CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Świąteczne spotkania z biznesem w ifm w ramach drzwi otwartych, stają się naszą tradycją!

Grafika wprowadzająca

 

 

 

 

 

Niezmiernie miło nam było znów gościć w progach ifm 17.12.2024 r. w ramach corocznej inicjatywy pn. Drzwi otwarte.

 

 

 

 

 

 

 

W świątecznej atmosferze nasi studenci mechaniki i budowy maszyn, technologii energii odnawialnych oraz automatyki i robotyki mieli okazję poznać firmę od wewnątrz z całym jej dobrodziejstwem.

 

 

W ifm ecolink w Opolu wytwarza się głównie okablowanie ze złączami przemysłowymi. Wiemy, że aby przedsiębiorstwo prężnie się rozwijało, potrzebuje młodych talentów, otwartych umysłów i kreatywnych pomysłów. Stąd nasza obecność w firmie ma się rozumieć. Dział R&D dla studentów Politechniki Opolskiej jest idealnym miejscem do ciągłego rozwoju, to tutaj pracownicy ifm opracowują i oddają do produkcji projekty najwyższej jakości wyrobów.

 

 

Kto lubi wyzwania, lubi majsterkować, projektować i tworzyć projekty od białej kartki po gotowy produkt ten w firmie ifm poczuje się jak w raju. Dobrze wiedzieć już na studiach, że takie firmy mamy tak na prawdę na wyciągnięcie ręki, jeszcze lepiej, dowiedzieć się że 80% inżynierów  w firmie kończyło naszą uczelnię!

 

Wielu z nich tak jak Mateusz Wojciechowski absolwent automatyki i robotyki, swoją karierę w firmie zaczynał już na etapie praktyk studenckich.

 

Dział R&D zrzesza w swoich szeregach osoby po różnych kierunkach, tu liczy się motywacja, kreatywność i chęć zdobywania nowej wiedzy. Możliwości rozwoju jest wiele, bo dział posiada wiele zespołów są w nich min. hardwerowcy, softwerowcy, projektanci, testerzy i specjaliści od oświetlenia alarmowego.

 

Pan Piotr Graca – lider grupy Inżynierii Systemów Sterowania, wprowadził nas w temat, wyjaśniając czym zajmują się poszczególne działy w firmie,  co w praktyce oznacza przemysł 4.0 i jak działa automatyka przemysłowa w ifm.

 

Pan Marek Rosa - Group Leader Hardware eco500 z sekcji rozwoju produktów, opowiedział jak się tworzy hardware w produktach ifm, kto się nadaje na dobrego hardwerowca i dlaczego warto nim zostać.

 

Pan Mateusz Kasków - Systems Architect / Group Leader Software eco500 z teamu softwwerwców ugryzł temat z miękkiej strony i min. przedstawił studentom na jakich programach się pracuje na tym stanowisku.

 

Nasz absolwent Mateusz Wojciechowski - Junior Test Engineer  opowiedział jaka jest jego rola w strukturze działu R&D, jakie są typy testów i jakie narzędzia wykorzystuje w swojej pracy.  Podkreśla, że umiejętności są ważne, ale najważniejsza jest gotowość  do przyswajania nowej wiedzy. Dla nas bardzo cenne są uwagi osoby, która niedawno kończyła naszą uczelnię i weszła na rynek pracy.

 

Pan Arkadiusz Jurczakiewicz – manager techniczny grupy produktowej eco600 udowodnił, że światło nie musi być nudne, szczególnie tworzone w technologii bazującej na źródłach światła LED, wykorzystywane do produkcji oświetlenia pełniącego funkcje sygnalizacyjne.

 

Praktyka i doświadczenie przekazywane w czystej postaci, wprost z ust inżynierów, na co dzień zajmujących się projektowaniem, tworzeniem,  programowaniem i testowaniem produktów ifm . Do pełni szczęścia brakowało jedynie zobaczyć to wszystko na własne oczy!

 

Zwiedziliśmy dwie hale produkcyjne, w tym stosunkowo nową linię, gdzie uruchomiono produkcję urządzeń typu IO-Box, które pomagają sterować i monitorować  procesy  w przemyśle. Nowoczesne technologie, maszyny, automatyzacja to środowisko o którym nasi studenci uczą się w teorii, wspaniale było uzupełnić tą wiedzę praktycznymi aspektami.

 

Taka wizyta daje pełny obraz jak funkcjonuje firma i jak się w niej pracuje, dlatego sposobność zapoznania się ze ścieżkami kariery i możliwościami współpracy z ifm ecolink Opole była niezbędnym dopełnieniem naszych odwiedzin. Pani Magdalena Blacha – z działu HR opowiedziała o tym wszystkim, dając naszym studentom cenne wskazówki, które na pewno sprawią, że składane aplikacje będą miały jak największe szanse powodzenia.

 

Studenci Politechniki Opolskiej potrafią wykorzystać takie inicjatywy i w kuluarach dopytać o szczegóły współpracy z firmą, również nasi opiekunowie chętnie nawiązywali i umacniali kontakty z przedstawicielami ifm.

 

Dziękujemy firmie ifm ecolink, że stawia na naszych studentów, otwierając im drzwi do kariery. Dziękujemy za rodzinną i świąteczną atmosferę – piękną choinkę i pyszne pierogi. Pani Violettcie Skrzypczyk, Magdalenie Blacha i Urszuli Wilczek dziękujemy za opiekę w trakcie pobytu, studentom wizytującym za bardzo liczną obecność, pani prodziekan Ewelinie Piotrowskiej oraz panu prodziekanowi Jackowi Wydrychowi za pomoc w organizacji wizyty jak również panom dr inż. Romanowi Chudemu WM i panu dr inż. Pawłowi Kurtaszowi WEAiI za sprawowani roli opiekunów.

 

To już ostatnie spotkanie w tym roku, ale nie w tym semestrze, już pracujemy nad kolejnym wyjazdem!