CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Coraz bardziej świadomi – podsumowanie Bazy Rozwojowej Politechniki Opolskiej (BazaR) – edycja wiosna 2022

Grafika wprowadzająca

Wiosną 2022 po raz kolejny podnosiliśmy kompetencje przy wsparciu specjalistów z biznesu. Studenci i absolwenci wybierali spośród ponad 20 darmowych propozycji warsztatowo-szkoleniowych, realizowanych przez naszych 13 Partnerów, świadomie kształtując swoją karierę zawodową i ceniąc swój czas.

 

Jesteśmy wszyscy coraz bardziej świadomi.

 

Świadomi tego, że uczyć będziemy się całe życie.

 

Świadomi tego, że wiedza wyniesiona ze studiów musi być uzupełniana o praktyczne wskazówki specjalistów danej branży i tego, że początkowo wybrana branża i specjalizacja może zmieniać się kilkakrotnie, w zależności od koniunktury i zapotrzebowania rynku pracy. A my musimy umieć się do tych zmian przystosować.

 

W końcu też Pracodawcy są coraz bardziej świadomi realnych korzyści z udziału w BazaRze – od budowania wizerunku po wsparcie procesów rekrutacyjnych firmy.  Podczas warsztatów wyławiają z tłumu młodych ludzi tych, którzy najlepiej poradzą sobie na proponowanych stanowiskach, a kandydaci szybciej wdrażają się w nowe obowiązki.

 

Kandydaci wiedzą, że dobrze wybrane szkolenia zwiększą ich szanse na rynku pracy, wesprą ich rozwój, a zdobyte umiejętności i certyfikaty niejednokrotnie pomogą w znalezieniu pracy w branży, która ich interesuje.

 

Coraz bardziej świadomie proponujemy tematy kolejnych edycji cyklu. Pytamy młodych ludzi o zainteresowania i konfrontujemy je z wynikami badań, w których pracodawcy wskazują, jakich kompetencji najbardziej oczekują po kandydatach do pracy. W ten sposób powstaje lista tematów możliwych do realizacji w kolejnych edycjach.

 

86,86% uczestników oceniło ostatnie szkolenia bardzo dobrze i dobrze, a 94,89% uczestników oceniło sposób przekazywania informacji jako bardzo przystępny i przystępny. Zadowolenie z udziału podkreślali zarówno uczestnicy, jak i prowadzący:

 

Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy miały okazję dalej współpracować. Chętnie biorę udział w eventach, zwłaszcza z młodymi osobami, które są na początku swojej drogi - mówi Anna Zatońska, która poprowadziła dla studentów temat dotyczący jakości produktów spożywczych.  

 

BazaR to szeroki wybór szkoleń tematycznych, które zdecydowanie przydadzą nam się w pracy(…). (…) Czas szkoleń jest bardzo wartościowy, każda minuta jest efektywnie wykorzystana. ABK czuwa, aby każde szkolenie było na jak najwyższym poziomie i natychmiast reaguje, jeśli pojawi się jakieś zakłócenie. Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnych edycjach BazaRu i innych wydarzeniach organizowanych przez ABK.  Pisze Katarzyna, uczestniczka szkoleń z edycji wiosna 2022 r.

 

Mam nadzieję na kolejne spotkania. Już teraz mogę się pochwalić, że dzięki szkoleniu, w którym uczestniczyłam ostatnio zaczęłam intensywnie spędzać czas na LinkedIn i dostałam 2 propozycje pracy – tak Wiktoria pisała do Iwony Caputy, prowadzącej w BazaRze szkolenie dot. profilu na LinkedIn.

 

Serdecznie zapraszamy firmy do współpracy z nami. Pracodawcy mają do wyboru kilkadziesiąt propozycji tematów sugerowanych przez naszych studentów i absolwentów, podzielonych na te o charakterze branżowym, czyli „na twardo” oraz kształtujących umiejętności miękkie - „na miękko”. Jednocześnie mogą zaproponować własne tematy, a my w oparciu o wskazane w naszych badaniach zapotrzebowanie skonsultujemy propozycję – mówi Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier.   

 

Pełne podsumowanie wiosennej edycji BazaRu znaleźć można pod linkiem: https://create.piktochart.com/output/d897d237cbc3-baza-r-wiosna-2022

 

                                                                                    

 

 

 

Do tej pory były z nami firmy:

 

Sprawdź, co działo się w poprzednich edycjach:

                                                               

            

 

 

 

Sprawdź, co możesz zyskać: