CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Ruszają zapisy na darmowe szkolenia dla Studentów w ramach BazaR'u!

Grafika wprowadzająca

Listopad na Politechnice Opolskiej zawsze stoi pod znakiem szkoleń i warsztatów z przedsiębiorcami i pracownikami uczelni.

Biznes chce zatrudniać naszych studentów i absolwentów i przygotowywać ich do pracy jeszcze zanim formalnie staną się pracownikami. 

Dla studentów to idealny sposób na to, żeby do teorii dołożyć trochę praktyki i sprawdzić czy dana dziedzina jest tą, którą w przyszłości chcą się zająć. 

Większość firm, które będą organizować szkolenia prowadzi otwarte procesy rekrutacyjne, więc każdy z uczestników poza wiedzą może pomyśleć o współpracy z tymi firmami.

Na szkolenia i warsztaty zapraszamy także absolwentów, ale i pracowników uczelni zainteresowanych rozwojem.

Jak zawsze dzielimy tematy na te „na twardo”, czyli związane stricte z branżą firmy oraz te „na miękko”, czyli kształtujące umiejętności miękkie, o które biznes coraz bardziej zabiega. Te ostatnie realizowane są w większości przez pracowników uczelni.  

Zapraszamy do zapisów! Wrzucajcie do BazaR’owego koszyka te warsztaty, które będą dla Was najbardziej interesujące. 

 

Poniżej zapoznajcie się z harmonogramem szkoleń, cały cykl potrwa jedynie dwa tygodnie! Spieszcie się, bo prawie na każde szkolenie ilość miejsc jest ograniczona.

 


02 grudnia 2022, godz. 12:00-15:00

Temat: Jak efektywnie pracować i unikać marnotrawstw

STACJONARNIE: wizyta studyjna w siedzibie firmy, International Automotive Component (IAC), ul. Północna 16 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Szkolenie skierowane do osób, które chcą nauczyć się identyfikować marnotrawstwo w procesach, by móc poprawiać ich efektywność. Szkolenie zawiera część teoretyczną, gdzie uczestnicy poznają definicję marnotrawstwa ukrytego w procesach oraz jego typy. W części praktycznej, uczestnicy na podstawie analizy case study, w aktywny sposób identyfikują marnotrawsta na podstawie wiedzy zgromadzonej na początku szkolenia. 

Prelegent - Marcin Krzyszkowski – Stanowisko Koordynatora Ciągłego Doskonalenia procesów od 1,5roku w firmie IAC. 15 lat doświadczenia w zarządzaniu oraz inżynierii procesowej – głównie skierowanej na poprawę procesów, w celu zwiększania ich efektywności zgodnie z metodologią Lean.


ZA NAMI JUŻ:

 

 

24.11.2022 godz. 16:00 – 18:00

Temat: IoT w sieciach przemysłowych

STACJONARNIE: II Kampus Politechniki Opolskiej, Prószkowska 76 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Nowoczesny przemysł, digitalizacja i rozwiązania chmurowe wymagają stosowania odpowiednich technologii IOT. Jak można wykorzystać format JSON oraz protokół MQTT w sieciach przemysłowych? I co ma z tym wspólnego IO-Link? Prezentacja zostanie poparta praktycznym przykładem zrealizowanym na platformie Raspberry Pi z wykorzystaniem Node-RED i Mosquitto MQTT.

Jakub Urbaniec: Group Leader i Test Engineer w Dziale Badań i Rozwoju ifm ecolink. Absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Jest odpowiedzialny za przygotowywanie strategii oraz przeprowadzanie testów prototypów i urządzeń automatyki przemysłowej.


14.11.2022, godz. 10:00 - 13:00

Temat: Mindmapping - mapy myśli wspierające proces nauki i nie tylko

STACJONARNIE: WYDZIAŁ WEIZ, ul. Luboszycka 7, sala nr 7, chill out room, parter [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Mindmapping to jedno z najefektywniejszych narzędzi do sporządzania notatek. Prawidłowo sporządzone mapy myśli wspierają proces nauki, pomagają przygotować wystąpienia, a przy okazji rozwijają kreatywność. Więc jeśli cenisz swój czas, chcesz sprawnie zapamiętywać duże ilości informacji, a jednocześnie sprawić, by proces nauki był twórczy i przyjemny, przyjdź na warsztaty i naucz się uczyć.

