 r.; godz. 16:30 – 18:00

Obszar tematyczny: IT

Temat:  Narzędzia Project Managera - projekty IT w ochronie środowiska dla każdego

Opis: Chcemy przedstawić Wam, jak pracuje się w firmie informatycznej, która tworzy oprogramowania w ochronie środowiska. Jesteśmy firmą, która łączy IT i ochronę środowiska. Realizujemy całość procesu tworzenia oprogramowania – Nasz zespół IT składa się z programistów, analityków, testerów oraz specjalistów ds. UI/UX. Projekty, które realizujemy to m.in.: autorskie rozwiązania platformowe (ekostrateg.com), portal do modelowania jakości powietrza w 2D i 3D, systemy dedykowane w technologiach JAVA i powiązanych dla dużych przedsiębiorstw.

Uwaga! Webinar skierowany nie tylko dla programistów :)

Firma: ATMOTERM

Prelegenci:

Krzysztof Morel / Zastępca Dyrektora Centrum Systemów Informatycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów IT, tworzeniu systemów w technologiach JAVA i powiązanych.

Ewa Kalend / Dyrektor ds. Rozwoju Kapitału Ludzkiego. Z zamiłowania HR-owiec, a także sinolog. Rekrutuje i wita programistów w pierwszym dniu pracy. Na co dzień organizuje programy szkoleniowe dla pracowników oraz dba o przyjemną ATMOsferę.

  


Data i godzina: 24.11.2021 r.; godz. 16:00 – 18:00

Obszar tematyczny: wychowanie fizyczne

Temat:  Przygotowanie motoryczne w sportach walki

Opis: Omówione zostaną:

  • systemy energetyczne,
  • rodzaje siły,
  • różnice pomiędzy poszczególnymi sportami walki,
  • najczęstsze kontuzje w sportach walki,
  • ocena motoryczna,
  • praca w teamie,
  • programowanie jednostki treningowej,
  • periodyzacja obciążeń treningowych.

Prelegent: Bartosz Dobranowski z AZS Judo Opole. Absolwent Politechniki Opolskiej na dwóch kierunkach: Fizjoterapia i Wychowanie Fizyczne. Od 2018 r. Fizjoterapeuta oraz Trener Przygotowania Motorycznego w Klubie Judo AZS Opole. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu fizjoterapii oraz przygotowania motorycznego. Były zawodnik Kadry Narodowej Judo.

  


Data i godzina: 24.11.2021 r.; godz. 16:00 – 17:30

Obszar tematyczny: budownictwo, elektrotechnika

Temat: Układy zasilania dodatkowego i instalacje słaboprądowe (teletechniczne)  na przykładzie realizacji firmy Warbud

Opis: Podczas szkolenia zdobędziesz wiedzę dotyczącą praktycznych zastosowań układów zasilania dodatkowego oraz instalacji stałoprądowych na obiektach specjalistycznych, realizowanych przez firmę Warbud. Dowiesz się także z jakimi problemami spotykają się inżynierowie robót elektrycznych w codziennej pracy na budowie i jak można sobie z nimi poradzić. Pojawią się m.in. układy zasilania dodatkowego (rezerwowego,  awaryjnego, gwarantowanego), a spośród instalacji słaboprądowych systemy bezpieczeństwa: SSWiN, KD, CCTV; okablowanie strukturalne: LAN oraz System Alarmu pożarowego: SAP, VESDA; System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz System zajętości miejsc parkingowych wraz z rozliczeniem płatności.

Firma: WARBUD

Prelegenci:

Jarosław Kumor / Związany z firmą Warbud S.A od 15 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w dziale ofertowania. W kolejnych latach pełnił nadzór i koordynację firm podwykonawczych na budowach realizowanych przez Warbud w zakresie instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Od 2015 roku pełni funkcję zastępcy kierownika działu branżowego w Dyrekcji Budownictwa Specjalistycznego.

Joanna Dan / Specjalista ds. HR. Swoją karierę w Warbudzie rozpoczęła od praktyk w dziale Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Obecnie od ponad 2 lat zajmuje się Programem Praktyk oraz Programem Ambasadorskim Warbudu oraz współpracą z uczelniami technicznymi i organizacjami studenckimi.

 


Data i godzina: 25.11.2021 r.; godz. 13:30 – 15:30

Obszar tematyczny: umiejętności miękkie

Temat: Komunikacja interpersonalna

Opis: Nadając komunikat dążymy do tego, aby został on zrozumiany przez adresata - to znaczy odebrany w sposób, który umożliwi mu poprawne odczytanie intencji oraz zamierzeń nadawcy. Celem warsztatu jest poznanie własnego stylu komunikacji oraz zdobycie wiedzy na temat porozumiewania się w sposób efektywny - z nastawieniem na słuchanie, zrozumienie i umiejętne przekazanie informacji zwrotnej.

Prelegent: Katarzyna Pazdan / Koordynuje Centrum Wsparcia Psychologicznego przy Politechnice Opolskiej.  

UWAGA! Stacjonarnie! Miejsce: II kampus PO przy ul. Prószkowskiej 76, Centrum Językowe, Budynek nr 6, sala 20

 


Data i godzina: 25.11.2021 r.; godz. 16:00 – 17:00

Temat: Strona mobilna - 11 elementów ważnych dla e-commerce

Obszar tematyczny: IT

Opis: Coraz więcej potencjalnych klientów korzysta z internetu używając w tym celu smartfona, dlatego ważne jest, aby wyjść tym użytkownikom naprzeciw. W trakcie webinaru realizowanego w ramach programu Firmy Jutra, dowiesz się:

  • o jakie elementy musisz zadbać na stronie, aby zrobić dobre wrażenie na użytkowniku;
  • jak korzystać z analityki, aby zacząć sprzedawać więcej.

Dodatkowo Google opowie o:

  • testach UX;
  • szybkości ładowania strony - dlaczego jest ważna i jak ją mierzyć;
  • jak zadbać o elementy strony aby usprawnić działanie strony;
  • narzędziach i skryptach, które pomogą Ci usprawnić stronę mobilną;
  • gdzie szukać wsparcia w ramach programu Google i PFR - Firmy Jutra.

Firma: Google

Prelegent: Jakub Machała / Doradca w programie Firmy Jutra. Na co dzień wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach marketingu internetowego. Buduje strategie działań, szkoli, doradza i pomaga im szerzej zaistnieć zarówno na rynkach lokalnych, jak i zagranicznych. Miłośnik nowych technologii, który pamięta jeszcze czasy kaset magnetofonowych. Lubi dobrą muzykę, dobrą literaturę i dobrych ludzi.

    

 


Data i godzina: 25.11.2021 r.; godz.16:00 – 17:30

Temat: Przygotowanie motoryczne w pływaniu

Obszar tematyczny: wychowanie fizyczne

Opis: podczas szkolenia omówione zostaną takie zagadnienia jak:

  • geneza przygotowania motorycznego,
  • specyfika dyscypliny sportowej,
  • anatomia pływania,
  • rozgrzewka jako główny element przygotowania motorycznego,
  • dopasowanie rozgrzewki pod specyfikę treningową.

Prelegenci:

dr Marcin Wieloch/ Absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku wychowanie fizyczne. Doktor Nauk o kulturze fizycznej – AWF we Wrocławiu. Nauczyciel dyplomowany z 22 letnim stażem pracy. Wieloletni koordynator pływania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami integracyjnymi w Opolu oraz Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Opolu. Trener pływania II klasy, Instruktor Ratownictwa Wodnego WOPR, Kurs KPP, BLS, AED, WBLS, Sędzia pływania, instruktor sportów siłowych, gimnastyki, LA i piłki nożnej. Dodatkowe kwalifikacje: patent ster motorzysty, żeglarza jachtowego, płetwonurka, liczne kwalifikacje z ratownictwa wodnego (wody szybko płynące, ratownictwo lodowe, Ratownictwo wysokościowe, ratownictwo z użyciem skutera oraz innych jednostek pływających). Wieloletni zawodnik, medalista i członek kadry narodowej w pływaniu oraz ratownictwie wodnym. Autor publikacji o tematyce pływania, ratownictwa wodnego oraz biomechaniki i równowagi człowieka.

Angelika Mikita/ Absolwentka Politechniki Opolskiej na kierunku wychowanie fizyczne. Trener Przygotowania Motorycznego PO – WWFiF. Trener pływania z wieloletnim doświadczeniami zawodowym w klubach UKS 5 plus 1 Opole oraz KS Start Opole. Studia podyplomowe AWF Katowice- Specjalizacja: Trener Pływania. Trener Personalny. Instruktor Pływania i Zumba Fitness. Ratownik Wodny oraz Sternik Motorowodny.

UWAGA! Stacjonarnie! Miejsce: II kampus PO przy ul. Prószkowskiej 76, Centrum Językowe, Budynek nr 6, sala 20

  

 

Sprawdź co działo się w poprzednich edycjach: