CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

BazaR z darmowymi warsztatami nadal otwarty!

Grafika wprowadzająca

Dobre wieści Wam ślemy w ten piękny kwietniowy dzień!  Po raz kolejny otwieramy BazaR – Bazę Rozwojową Politechniki Opolskiej. Przygotowaliśmy dla Was Studenci i Absolwenci ponad 20 szkoleń z umiejętności miękkich, technicznych oraz przedsiębiorczych!

Już dziś łapcie swoje kalendarze i zapisujcie najważniejsze dla Was daty. Na warsztaty można zapisywać się w detalu, ale i w hurcie! Pamiętajcie, by wybierać  z rozwagą i nie blokować miejsc, ponieważ mamy ograniczone limity.

W wiosennej edycji szkolenia przeprowadzą dla Was przedstawiciele firm: Saint Gobain, Axxiome Health Polska, Smartbees, LG Energy Solution Wrocław, Google, Black Cat, DS Engineering , PZU SA. Wesprze nas także Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, Centrum Wsparcia Psychologicznego oraz nasza Uczelniana Biblioteka :) .

Poniżej łapcie link do zapisów! Pamiętajcie liczba miejsc ograniczona. 

 

LISTA SZKOLEŃ: 

 

Data i godzina: 23.05.2022 r.; godz. 16:30 – 19:00    Miejsce szkolenia: Centrum Językowe Prószkowska 76 bud. 6 sala nr: 12

Temat:  Nauka pływania – ćwiczenia na lądzie wykorzystywane podczas nauczania pływania oraz Trening sportowy – kształtowanie szybkości u pływaków na różnym poziomie zaawansowania 

Opis: : Podczas praktycznego szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia: 

System nauczania i szkolenia pływania w Polsce. Przepisy prawne dotyczące ilości grup na basenie. Metody i środki stosowane podczas nauczania pływania. Ćwiczenia na lądzie oraz w wodzie stosowane podczas nauczania poszczególnych styli pływackich. Kontrola procesu dydaktycznego.

Trening sportowy – kształtowanie szybkości u pływaków na różnym poziomie zaawansowania . Pojęcie, rodzaje i zakresy szybkości. Kształtowanie szybkości w ontogenezie. Ćwiczenie na lądzie kształtujące szybkość. Ćwiczenia w wodzie kształtujące szybkość. Kontrola szybkości na różnych etapach kariery zawodnika.

Prelegenci: dr Marcin Wieloch / Pracownik WWFiF – Politechnika Opolska – Licencjonowany trener II klasy w pływaniu Polskiego Związku Pływackiego 

Oraz mgr Angelika Mikita / Absolwentka – WWFiF – Politechnika Opolska – Licencjonowany trener II klasy w pływaniu Polskiego Związku Pływackiego

Obszar tematyczny: WWFIF. Limit miejsc 20! 


Firma: Saint - Gobain

Data i godzina: 25.05.2022 r.; godz. 15:00 – 16:30  Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma Teams

Temat:  Akustyka wnętrz

Opis: Uczestnicy w trakcie szkolenia poznają: 

1. obowiązujące normy dotyczące ograniczania hałasu i kształtowania akustyki w różnych przestrzeniach biurowych 

2. badania pokazujące zależności między wymaganiami normy a komfortem użytkowników 

3. sposoby kształtowania akustyki wnętrz z uwzględnieniem aktualnych trendów aranżacyjnych

Prelegent: Magda Szubert / Jako Concept Development Manager w Ecophon Saint-Gobain zajmuję się wpływem akustyki biura na efektywność i samopoczucie pracowników. Bardzo ważnym aspektem mojej pracy są także zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem w budownictwie i ogólnie w biznesie. Od 7 lat wspieram procesy tworzenia i wdrażania elastycznych środowisk pracy. 