Prelegent - Justyna Weigt - kierownik Oddziału Udostępniania Zbiorów w Bibliotece Głównej Politechniki Opolskiej, trener kreatywności i technik improwizacji. Pasjonatka teatru i górskich wycieczek. 

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 


15.11.2022 godz. 13:00 – 15:00 

Temat: Radzenie sobie ze stresem na rozmowie o pracę i nie tylko …

STACJONARNIE: II Kampus Politechniki Opolskiej, Prószkowska 76 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z najbardziej stresujących spotkań, podczas których
wystawiamy się na ocenę innych ludzi oraz walczymy o możliwość zatrudnienia w danej firmie.
Sprawdź, jak poradzić sobie ze stresem podczas rozmowy o pracę i zrobić pozytywne wrażenie na pracodawcy. Celem warsztatu jest pokazanie metod radzenia sobie ze stresem oraz tremą.
Dzięki temu warsztatowi uczestnik będzie umiał rozpoznać własne reakcje na stres
oraz zapanować nad nimi tak, aby podczas rozmowy kwalifikacyjnej mógł pokazać się z jak najlepszej strony.  

Prelegent: Katarzyna Pazdan - Koordynuje Centrum Wsparcia Psychologicznego przy Politechnice Opolskiej.

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE


 

 

15.11.2022 godz. 14.00 - 16:00 

Temat: Sterowanie w pneumatyce – od zespołów przygotowania powietrza po cyber-fizyczne algorytmy przewidywania zużycia

STACJONARNIE: II Kampus Prószkowska 76 bud. 5, sala nr 101 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Omówione zostaną takie zagadnienia jak:

  • Czystość powietrza (Klasy jakości wg. ISO)
  • Zespoły przygotowania powietrza
  • Elektrozawór pośredniego, czy bezpośredniego działania?
  • Elektrozawory bezpośredniego działania
  • Elektrozawory pośredniego działania
  • Zawory sterowane pneumatycznie
  • Zawory ręczne i mechaniczne
  • Zawory samoczynne
  • Zawory regulujące przepływ
  • Wyspy zaworowe
  • CoilVision® - Opatentowany system diagnostyki predykcyjnej CAMOZZI.

Prelegent: Daniel Raczkowski - Application Manager & Business Development Poland w Camozzi Automation. Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym, kierunek Mechatronika. Związany z marką Camozzi od 2010 r. Od 2012 r. odpowiedzialny za rozwój tej marki w strukturach Dystrybutora, w tym doglądanie lokalnej produkcji siłowników pneuamtycznych, projektowanie układów pneumatycznych oraz prowadzenie dziesiątek szkoleń. Od początku 2020 r. zaraz po otwarciu Camozzi Automation w Polsce zatrudniony po to, aby dalej, już bezpośrednio, rozwijać markę w naszym kraju. Prywatnie fan speedwaya oraz nurkowania.

ZAPISY ZAKOŃCZONE


15.11.2022, godz. 16:00 – 17:30

Temat: Analityka internetowa w 5 krokach - jak podejmować decyzje w oparciu o dane? 

ONLINE - platforma etele2

Opis: W trakcie szkolenia doradca Google koncentruje się na praktycznym wykorzystaniu narzędzi, które pomogą rozwinąć sprzedaż za pośrednictwem internetu oraz pokaże, jak prowadzić biznes w oparciu o dane, jak je prawidłowo czytać i dzięki temu podejmować lepsze decyzje biznesowe. Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników może otrzymać dostęp do unikalnych materiałów szkoleniowych.

Prelegent - Mateusz Adamiak: Doradca Google w programie Firmy Jutra Od blisko czterech lat związany z digital marketingiem. Swoje doświadczenia zdobywał m.in. w: projekcie Google Internetowe Rewolucje, mass mediach, a także we współpracy z uczelniami wyższymi. Specjalizuje się m.in.: w analizie witryn pod kątem User Interface/User Experience, SEO i SEM; tworzeniu strategii marketingowych; działań w zakresie content marketingu; rozwoju social mediów. 

ZAPISY ZAKOŃCZONE


16.11.2022, godz. 16:00 – 18:00 

Temat: Jak skutecznie zdobyć pierwszą pracę w IT? 

STACJONARNIE: II Kampus Politechniki Opolskiej, Prószkowska 76 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Branża IT od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Rynek IT jest też wyjątkowo chłonny, ponieważ specjalistów wciąż brakuje. Jak zostać jednym z nich? Wystarczy zastosować się do kilku rad, które podczas szkolenia omówi rekruter z firmy Mobile Reality.

Prelegent - Aneta Wodarz: 6 lat w branży IT (software house'y i gamedev) jako HR Manager i rekruter IT. Aktualnie współpracuje z software housem z Warszawy tworzącym aplikacje webowe, mobilne i rozwiązania blockhainowe/NFT na rynek amerykański.  

ZAPISY ZAKOŃCZONE


16.11.2022, godz. 16:00 – 18:30 

Temat: Ochrona przeciwpożarowa a BHP – wskazanie zależności między obu obszarami w praktyce

STACJONARNIE: II Kampus Politechniki Opolskiej, Prószkowska 76 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli poznać w jakich obszarach pracownik służby BHP często realizuje zadania z zakresu ochrony przeciwpożarowej i dlaczego najczęściej Specjaliści ds. BHP uzupełniają swoje kwalifikacje o uprawniania Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej. Scharakteryzowane zostaną wybrane zadania, które wymagają kompetencji z obu obszarów.

Po części teoretycznej zapraszamy uczestników do praktycznego gaszenia ognia z wykorzystaniem trenażera zasilanego gazem LPG – z wykorzystaniem gaśnic śniegowych i proszkowych.

Prelegent: Sebastian Osadzin - Prezes Zarządu SECURA Sp. z o.o., absolwent Politechniki Opolskiej. Od 2001 r. Główny Specjalista ds. BHP, Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej. Ponadto wykładowca akademicki z zakresu BHP i systemów zarządzania BHP, audytor systemów zarządzania wg ISO 9001, 14001 i 45001, a także certyfikowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy Specjalista ds. BHP. Posiada duży bagaż doświadczeń w zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy oraz ochroną przeciwpożarową w obszarach administracji, edukacji, transportu i logistyki, przemysłu chemicznego, przemysłu ciężkiego (hutnictwo, koksownictwo, górnictwo) oraz budownictwa.  

Wiktor Berkowski - Główny specjalista ds. BHP, inspektor ochrony ppoż. auditor systemu zarządzania jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem i higieną pracy. Od 2012 roku związany zawodowo z bezpieczeństwem i higieną pracy, specjalizujący się w bezpieczeństwie pracy przy pracach na wysokości. Aktualnie jako pracownik firmy Secura Sp. z o.o. czynnie zajmuje się prowadzeniem spraw związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w wielu firmach głównie w branżach: transportowych, paliwowych, gospodarki odpadami, automotive, budowlanych, i usługowych.  

ZAPISY ZAKOŃCZONE


17.11.2022 godz. 15:00 – 17:00 

Temat: Ruch w pneumatyce i nie tylko

STACJONARNIE:  II Kampus Prószkowska 76, bud. 5, sala nr 101 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Omówione zostaną takie zagadnienia jak:

•            Rodzaje siłowników pneumatycznych, sposoby kategoryzacji

•            Amortyzacja pneumatyczna

•            Skok, a wyboczenie

•            Jak zmienia się ciśnienie w siłowniku podczas jego ruchu

•            Zapotrzebowanie siłowników na powietrze

•            Siłowniki pneumatyczne ISO6432

•            Siłowniki ISO15552

•            Siłowniki z zabezpieczeniem przed obrotem

•            Siłowniki z prowadzeniem

•            Siłowniki beztłoczyskowe

•            Siłowniki wahadłowe

•            Chwytaki – droga rozwoju Camozzi

•            Smart Gripper Camozzi – chwytak o 5-ciu zmysłach

•            Siłowniki elektryczne na śrubie wg. ISO15552

•            Jednostki liniowe

•            Siłowniki elektryczne DC.

