CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Trwa nabór do KIS Design Jam

Grafika wprowadzająca

Trwa nabór do KIS Design Jam - warsztatów opartych o metody design thinking i service design, podczas których w prosty i twórczy sposób, pracując w grupie 5-6 osobowej poszukasz wspólnie rozwiązań problemu. Jednym z bieżących tematów jest ponowne wykorzystanie nieużywanych telefonów komórkowych, zalegających szuflady wielu Polaków. W naszych szufladach leży kilka milionów nieużywanych telefonów - stare, zepsute, na zapas, na wszelki wypadek, bo się przyda. Zazwyczaj bez realnych szans na ponowne wykorzystanie, stają się po prostu elektrośmieciem.

 

Dołącz do kreatywnego projektu poszerzającego horyzonty, wiedzę i kompetencje, a także spotkaj praktyków i ekspertów z dużych korporacji oraz organizacji publicznych. Poznaj zasady uniwersalnego projektowania i dowiedz się jak wdrożyć je w swoim codziennym życiu, pracy, szkole lub firmie. Rozpoczynając od postawionego problemu poprzez zespołowe opracujesz pomysł na konkretny produkt lub usługę, który pozwoli na jego rozwiązanie.

 

Wydarzenie będzie prowadzone w metodyce service design / design thinking, które doprowadzą do wypracowania pomysłów, które rozwiążą aktualne problemy społeczne. W ramach warsztatów uczestnicy mają poznać wszystkie aspekty danej sytuacji i na podstawie jej znajomości, stworzyć rozwiązania, które będą prowadzić do zamierzonego celu. Myślenie projektowe umożliwia dostarczenie innowacyjnych rozwiązań dzięki zastosowaniu określonej strategii projektowania oraz narzędzi. Proces standardowo podzielony jest na pięć etapów od diagnozy do stworzenia prototypu które muszą być realizowane w konkretnej kolejności. Uczestnicy podzieleni na zespoły będą opracowywać rozwiązania dla tzw. person, czy archetypów osób reprezentujących cechy odbiorców usługi/produktu. Persony pozwalają na poznanie wzorców behawioralnych, motywacji lub umiejętności faktycznych użytkowników. Partner wydarzenia Orange dostarczył tematy wyzwania, a pomysłodawcy z różnych grup będą łączyć się w zespoły i podczas jednego dnia warsztatowego wypracują pomysły, które być może w przyszłości zmienią ten obszar otaczającego nas świata. Innymi słowy znajdą sposoby na to, aby stare nieużywane telefonu zniknęły z szuflad i np. dostały drugie życie.

 

Wszyscy uczestnicy wyzwania otrzymają certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu oraz nagrody rzeczowe.

Pierwsze wydarzenie z cyklu KIS Design Jam przeprowadzone zostanie we współpracy z międzynarodową marką usług telekomunikacyjnych ORANGE.

 

Termin i miejsce wydarzenia: 6 kwietnia 2022 roku w siedzibie marki ORANGE w Warszawie.

Liczba miejsc jest ograniczona – 30 miejsc.

Zgłoszenia należy dokonać przez formularz rejestracyjny - REJESTRACJA

 

Nie czekaj - podejmij wyzwanie - znajdź rozwiązanie - wygraj challenge

Wydarzenie organizowane w ramach projektu Strefa Pomysłodawcy-Wsparcie 4.0. ogólnopolskiego pilotażowego programu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, wspierającego innowacyjność w Polsce, realizowanego przy współpracy Partnerów: Lidera – Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o