Obszar tematyczny: WBIA


ZAPISY ZAKOŃCZONE: 

Data i godzina: 05.05.2022 r.; godz. 10:00 – 13:00  

Miejsce szkolenia: Biblioteka Politechniki Opolskiej - Laptopownia, budynek Lipsk, ul. gen. K. Sosnkowskiego 31, I piętro

Temat:  Myśl poza pudełkiem! - trening kreatywności

Opis: Kreatywność jest obecnie jedną z kluczowych kompetencji na rynku pracy. Wspiera innowacyjne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów, pomaga w przystosowaniu. Ludzie kreatywni są bardziej pewni siebie i podchodzą do życia z większym optymizmem. Jeśli chcesz sprawdzić w jakich obszarach jesteś najbardziej kreatywny i jak korzystać ze swoich zasobów, przyjdź na warsztaty "Myśl poza pudełkiem!". Dostaniesz narzędzia, które pomogą Ci zaktywizować twórcze myślenie i rozwinąć skrzydła

Prelegent: Justyna Weigt / Kierownik Oddziału Udostępniania Zbiorów w bibliotece Politechniki Opolskiej, trener kreatywności i technik improwizacji. Pasjonatka teatru i górskich wycieczek.


Obszar tematyczny: Dla każdego :) Limit miejsc 20!

Firma: Smartbees Sp. z o.o. Opole

Data i godzina: PART 1 - 05.05.2022 r.; godz. 13:30 – 15:30  oraz PART 2 12.05.2022 godz. 13:30 – 15:30 

Miejsce szkolenia: II Kampus PO, Prószkowska 76 bud. 3 sala nr 106 parter

Temat:  Drupal.zip - skompresowany kurs Drupala - GRUPA 2

Opis: W trakcie szkolenia zostanie poruszone omówienie podstawowych zagadnień związanych z CMS/CMF Drupal. Nauczycie się instalacji oraz konfiguracji nowego projektu oraz tworzenia rodzajów zawartości oraz ich widoków. Nabędziesz umiejętności tworzenia listingu produktów oraz tworzenia bloku proponowanych produktów. 

Prelegenci: Mateusz Galla / TechLead  oraz Michał Liszka / Drupal Developer 

Obszar tematyczny: Informatyka. Limit miejsc 18! 


Data i godzina: 05.05.2022 r.; godz. 12:00 – 14:30   Miejsce szkolenia: II Kampus PO, ul. Prószkowska 76 bud. 9 sala 225

Temat:  Pierwsza Pomoc - Zastosowanie AED w NZK i RKO

Opis: Podczas praktycznego szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia: 

1. Przepisy prawne obowiązujące w Polsce. 2. Przyczyny Nagłego Zatrzymania Krążenia. 3. Pozycja bezpieczna, zastosowanie i wykorzystanie. 4. Rodzaje, budowa i zastosowanie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. 5. Wytyczne i zasady Resuscytacja Krążeniowo Oddechowej u dzieci i osób dorosłych. 6. Pierwsza pomoc w przypadku tonięcia.

Ćwiczenia praktyczne na fantomie:

1. RKO – osoba dorosła – reanimacja bez przyrządowa. 2. Podłączenie AED i wykonywanie RKO – fantom osoby dorosłej. 3. Zaliczenie praktyczne – scenki rodzajowe.

Prelegent: dr Marcin Wieloch / Pracownik WWFiF – Politechnika Opolska – Licencjonowany trener II klasy w pływaniu Polskiego Związku Pływackiego 

Obszar tematyczny: Dla każdego :) Limit miejsc 15! 


Firma: Smartbees Sp. z o.o. Opole

Data i godzina: PART 1 05.05.2022 r.; godz. 11:00 – 13:00 oraz PART 2 12.05.2022 godz. 11:00 – 13:00 

Miejsce szkolenia: II Kampus PO, Prószkowska 76 bud. 3 sala nr 106 parter

Temat:  Drupal.zip - skompresowany kurs Drupala PART I- GRUPA 1

Opis: W trakcie szkolenia zostanie poruszone omówienie podstawowych zagadnień związanych z CMS/CMF Drupal. Nauczycie się instalacji oraz konfiguracji nowego projektu oraz tworzenia rodzajów zawartości oraz ich widoków. Nabędziesz umiejętności tworzenia listingu produktów oraz tworzenia bloku proponowanych produktów. 

Prelegenci: Mateusz Galla / TechLead  oraz Michał Liszka / Drupal Developer 

Obszar tematyczny: Informatyka. Limit miejsc 18! 

 


Data i godzina: 05.05.2022 r.; godz. 15:30 – 17:00  Miejsce szkolenia: ONLINE – platforma etele2

Temat:  odWażne CV! 

Opis: Co powinno zawierać CV i jak je poprawnie napisać? Mogłoby się wydawać, że napisanie CV nie jest niczym skomplikowanym. Przecież wystarczy wypisać różne ważne informacje, jak chociażby wykształcenie, poprzednie stanowiska pracy czy umiejętności i gotowe. Jak się jednak okazuje, profesjonalne CV to znacznie poważniejszy dokument. To właśnie ten dokument jako Twoja wizytówka pozwoli Ci wyróżnić się w gąszczu innych aplikacji. Co powinno znaleźć się w takim dokumencie? Zapisz się na szkolenie z naszym Mentorem Kariery z Akademickiego Biura Karier, a później stwórz własne odWażne CV!

Prelegent: Ewelina Nowak / Absolwentka Pedagogiki Pracy oraz Doradztwa Zawodowego UO oraz studia podyplomowego z Zarządzania Sprzedażą i Marketingiem na WSB. Mentor Kariery Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej z bogatym doświadczeniem w pracy z różnorodnymi grupami klientów.  

Obszar tematyczny: Dla każdego :) 


Data i godzina: 05.05.2022 r.; godz. 15:00 – 17:00   Miejsce szkolenia: ONLINE – platforma etele2

Temat:  Jakość produktów spożywczych - nowoczesne spojrzenie i możliwości w praktyce!

Opis: Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

- Prawo żywnościowe - ogólne wymagania

- Nieobligatoryjne Systemy Zarządzania Jakością - wymagania standardów BRC i IFS, FSSC 22 000 (jako standardy GFSI)

- Audyt - narzędzie w procesu doskonalenia wg standardów GFSI

- Audytor - kwalifikacje i kompetencje

Prelegenci: Anna Zatońska / W 2007 r. ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierunek Technologia Żywności. Od tego czasu uczestniczyłam w licznych kursach i studiach podyplomowych. Od 15 lat zdobywam doświadczenie w zakładach przemysłowych w różnych branżach: mięsnej, przetwórstwo owocowo - warzywne oraz przemysł cukierniczy. Obecnie, jako praktyk, zajmuję się zarządzaniem jakością i bezpieczeństwem żywności w koncernie, w skład którego wchodzi 5 zakładów. 

Obszar tematyczny: WIPIL

 


Firma: Grupa Saint-Gobain

Data i godzina: 09.05.2022 r.; godz. 15:00 – 18:00   Miejsce szkolenia: ONLINE – platforma TEAMS

Temat:  Poszerz swoja znajomość obsługi Excela!

Opis: Podczas praktycznego szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

Poziom podstawowy: podstawy obsługi programu Excel oraz proste jego funkcje.

Poziom średniozaawansowany: sposoby na budowanie i zarządzanie tabelami przestawnymi i wykresami.  Poziom zaawansowany: budowanie baz danych na Excela, zapytania SQL do Excela, łączenie danych w zapytaniu

Prelegent: Mariusz Karcz / Pracuję w SG Sekurit już 15 lat a od 3 lat jako Inżynier UR. Do moich zadań należy nadzorowanie ciągłości pracy maszyn, nadzorowanie i analiza budżetu i wydatków na części i serwisy, zestawianie i analiza awarii oraz przebiegów przeglądów, szeroko pojęta analityka danych. Z wykształcenia jestem programistą i bazodanowcem. 

Obszar tematyczny: Dla każdego :) Limit miejsc 20! 


Firma: Google / Firmy Jutra

Data i godzina: 09.05.2022 r.; godz. 18:00 – 19:00    Miejsce szkolenia: ONLINE / platforma etele2

Temat:  Jak wykorzystać chmurę w Twojej firmie? Wprowadzenie do rozwiązań chmurowych

Opis: W szybko zmieniającej się rzeczywistości poszukujemy sprawnych i ułatwiających rozwój firmy rozwiązań. Jeśli szukasz wygodnego sposobu na usprawnienie pracy z zespołem i klientami, chcesz mieć profesjonalną skrzynkę mailową, a także zabezpieczone dane firmowe, planujesz rozwinąć swój biznes wykorzystując moc obliczeniową chmury, zapisz się na bezpłatne szkolenie prowadzone przez doświadczonego doradcę Google. W trakcie spotkania doradca Google z programu Firmy Jutra koncentruje się na wytłumaczeniu podstawowych pojęć oraz praktycznym wykorzystaniu narzędzi, które pomogą w pełni wykorzystać potencjał chmury w twojej firmie.  Chmura to już nie tylko abstrakcyjne pojęcie związane z IT, ale realna szansa na rozwój twojej firmy w świecie błyskawicznych zmian i transformacji technologicznej. 

Prelegent: Kamila Gąsior / Trener marketingu, Doradca Google w programie Firmy Jutra

Zajmuje się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Prowadzi w tym zakresie szkolenia, warsztaty oraz konsultacje indywidualne dla przedsiębiorców. Przez 4 lata wspierała polskich przedsiębiorców, jako doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje. 

Obszar tematyczny: IT i nie tylko :)

 


Data i godzina: 09.05.2022 r.; godz. 16:00 – 19:00    Miejsce szkolenia: Centrum Językowe Prószkowska 76 bud. 6 sala nr: 12

Temat:  Nowe trendy i mity stosowane podczas procesu nauczania pływania.

Opis: : Podczas praktycznego szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia: 

System nauczania i szkolenia pływania w Polsce. Przepisy prawne dotyczące ilości grup na basenie. Metody i środki stosowane podczas nauczania pływania. Ćwiczenia na lądzie oraz w wodzie stosowane podczas nauczania poszczególnych styli pływackich. Kontrola procesu dydaktycznego.

Kształtowanie szybkości wśród pływaków na różnych etapach szkolenia. Pojęcie, rodzaje i zakresy szybkości. Kształtowanie szybkości w ontogenezie. Ćwiczenie na lądzie kształtujące szybkość. Ćwiczenia w wodzie kształtujące szybkość. Kontrola szybkości na różnych etapach kariery zawodnika.

Prelegenci: dr Marcin Wieloch / Pracownik WWFiF – Politechnika Opolska – Licencjonowany trener II klasy w pływaniu Polskiego Związku Pływackiego 

Oraz mgr Angelika Mikita / Absolwentka – WWFiF – Politechnika Opolska – Licencjonowany trener II klasy w pływaniu Polskiego Związku Pływackiego

Obszar tematyczny: WWFIF. Limit miejsc 20! 


Firma: PZU SA 

Data i godzina: 10.05.2022 r.; godz. 11:00 – 13:00  Miejsce szkolenia: Centrum Językowe Prószkowska 76 bud. 6 sala nr 11 

Temat:  Agent ubezpieczeniowy - buduj i rozwijaj własny biznes

Opis: Na szkoleniu dowiesz się, na co rekruterzy zwracają uwagę, analizując CV, jak zacząć budować swój biznes agenta ubezpieczeniowego od podstaw i jak go rozwijać. Pokażemy Ci, jak sektor ubezpieczeń w Polsce pnie się w górę i jak we współpracy z nami, piąć się razem z nim!  

Prelegent: Judyta Kiełb / Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych w Kluczborku, w z PZU od 5 lat. Absolwentka Politechniki Opolskiej, swoją przygodę z firmą zaczęła już na studiach; Joanna Meinert - Specjalista ds. Wsparcia Rozwoju Sieci Własnej, z branżą rekrutacyjną związana od wielu lat.

Obszar tematyczny: WEIZ i nie tylko :) Limit miejsc 20! 

 


Data i godzina: 10.05.2022 r.; godz. 13:30 – 15:30   Miejsce szkolenia: Centrum Językowe Prószkowska 76 bud. 6 sala nr 11 

Temat:  Trening asertywności

Opis: Celem warsztatu jest rozwijanie praktycznej umiejętności wyrażania siebie. 

Jak cele szczegółowe osiągniemy? Zrozumienie czym jest asertywność, zdiagnozowanie obszarów, w których zachowuję się asertywnie, a w których nie, poznanie zasad i sposobów asertywnej odmowy oraż ćwiczenie postawy asertywnej.

Prelegent: Katarzyna Pazdan / Koordynuje Centrum Wsparcia Psychologicznego przy Politechnice Opolskiej.  

Obszar tematyczny: Dla każdego :)


Firma: DS Engenering

Data i godzina: 10.05.2022 r.; godz. 15:00 – 16:30   Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma etele2

Temat:  Korzyści z wykorzystania technologii BIM w konstrukcjach stalowych

Opis: Co to jest BIM ?Jak BIM ułatwia życie nie tylko projektantom? Dlaczego BIM jest coraz powszechniejszy? Czy technologia BIM ma sens tylko dla dużych projektów? Na te i kilka innych pytań postaram się odpowiedzieć w oparciu projektowanie konstrukcji stalowych. 

Prelegent: Mateusz Gregulski, TEKLA Team Leader / Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej. Kilkuletnie doświadczenie w pracy przy konstrukcjach stalowych oraz prefabrykatach. Całe doświadczenie zdobyłem pracując w programie TEKLA

Obszar tematyczny: WBIA 


Firma: Grupa Saint-Gobain

Data i godzina: 10.05.2022 r.; godz. 16:00 – 17:30  Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma Teams

Temat:  Szkło w architekturze 

Opis:  Uczestnicy w trakcie szkolenia poznają:

1. historię i ewolucję poszczególnych rodzajów szkła – aż do najnowszych rozwiązań, jak szkło grzewcze czy szkło zmieniające przezierność

2. rodzaje szkła budowlanego (hartowane, odprężone, laminowane etc), ich sposób produkcji, wady, zalety, właściwości i sposób pękania

3. rodzaje powłok (niskoemisyjne, przeciwsłoneczne, antyrefleksyjne etc.), ich zastosowanie i podstawowe parametry spektrofotometryczne

4. podstawy dobierania szkła na obiekty budowlane – obliczenia statyczne, termiczne, przepisy i normy

Prelegent: Jakub Rydkodym / W 2016 roku trafiłem do Saint-Gobain na staż w dziale handlowym. Dziś zajmuję stanowisko Kierownika Technicznego Wsparcia Sprzedaży i odpowiadam za doradztwo w zakresie doboru szkła na projekty architektoniczne. Obejmuje ono zagadnienia z zakresu statyki szkła, analizy termicznej, izolacyjności akustycznej oraz parametrów spektrofotometrycznych.

Obszar tematyczny: WBIA


Data i godzina: 10.05.2022 r.; godz. 17:00 – 18:00  Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma etele2

Firma: Axxiome Health Polska Sp. z o.o. 

Temat:  Rekrutacja do branży IT – jak skutecznie przygotować się do rozmowy?

Opis: Dowiesz się jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w naszej firmie (konsulting IT), zarówno od strony wywiadu, jak i rodzaju zadań technicznych. Podzielę się wskazówkami dot. najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi, których nie należy udzielać. Odpowiem także na Twoje wątpliwości, więc jeśli masz już doświadczenie udziału w rekrutacji i chcesz o coś dopytać – przygotuj sobie pytania!

Prelegent: Magdalena Lipowska / Psycholog zarządzania, specjalizuję się w obszarze HR rekrutując, szkoląc i wspierając ludzi w rozwoju.  Współpracuję także z managerami, odpowiadam za kontakty z uczelniami oraz monitorowanie programów stażowych w Axxiome Health Polska.

Obszar tematyczny: Informatyka i nie tylko :)

 


Data i godzina: 11.05.2022 r.; godz. 13:30 – 15:30  Miejsce szkolenia: Centrum Językowe Prószkowska 76 bud. 6 sala nr 11

Temat:  Zarządzanie stresem

Opis: Celem warsztatu pogłębienie wiedzy dotyczącej problematyki stresu, a tym samym zadbanie o swoje zdrowie psychiczne. 

Celami szczegółowymi szkolenia będzie zrozumienie czym jest stres i jakie niesie za sobą skutki, poznanie, które typy osobowości są podatne na stres, zdiagnozowanie własnego stylu reagowania na stres, zapoznanie się z technikami radzenia sobie ze stresem, budowanie odporności psychicznej.

Prelegent: Katarzyna Pazdan / Koordynuje Centrum Wsparcia Psychologicznego przy Politechnice Opolskiej.  

Obszar tematyczny: Dla każdego :)

Zapisy:  email na adres: wsparcie@po.edu.pl z podaniem tytułu warsztatu


Firma: Axxiome Health Polska Sp. z o.o. 

Data i godzina: 11.05.2022 r.; godz. 16:00 – 20:00  Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma etele2

Temat: Wprowadzenie do zarządzania stanem angularowej aplikacji

Opis: Nie taki diabeł straszny, jak go malują, czyli o tym jak sztywne zasady Angulara potrafią ułatwić naukę technologii frontendowych. We „Wprowadzeniu do zarządzania stanem aplikacji” poruszymy niektóre z podstawowych zagadnień związanych z Angularem, pokażemy jak komunikować się z serwerem za pomocą żądań HTTP i na czym polega zarządzanie stanem aplikacji. Sprawdź, jak efektywnie wykorzystać interakcję użytkownika z aplikacją!Warsztaty przygotują Cię do Twojego pierwszego zanurzenia w kierunku angularowej strony mocy.

Prelegenci: Paulina Sikacka / Nazywam się Paulina Sikacka, jestem studentką 3. roku Informatyki na Politechnice Opolskiej. Od roku jestem związana z Axxiome Health Polska, początkowo uczestnicząc w programie stażowym, aktualnie czynnie w projekcie frontendowym.

Marek Cichoń / Nazywam się Marek Cichoń i jestem studentem 2 stopnia 1 semestru na politechnice Opolskiej. Pracuje już rok w Axxiome Health jako stażysta/junior front-end Web developer. Pracuje w projekcie AOK już od pół roku. Tematem mojej pracy inżynierskiej było „Nauka sieci neuronowej odnajdywania twarzy oraz rozpoznanie emocji” i dalej chcę zagłębić się w tym kierunku. 

Obszar tematyczny: Informatyka


Firma: Black Cat Iwona Caputa 

Data i godzina: 11.05.2022 r.; godz. 16:30 – 18:00  Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma etele2

Temat:  Budowanie profilu i marki na LinkedIn

Opis: LinkedIn to portal społecznościowy nastawiony na budowanie kontaktów zawodowo – biznesowych. Pozwala na efektywne budowanie marki specjalisty oraz marki osobistej. Ułatwia nawiązywanie szerokich i wartościowych kontaktów zawodowych i biznesowych w branży, w której się specjalizujesz. Znajdziesz tu ogromną bazę wiedzy z różnych dziedzin i osoby, które publikują wartościowe treści, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. LinkedIn pozwoli Ci zbudowanie swojego wizerunku zawodowego i lepsze pozycjonowanie w Internecie.

Prelegent: Iwona Caputa / Inspiruje ludzi i firmy do podążania własną ścieżką. Wspiera w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek  w oparciu o autentyczność, wartości i indywidualne potrzeby moich klientów. Szkoli i prowadzi warsztaty z kilku dziedzin: budowanie marki, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku i autoprezentacji.

Obszar tematyczny: Dla każdego :)


Firma: Saint - Gobain

Data i godzina: 12.05.2022 r.; godz. 16:00 – 17:00   Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma Teams

Temat:  Ochrona środowiska w zakładzie produkcyjnym

Opis: Uczestnicy w trakcie szkolenia poznają: Wymagania prawne z zakresu ochrony środowiska w Polsce w odniesieniu do praktyki w zakładzie. Dokumentację z zakresu ochrony środowiska w firmie (decyzje , pozwolenia). Gospodarka odpadami w zakładzie – szkolenia pracowników. Sposoby na zapobieganie negatywnemu oddziaływaniu zakładu na środowisko. Standardy Saint-Gobain w zakresie ekologii.

Prelegent: Ilona Czerska - Osmoła / Moje doświadczenie pozwoliło mi się realizować jako specjalistka ds. BHP i Ochrony Środowiska w firmie Saint-Gobain oddział Glassolutions. Odpowiadam za nadzór i prowadzenie polityki firmy w zakresie BHP i ochrony środowiska zgodnie z regulacjami prawnymi, analizę zagrożeń, tworzenie procedur i instrukcji, prowadzenie dokumentacji w zakresie bezpieczeństwa w zakładzie, kontrolę gospodarki odpadami w celu zgodności z wymogami prawnymi, przygotowywanie raportów wg. wymagań SG. 

Obszar tematyczny: WBIA, WIPIL


Firma: Black Cat Iwona Caputa

Data i godzina: 12.05.2022 r.; godz. 16:30 – 18:00 

Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma etele2

Temat:  Jak zbudować własną strategię marketingową?

Opis: To szkolenie wprowadzi Cię w świat marketingu i Social Media. Nauczysz się przygotowywać koncepcje i strategie marketingowe, aby zoptymalizować swoje działania w Social Media. Pokażę Ci drogę zaczynając od analizy Twojej aktualnej sytuacji marketingowej, po skuteczne i zaplanowane działania w Internecie, aby skutecznie budować markę i swój wizerunek.

Prelegent: Iwona Caputa / Inspiruje ludzi i firmy do podążania własną ścieżką. Wspiera w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek  w oparciu o autentyczność, wartości i indywidualne potrzeby moich klientów. Szkoli i prowadzi warsztaty z kilku dziedzin: budowanie marki, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku i autoprezentacji. 

Obszar tematyczny: Dla każdego :) 


Firma: Google, Firmy Jutra

Data i godzina: 12.05.2022 r.; godz. 18:00 – 19:00 

Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma etele2

Temat:  Wideomarketing – buduj społeczność, przyciągaj klientów

Opis: Google, PFR i OChK zapraszają na szkolenie w ramach programu Firmy Jutra, w trakcie którego dowiesz się, jak w prosty sposób tworzyć treści wideo do Internetu - na stronę internetową oraz social media. Wyjaśnimy jakie są najlepsze praktyki i zasady dotyczące tworzenia treści wideo, a także na co należy zwrócić uwagę, aby tworzone przez nas materiały pozostały dobrej jakości i równocześnie przyciągały uwagę odbiorców. Omówimy wymagania techniczne, dajemy praktyczne wskazówki oraz zaprezentujemy przydatne narzędzia.

Prelegent: Mateusz Adamiak / Doradca Google w programie Firmy Jutra Od blisko czterech lat związany z digital marketingiem. Swoje doświadczenia zdobywał m.in. w: projekcie Google Internetowe Rewolucje, mass mediach (Grupa Onet, Telewizja Polska, Gazeta Wyborcza), a także we współpracy z uczelniami wyższymi. Specjalizuje się m.in.: w analizie witryn pod kątem User Interface / User Experience, SEO i SEM; tworzeniu

Obszar tematyczny: Dla każdego :) 


Firma: LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o.

Data i godzina: 13.05.2022 r.; godz. 12:00 – 14:00 

Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma Webex

Temat:  Lean Management na przykładzie LG Energy Solution

Opis: Na warsztacie przedstawione zostaną praktyczne wdrożenia narzędzi Lean Manufacturing w przemyśle motoryzacyjnym. Prowadząca zaprezentuje także narzędzia takie jak 5S i wizualizacja, System Sugestii i Kaizen , Mapowanie Strumienia Wartości.

Prelegent: Sylwia Kolinka / Pracuje na stanowisku Managera w Pack Production Improvement Team w firmie LG Energy Solution  Wrocław. Z przemysłem motoryzacyjnym związana jest od 20 lat. Pracowała wcześniej w firmach Bosch Braking Systems, Faurecia, Lean Enterprise Institute. Zna Lean Manufacturing z perspektywy Lean Managera, Kierownika Produkcji i Konsultanta Lean Management.

Obszar tematyczny: WIPIL

 


Firma: Saint - Gobain

Data i godzina: 16.05.2022 r.; godz. 16:00 – 19:00  Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma Teams

Temat:  WCP - czyli jak kupować wszystko w dużej organizacji nie będąc ekspertem merytorycznym

Opis: Uczestnicy szkolenia dowiedzą się: Jak kupuje się w dużych organizacjach. Jak przygotować proces zakupowy nie będąc ekspertem w konkretnej kategorii. Jakie narzędzia pozwalają osiągnąć pozycję dobrego negocjatora, a także, że taniej nie zawsze znaczy taniej 

Prelegent: Katarzyna Pietrzyk / Jestem odpowiedzialna za zakupy dla 7 zakładów produkcyjnych Glassolutions w Polsce i za kategorie opakowaniowe dla Glassolutions Europe. Wykształcenie humanistyczne nie przeszkodziło mi w negocjowaniu linii do zespalania szkła, szprosów, tiokolu czy usług podnoszenia systemu SAP.

Obszar tematyczny: WIPIL, WEIZ


Firma: Saint Gobain

Data i godzina: 17.05.2022 r.; godz. 15:00 – 17:00   Miejsce szkolenia: ONLINE, platforma Teams

Temat:  Mistrzowie obsługi klienta

Opis: Uczestnicy w trakcie szkolenia dowiedzą się: Klient w centrum uwagi – co to oznacza dla klienta, a co dla jego opiekuna w firmie. Profesjonalna obsługa klienta - jaką ma wartość dla firmy. Potrzeby klienta – jak je rozpoznać i im sprostać. „Magiczne” sposoby zjednywania sobie klientów. Czy trudny klient na pewno jest trudny. Jak zostać mistrzem obsługi klienta. 

Prelegent: Marlena Adamczyk-Burkowska / Od roku kieruję zespołem Obsługi Klienta w Zakładzie Projektowym Glassolutions w Pruszkowie. Z obsługą klienta związana jestem od ponad dwunastu lat. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku europeistyka na UW, ale moim powołaniem zawodowym stała się obsługa klienta w bardzo szerokim pojęciu (zarówno klient zewnętrzny, jak i wewnętrzny). 

Obszar tematyczny: Dla każdego :)