Prelegent: Daniel Raczkowski - Application Manager & Business Development Poland w Camozzi Automation. Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym, kierunek Mechatronika. Związany z marką Camozzi od 2010 r. Od 2012 r. odpowiedzialny za rozwój tej marki w strukturach Dystrybutora, w tym doglądanie lokalnej produkcji siłowników pneuamtycznych, projektowanie układów pneumatycznych oraz prowadzenie dziesiątek szkoleń. Od początku 2020 r. zaraz po otwarciu Camozzi Automation w Polsce zatrudniony po to, aby dalej, już bezpośrednio, rozwijać markę w naszym kraju. Prywatnie fan speedwaya oraz nurkowania. 

ZAPISY ZAKOŃCZONE


17.11.2022 godz. 16:00 – 18:00 

Temat: Metody i narzędzia wykorzystywane podczas badania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy 

STACJONARNIE: II Kampus Politechniki Opolskiej, Prószkowska 76 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: W trakcie spotkania o charakterze seminarium uczestnicy będą mieli możliwość poznania kilku, wybranych dobrych praktyk oraz narzędzi wykorzystywanych podczas badania okoliczności 
i przyczyn wypadków przy pracy. Rozpoczynając od działań prowadzonych na miejscu zdarzenia, najczęściej zaraz po jego wystąpieniu - profesjonalny specjalista ds. BHP powinien wiedzieć jakie dowody, dane oraz informacje należy zabezpieczyć do celów dalszego postępowania. Następnie po wstępnym uporządkowaniu faktów przeprowadzić postępowanie powypadkowe z wykorzystaniem takich narzędzi jak: oś czasu, analiza 5M, drzewo przyczyn, metody 5 WHY, grafu analizy błędu ludzkiego. Na koniec, na wybranym przykładzie faktycznego incydentu (zanonimizowany wypadek śmiertelny) uczestnicy będą mogli podjąć wyzwanie przeanalizowania przypadku i określenia przyczyn źródłowych zdarzenia.

Prelegent - Sebastian Osadzin – Prezes Zarządu SECURA Sp. z o.o., absolwent Politechniki Opolskiej. Od 2001 r. Główny Specjalista ds. BHP, Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej. Ponadto wykładowca akademicki z zakresu BHP i systemów zarządzania BHP, audytor systemów zarządzania wg ISO 9001, 14001 i 45001, a także certyfikowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy Specjalista ds. BHP. Posiada duży bagaż doświadczeń w zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy oraz ochroną przeciwpożarową w obszarach administracji, edukacji, transportu i logistyki, przemysłu chemicznego, przemysłu ciężkiego (hutnictwo, koksownictwo, górnictwo) oraz budownictwa. 

ZAPISY ZAKOŃCZONE


18.11.2022 godz. 09:00 – 13:00 

Temat: Rozumienie kliniczne pacjentów po uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego  

STACJONARNIE: II Kampus Prószkowska 76, bud. nr 9, sala nr 101 [TYLKO 20 MIEJSC]

Opis: Podczas warsztatów zorganizowanych przy stołach fizjoterapeutycznych omówione zostaną 

  • zasady terapii według ICF,
  • badanie i terapia pacjentów po uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego,
  • rozumienie kliniczne pacjentów po uszkodzeniu układu nerwowego,
  • interwencja terapeutyczna,
  • ocena spastyczności.

Następnie przeprowadzona będzie demonstracja terapii pacjenta.

Prelegent: Kamil Kaczka – właściciel gabinetu neurorehabilitacji specjalizujący się w neurologii balneologii i medycynie fizykalnej oraz rehabilitacji medycznej. 

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 

 

21.11.2022 godz. 16:00 – 18:00 

Temat: Budzenie kreatywności – warsztaty z psychologiem biznesu 

ONLINE - platforma etele2

Opis: Kreatywność to umiejętność coraz częściej wymagana przez pracodawców, bez względu na branżę. Spróbuj obudzić ją w sobie razem ze mną na nowo! Pamiętaj, że to nie tylko nasza cecha wrodzona, ale cały czas możemy nad nią pracować!

Prelegent: Monika Bezak - psycholożka i dziennikarka. Specjalizuje się w psychologii biznesu. Od 20 lat współpracuje również z sektorem edukacji, w szczególności edukacji dorosłych - zajmuje się planowaniem projektów, kompleksowym zarządzaniem projektami edukacyjnymi i szkoleniowymi (z uwzględnieniem aspektów równościowych), w tym przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie. Buduje również programy szkoleniowe i prowadzi autorskie szkolenia i webinary rozwijające kompetencje miękkie, m.in. komunikację, kreatywność, umiejętność autoprezentacji, budowanie współpracy. Jako Ekspert ds. Rynku Pracy współpracuje z Katowicką Strefą Ekonomiczną S.A. w projekcie „Rada Sektorowa ds. Motoryzacji i Elektromobilności”. Prowadzi również indywidualne oraz grupowe doradztwo zawodowe dla młodzieży szkół średnich.

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 


 

21.11.2022 godz. 16:00 – 18:00 

Temat: Safety PLC, czyli programowalne sterowniki bezpieczeństwa w praktyce

STACJONARNIE: II Kampus Politechniki Opolskiej, Prószkowska 76, bud. nr 3, sala 313 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Nasze warsztaty mają na celu pokazanie, na czym polega praktyczne zastosowanie systemów bezpieczeństwa w automatyce przemysłowej. Pokażemy Ci, czym jest i jak działa kurtyna świetlna oraz skaner bezpieczeństwa. Podczas warsztatów krok po kroku uruchomimy i skonfigurujemy te oraz inne elementy bezpieczeństwa podłączone do sterownika PLC. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych warsztatach. STAY SAFE!

Prelegent: Michał Witek - swoją przygodę z automatyką zaczynał od programowania sterowników PLC, uruchomień wirtualnych oraz uruchomień obiektowych w fabrykach przemysłu samochodowego w Europie, w późniejszych etapach w USA i w Chinach. W międzyczasie zajmował się działem badań i rozwoju synchronizacji napędów.  Następnie pogłębiał swoją wiedzę zdobywając umiejętności w zakresie projektowania elektrycznego. Jest opiekunem grupy inżynierów, którzy wspólnie pracują nad dużymi projektami w zakresie projektowania elektrycznego. Michał jest także opiekunem praktykantów, osobą odpowiedzialną za prowadzenie warsztatów oraz wykładów na Politechnice Opolskiej. 

Maciek Urbaniec - podobnie jak Michał swoją pracę zaczynał od programowania sterowników PLC i wdrażania ich w przemyśle samochodowym w Polsce i Europie. Obecnie zajmuje się projektowaniem elektrycznym dla branży spedycyjnej, współpracując z grupą inżynierów. Maciek jest osobą, która nie boi się nowych wyzwań, twardo stąpa po ziemi, posiada bogate doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym oraz spory dystans do siebie.

ZAPISY ZAKOŃCZONE


 

21.11.2022, godz. 16:00 – 17:30 

Temat: Od inżyniera do managera. Jak znaleźć pracę w budownictwie

ONLINE – platforma etele2

Opis: Warsztaty mające na celu przybliżyć studentom i absolwentom kierunków związanych z budownictwem możliwe ścieżki rozwoju. Przedstawimy krótko opisy stanowisk od inżyniera budowy, przez kosztorysanta, konstruktora, kierownika robót aż do menadżera budowy. Porozmawiamy również o tym, na co warto zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej na poszczególne stanowiska.

Prelegent: Arletta Jurkiewicz - Business Development Manager w firmie MCKB. Zajmuję się szeroko pojętym rozwojem biznesu, czyli od pozyskiwania nowych, zdolnych ludzi do współpracy aż do nawiązywania relacji biznesowych z przyszłymi inwestorami.

ZAPISY ZAKOŃCZONE


22.11.2022 godz. 14:00 – 16:00

Temat: Technika proporcjonalna, pozycjonowanie napędów pneumatycznych (całość mocno techniczna)

ONLINE - platforma etele2

Opis: Omówione zostaną takie zagadnienia jak:

•            Sterowanie on/off vs. Proporcjonalne

•            PWM – Modulacja szerokości sygnału

•            Pętla otwarta vs. Zamknięta

•            Regulatory PID

•            Regulatory przepływu (bezpośredniego działania)

•            Serwo-zawory na pneumatycznej poduszce powietrznej

•            Regulatory ciśnienia

•            Regulatory przepływu (pośredniego działania)

•            Pozycjonowanie w pneumatyce

•            Uniwersalne, konfigurowalne regulatory Open Frame

Prelegent: Daniel Raczkowski - Application Manager & Business Development Poland w Camozzi Automation. Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym, kierunek Mechatronika. Związany z marką Camozzi od 2010 r. Od 2012 r. odpowiedzialny za rozwój tej marki w strukturach Dystrybutora, w tym doglądanie lokalnej produkcji siłowników pneuamtycznych, projektowanie układów pneumatycznych oraz prowadzenie dziesiątek szkoleń. Od początku 2020 r. zaraz po otwarciu Camozzi Automation w Polsce zatrudniony po to, aby dalej, już bezpośrednio, rozwijać markę w naszym kraju. Prywatnie fan speedwaya oraz nurkowania.

ZAPISY ZAKOŃCZONE


 

 

22.11.2022 godz. 16:00 – 17:30

Temat: Przygotuj się do sprzedaży na rynkach zagranicznych - wyszukiwanie trendów. 

ONLINE - platforma etele2

Opis: Szkolenie z doradcami Googla, w trakcie, którego dowiesz się jakie narzędzia i dobre praktyki przybliżą Cię do osiągania najlepszych wyników sprzedaży na rynkach zagranicznych. W trakcie spotkania, bazując na przykładzie rynków: czeskiego, niemieckiego, francuskiego, podpowiemy: ● dlaczego warto rozważać nowe rynki dla swoich produktów; ● jakie są najnowsze trendy w sprzedaży przez Internet; ● jak sprawdzić demograficzny i ekonomiczny profil wybranych krajów; ● jak przeanalizować działania konkurencji na rynkach zagranicznych; ● jak sprawdzić, czego szukają twoi potencjalni klienci w innych krajach.

Prelegent - Agnieszka Kapusta - z marketingiem internetowym związana od 2012 r. Zajmuje się opracowaniem strategii działań promocyjnych w Internecie oraz analizą ich efektów. Doświadczenie zdobywała w agencji interaktywnej, a następnie jako freelancer współpracowała z markami z tak różnych branż jak beauty, nieruchomości czy przemysł. Głęboko wierzy, że analityka i odpowiednie dobrane kanały komunikacji to więcej niż połowa sukcesu. Aktualnie doradca w programie Firmy Jutra. 

ZAPISY ZAKOŃCZONE


UWAGA ZMIANA TERMINU: 23.11.2022 godz. 15:30 – 17:00 

Temat: odWażne CV

STACJONARNIE: II Kampus Politechniki Opolskiej, Prószkowska 76 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Co powinno zawierać CV i jak je poprawnie napisać? Mogłoby się wydawać, że napisanie CV nie jest niczym skomplikowanym. Przecież wystarczy wypisać różne informacje, jak wykształcenie, poprzednie stanowiska pracy czy umiejętności i gotowe. Jak się jednak okazuje, profesjonalne CV to znacznie poważniejszy dokument. To właśnie ten dokument jako Twoja wizytówka pozwoli Ci wyróżnić się w gąszczu innych aplikacji. Co powinno znaleźć się w takim dokumencie? Zapisz się na szkolenie z naszym Mentorem Kariery z Akademickiego Biura Karier, a później stwórz własne odWażne CV!

