#BardziejPewniSiebie - szkolenia dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów
W listopadzie serwujemy 4 tematy szkoleniowe, każdy w dwóch wersjach – dla szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych Opolszczyzny.
Strach u wszystkich ma wielkie oczy. Zwykle boisz się tego, czego nie znasz. Oswajamy AI, przedsiębiorczość, szukanie dobrej pracy, a to wszystko tak, żeby nie stracić głowy.
Poruszymy tematy, które mogą budzić Twój niepokój, a w rzeczywistością są dla Ciebie szansą:
Praca na swoim – przedsiębiorczość ze wsparciem Unii Europejskiej
ŚR, 20 listopada | 8:00-11:00 | OPOLE, UL. PRÓSZKOWSKA 76, grupa 1
ŚR, 20 listopada | 11.30 – 14.30 | OPOLE, UL. PRÓSZKOWSKA 76, grupa 2, brak miejsc
Sprawdź jak wykorzystać wsparcie Unii Europejskiej do zdobycia umiejętności przydatnych na rynku pracy - przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej oraz szukaniu zatrudnienia.
Szkolenie pogłębi Twoją wiedzę nt. roli Unii Europejskiej w rozwoju gospodarczym regionu i Twoim rozwoju osobistym.
Planujemy ćwiczenia z identyfikacji pomysłów na działalność gospodarczą i opracowywania wstępnych planów biznesowych oraz dyskusję o pomysłach.
Prowadząca wesprze Cię także w zdobywaniu kluczowych kompetencji na rynku pracy i wskaże które umiejętności będą w przyszłości kluczowe.
Prowadząca: Maria Serotiuk - od 10 lat jest przedsiębiorcą, od 3 prowadzi Agencję PR-Consulting. Tworzy wydarzenia, zajmuje się organizacją, koordynacją i konferansjerką. Prowadzi kursy i szkolenia sprzedażowe i dot. komunikacji / relacji, opracowuje strategie i kampanie (wizerunkowe, społeczne, wyborcze), realizuje projekty PR przeróżnej formy. Jest wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego, w trakcie doktoratu. Studiowała m.in. Zarządzanie i Branding&Content Marketing, absolwentka Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego.
AI – szansa rozwoju, szansa znalezienia pracy
ŚR, 20 listopada | 8:00-11:00 | OPOLE, UL. PRÓSZKOWSKA 76, grupa 1, brak miejsc
ŚR, 20 listopada | 11.30 – 14.30 | OPOLE, UL. PRÓSZKOWSKA 76, grupa 2
Zrób z nami przegląd narzędzi wykorzystujących AI. Sprawdź jak zbudować prompt i zrozumieć prompt- engineering. Dowiedz się jakie są zalety i wady modeli LLM: ChatGPT, Gemini, Copilot, Claude, czy Llama.
Do tego sprawdź chatboty w edukacji (pozwalające na przygotowywanie materiałów edukacyjnych, ocenianie testów i prac domowych, notowanie i agregacja treści).
Poznaj z nami narzędzia wspomagające działania biznesowe i praca w zespole na przykładzie narzędzi Otter, Ajelix, Rows, Taskade.
I nie daj się oszukać – prowadzący pokaże Ci zagrożenia modeli LLM: będzie prezentacja ataku prompt injection, ataku halucynacyjnego, ataku na agenta AI oraz prezentacja deepfake (syntetyzacja głosu, wyglądu, wideo).
Ale najważniejszą częścią będzie oczywiście sesja Q&A – uwierz, nasz ekspert zna odpowiedzi na wieeeeeeele pytań związanych z AI :)
Prowadzący: Tomasz Turba - jest konsultantem ds. bezpieczeństwa IT w firmie Securitum. Posiada certyfikaty EC-Council, Cisco, Red Hat, AWS, Microsoft, NSA 4011 oraz ABW. Współpracował z licznymi instytucjami jako konsultant do spraw zabezpieczeń, pentester i inspektor RODO. Ma duże doświadczenie jako szef zespołu CSIRT. Pasjonat bezpieczeństwa informacji z zacięciem do przekazywania wiedzy. Prowadzi szkolenia z bardzo wielu tematów związanych z cyberbezpieczeństwem. Laureat kilku konkursów na najlepszą publikację o bezpieczeństwie IT. Prelegent na konferencjach hakerskich oraz redaktor na portalu sekurak.pl
Jak szukać ofert i co mają do tego Google Maps i media społecznościowe?
PON, 25 listopada | 08.00 – 11.00 | grupa 1, Katowicka 48, sala KS106 (studenci Budownictwa)
PON, 25 listopada | 11.30 – 14.30 | grupa 2, brak miejsc
Jest lekka frustracja po Twojej stronie kiedy wysyłasz setki CV, a odpowiedzi są marne, prawda? A wiesz, że u nas też jest lekka frustracja, gdy słyszymy, że pracę znajduje się tylko u wujka? Masz wątpliwości czy wszystko robisz poprawnie i podskórnie czujesz, że może być inny sposób szukania, o którym się nie mówi? Prowadzące postarają się podać Ci kilka tip’ów pozwalających skrócić czas poszukiwań i znaleźć pracodawcę także tam, gdzie się go nie spodziewasz.
Prowadzące:
Ewelina Nowak - Mentor Kariery w Akademickim Biurze Karier. Absolwentka Pedagogiki Pracy z Doradztwem Zawodowym oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Sprzedażą i Marketingiem. Jej pasją są możliwości Internetu i budowanie kontaktów networkingowych w celu planowania i realizacji ścieżki kariery.
Aleksandra Jasińska - Koordynuje współpracę biura z pracodawcami, strefami ekonomicznymi i instytucjami otoczenia społeczno-gospodarczego. Przeprowadziła setki rozmów z rekruterami, śledzi trendy na rynku i na tej podstawie proponuje rozwiązania ułatwiające płynne wejście w zawodowy świat. Ma kilkunastoletnie doświadczenie we wsparciu młodych osób, prowadzeniu działań wizerunkowych oraz wdrażaniu funduszy unijnych. Studentów i absolwentów zaprasza m.in. na symulacje rozmów kwalifikacyjnych.
Zarządzanie stresem - czy można pokonać stres w życiu codziennym?
PON, 25 listopada | 08.00 – 11.00 | grupa 1, brak miejsc
PON, 25 listopada | 11.30 – 14.30 | grupa 2, Luboszycka 7, sala L-105A
Warsztat pozwala zrozumieć, co wywołuje stres, jakie są jego objawy, a także jak na niego reagować, aby nas nie zniewalał, a sprzyjał nam i naszym działaniom. Poznasz techniki, które pozwalają na obniżenie poziomu stresu.
Prowadząca: Katarzyna Pazdan z Centrum Wsparcia Psychologicznego Politechniki Opolskiej, odpowiedzialna za kierowanie pracami ośrodka zarówno od strony merytorycznej, jak i zabezpieczenia jego działań od strony technicznej i administracyjnej. Porady psychologiczne udzielane w Centrum Wsparcia Psychologicznego mają formę doraźnego wsparcia psychologicznego. Oferowana pomoc jest całkowicie bezpłatna, a studenci, doktoranci czy pracownicy z niej korzystający mają zapewnioną dyskrecję.
Projekt #BardziejPewniSiebie, dotowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego w ramach programu MAŁE GRANTY DLA UCZELNI WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO