CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Czym jest „Strefa Pomysłodawcy"?

Grafika wprowadzająca

 

„Strefa Pomysłodawcy” to ogólnopolski pilotażowy program Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, wspierający innowacyjność w Polsce. Utworzony w celu pomocy, doradztwa i wsparcia technologicznego dla osób kreatywnych, które mają pomysły dotyczące rozwiązań naukowych, zainteresowanych innowacjami.

 

 

To platforma wymiany koncepcji, sprawdzania potencjału biznesowego, technologicznego i komercjalizacyjnego. Program realizowany przy współpracy Partnerów: Lidera – Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o.

 

„Strefa Pomysłodawcy” to miejsce upowszechniania innowacji, tworzenia nowych idei oraz rozwiązań, skupiających zespoły i ludzi gotowych do eksperymentowania i poszerzania swoich horyzontów. Do projektu mogą zgłaszać się osoby fizyczne zainteresowane rozwojem swojego pomysłu w realny biznes. Realizatorzy projektu czekają na: innowatorów, studentów, doktorantów, wynalazców, badaczy i pasjonatów techniki.

 

Zadaniem „Strefy pomysłodawców” jest zapewnienie kompleksowego systemu wsparcia innowatorów. Wynalazcy lub zespół badaczy, z pomysłem na produkt/usługę, będą mogli zostać objęci wsparciem w celu przygotowana innowacyjnego rozwiązania, w tym skorzystania z usług służących opracowaniu prototypów o minimalnych wymaganiach dla użytkowników.

 

Przygoda z projektem „Strefa Pomysłodawcy” rozpoczyna się od złożenia wniosku aplikacyjnego. Formularz dostępny jest na stronie internetowej projektu i może zostać złożony elektronicznie.

 Nabór wniosków odbywa się w kilku rundach. Termin składania aplikacji w ramach II rundy to 15 luty. Decyduje kolejność zgłoszeń. W każdej rundzie zostanie przyjętych maksymalnie 250 pomysłów. 25 z nich przejdzie do kolejnych faz inkubacji. Do ostatniego etapu zakwalifikowanych zostanie od 2 do 3 pomysłów, które zostaną zaprezentowane podczas DEMODAY przed potencjalnymi inwestorami.

 

ZgłWięcej informacje o projekcie znajdziecie:

·        na stronie https://strefapomyslodawcy.pl/

·        na profilu FB Strefa Pomysłodawcy oraz CIiTT

·        na profilu Linked In Strefa Pomysłodawcy oraz CIiTT

oś się do nas ze swoim projektem i rozwiń go w rentowny biznes