Przed szkoleniem możesz podesłać swoje CV (e.nowak@po.edu.pl) i możemy przepracować je na zajęciach (wszystkie dane wrażliwe zostaną ukryte). 

Prelegent: Ewelina Nowak / Absolwentka Pedagogiki Pracy oraz Doradztwa Zawodowego UO oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Sprzedażą i Marketingiem na WSB. Mentor Kariery Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej z bogatym doświadczeniem w pracy z różnorodnymi grupami klientów.  

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 


 

23.11.2022 godz. 16:00 – 17:00 

Temat: Dzień z życia konsultanta SAP 

ONLINE: platforma etele2

Opis: Zobacz, jak wygląda praca konsultanta SAP z perspektywy osoby, która przeszła ścieżkę od pracy dla jednego klienta do development’u globalnego z obszaru Master Data. BPX jest grupą firm konsultingowych, specjalizujących się w doskonaleniu procesów zarządzania, z wykorzystaniem systemów informatycznych klasy ERP i Business Intelligence.

Prelegent: Jakub Świerczek – Senior SAP Consultant (MM/SD). swoją przygodę jako konsultant SAP rozpoczął od stażu w firmie BPX w 2014 roku, który później przerodził się w stałą współpracę. Pierwsze kroki w SAP stawiał będąc jeszcze na studiach. Wtedy zajmował się modułem SD przy projekcie polegającym na wsparciu jednego z polskich klientów.

W 2016 r. po raz pierwszy dołączył do projektu modułu w obszarze Master Data dla międzynarodowego klienta. Po ukończeniu studiów, już jako senior, brał udział w około 15 projektach, które pozwoliły mu odwiedzić aż 13 krajów na całym świecie. Ze względu na długie doświadczenie w danym module u stałego klienta, od roku zajmuje się głównie development’ami globalnymi z obszaru Master Data.

Przez wcześniejsze lata pracował głównie jako konsultant przydzielony do konkretnego projektu, odpowiadający za migrację danych podstawowych z systemu zewnętrznego do systemu SAP u klienta.

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE

 


23.11.2022 godz. 16:30 – 18:30 

Temat: Budowanie marki w mediach społecznościowych - warsztat

STACJONARNIE: II Kampus Politechniki Opolskiej, Prószkowska 76 [ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA]

Opis: Na warsztatach skupimy się przede wszystkim na portalu LinkedIn. Wspólnie wypracujemy ciekawy opis profilu, który będzie świetną wizytówką dla pracodawcy. Na co zwrócić uwagę i co jest kluczowe dla rekrutera? Jak dać mu się znaleźć? Jak prowadzić swój profil, by oferty pracy pojawiały się same? Czy to jest w ogóle możliwe?  

Prelegent: Iwona Caputa - Przedsiębiorca, szkoleniowiec, akredytowany coach ICF, doradca biznesowy, brand manager. Wspiera w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek w oparciu o autentyczność, wartości i indywidualne potrzeby klientów. Szkoli, prowadzi warsztaty oraz webinary z kilku dziedzin: marketingu, brandingu, employer brandingu, strategii rozwoju firmy, strategii komunikacji w SM, budowania wizerunku i reputacji oraz budowania modeli biznesowych. Wykładowca akademicki i promotor projektów biznesowych - WSE im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. 

ZAPISY ZAKOŃCZONE


Pamiętaj, jeżeli nie będziesz mógł / mogła skorzystać ze szkolenia – daj nam znać mailowo lub telefonicznie! Dziękujemy!

 

W jesienne edycji szkolenia przeprowadzą dla Was:

Akademickie Biuro Karier, Biblioteka Główna Politechniki Opolskiej, Black Cat Company, BPX, Camozzi Automation , Centrum Wsparcia Psychologicznego Politechniki Opolskiej, Firmy jutra, Gabinet Neurorehabilitacji Kamil Kaczka, IAC International Automotive Components , ifm ecolink, KBA Automatic, MCKB S.A., Mindloop, Mobile Reality, Secura.