CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4 Polska wersja English versiona

Oferta dla pracodawców

Poszukiwanie współpracowników może być żmudne, nie zawsze też od razu przynosi oczekiwany rezultat, co generuje koszty.

Jeśli chcą Państwo współpracować ze studentami i absolwentami Politechniki Opolskiej, my  pomożemy znaleźć w tym gronie osoby w największym stopniu spełniające wymagania

Tutaj wszystko musi pasować. Pracownik musi stale rozwijać się u pracodawcy, pracodawca musi być pewien, że znalazł najlepszego kandydata, któremu może ufać. Nie stanie się to od razu, dlatego przed jakimikolwiek zobowiązania pomagamy obu stronom poznać się nawzajem i pokazać z jak najlepszej strony.  

Finałem naszych działań ma być współpraca młodych ludzi z najlepszymi pracodawcami, oparta na zasadzie „win – win” i skuteczne uzupełnienie kadr gospodarki najlepszymi specjalistami.

Tworzymy przestrzeń do dialogu, w oparciu o doświadczenie proponując najlepsze rozwiązania:  

 

 

 

Pracodawco, to Ty decydujesz o udziale w poszczególnych projektach, a tym samym o stopniu współpracy i zaangażowania!

 


Samodzielnie publikuj i zarządzaj ofertami

Publikacja ogłoszeń - Portal praca i media społecznościowe 

Wystarczy założenie konta Pracodawcy na stronie www.abk.po.edu.pl, by samodzielnie publikować ogłoszenia i zarządzać nimi oraz znaleźć osoby odpowiadające wymaganiom, wyszukując kandydatów po wybranych kryteriach. Z wybraną osobą możliwy jest bezpośredni kontakt przez Portal. 

Mają Państwo również szybki dostęp do statystyk własnych ofert i aktywności kandydatów.

Profile Pracodawców pozwalają kandydatom poznać Państwa jeszcze zanim zaaplikują. Portal umożliwia rozbudowanie profilu firmy o informacje dodatkowe, budujące wizerunek pracodawcy i uzupełniające wiedzę kandydatów, np. o przyjęte zasady rekrutacji.

Zalogowani Pracodawcy mają dostęp do treści zabezpieczonych wyłącznie dla użytkowników, otrzymują również newsletter dot. naszych inicjatyw.

Informacja o Państwa ofertach może pojawić się w naszych mediach społecznościowych,  które mają stale rosnącą liczbę obserwujących. Proponowaną treść oraz grafiki można przesyłać na adres abk@po.edu.pl

Kliknij po więcej informacji


Spotkaj ich wszystkich w jednym  miejscu

Akademickie Targi Pracy

Najlepsza okazja, by w jednym miejscu spotkań zarówno studentów, jak i absolwentów, naukowców i władze uczelni, dlatego swoje stoiska rozkładają u nas Pracodawcy z całej Polski. Targi pracy organizujemy cyklicznie na wiosnę. Mamy za sobą kilkanaście edycji, w których co roku bierze udział blisko 70 wystawców. Rekrutację Pracodawców prowadzimy w styczniu każdego roku, oferując wystawcom wsparcie i promocję zarówno przed, jak i po wydarzeniu. 

Kliknij po więcej informacji


Dziel się potencjałem swoich specjalistów, kształtuj wiedzę o własnych rozwiązaniach

BazaR - Baza Rozwojowa Politechniki Opolskiej

Zapraszamy do tworzenia z nami warsztatów i szkoleń specjalistycznych dla Państwa przyszłych kadr. Co roku jesienią zainteresowani taką współpracą Pracodawcy wyławiają z tłumu młodych ludzi tych, którzy najlepiej poradzą sobie na proponowanych stanowiskach. Studenci kojarzą firmę z rozwiązaniami i wiedzą, jaką udało im się uzyskać i szybciej wdrażają się w nowe obowiązki. Prosimy o podanie interesującego Państwa kierunku/wydziału oraz określenie zakresu tematycznego warsztatu. My zajmiemy się organizacją i rekrutacją uczestników. Warsztaty zakończone certyfikatem cieszą się największym zainteresowaniem.

Współpracujący z nami pracodawcy mają zapewnione rabaty przy uczestnictwie w targach pracy oraz oznaczenie ofert pracy jako TOP, a także oznaczenie partnerstwa na stronie internetowej.

Kliknij po więcej informacji


Krótka forma pokazania siebie i swojej branży

PO-znaj rynek pracy -  wykłady otwarte prowadzone przez praktyków

Krótka forma i jedna z najlepszych okazji do zapoznania przyszłych absolwentów z branżą oraz strukturą i rozwiązaniami firmy. Podczas 45-minutowego wykładu omawiane są głównie stosowane rozwiązania  i specyfika funkcjonowania danej branży. Cykl odbywa się dwa razy w roku (w sesji zimowej oraz letniej) i skierowany jest zwłaszcza do ostatnich semestrów wszystkich kierunków prowadzonych na uczelni, a więc właśnie rozglądających się za wakatami.

Kliknij po więcej informacji


Pokaż się jako godny zaufania Pracodawca

Panele eksperckie

Rozkładamy na czynniki pierwsze pracę w danej branży i na danym stanowisku. Chcemy, by młodzi ludzie wiedzieli co oznacza praca na konkretnym stanowisku, co powinien umieć specjalista i jak przebiega proces rekrutacji. Razem ze studentami pytamy o to bezpośrednio Państwa przedstawicieli, np. inżynierów, kadrę zarządzającą i rekruterów.


Przełącz ich na praktyczne myślenie, niech zobaczą na własne oczy

Spotkania z biznesem

W każdym semestrze spotkania odbywają się na innym wydziale, a my zapraszamy do współpracy Pracodawców z branż zbieżnych z programem kształcenia wydziału. Spotkania z biznesem mają charakter warsztatowo-wyjazdowy –  student najpierw uczestniczy w praktycznym warsztacie na naszej uczelni, później bierze udział w wizycie studyjnej  u Pracodawcy, który może rekrutować we własnej siedzibie, przy okazji prezentując swój potencjał.

Kliknij po więcej informacji


Pomóż nam lepiej kształcić kadry

Badania Pracodawców

Chcemy poznać opinię Pracodawców nt. absolwentów naszej uczelni i lepiej przygotować studentów i absolwentów do pracy u Państwa. Uzyskane w badaniu  wyniki wykorzystujemy do kształtowania naszej oferty i dostosowania prowadzonych na uczelni kierunków i programów kształcenia do potrzeb rynku pracy. Wyniki są też źródłem informacji dla kandydatów na studia i wsparciem dla decyzji młodych ludzi o wyborze ścieżki kariery zawodowej.


Katalog pozostaje otwarty na wspólne pomysły – to Państwo decydujecie, które propozycje najlepiej odpowiadają na potrzeby. Zawsze chętnie włączamy się w nowe projekty, z pełnym zaangażowaniem na każdym etapie.

Obie strony mają wobec siebie oczekiwania, które czasem wzajemnie się wykluczają. Znamy spojrzenie osób młodych, znamy też realia rządzące światem profesjonalistów i wymagania gospodarki. Mamy bezpośredni kontakt z naukowcami Politechniki Opolskiej. Opierając się na tej wiedzy i doświadczeniu robimy wszystko, byście mogli spotkać się w połowie drogi.

 

 

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wskazanie interesujących Państwa propozycji: 

 

https://badanieabk.po.opole.pl/index.php/877773?lang=pl