CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Akademickie Targi Pracy

Grafika wprowadzająca

 

Kolejne targi pracy już w marcu 2025 r.  Na tym wydarzeniu wszyscy studenci i absolwenci naszej uczelni będą mieli szansę spotkać się z firmami i instytucjami, które prowadzą działalność zgodną z naszymi kierunkami kształcenia.

Rekrutację prowadzimy w styczniu, poprzez mailing i ogłoszenia na stronach internetowych oraz Facebooku i LinkedIn. Zapraszamy wszystkie firmy i instytucje, które stawiają na bezpośredni kontakt i oryginalną formę prezentacji.

 

 

 

Zapraszamy do krótkiej relacji z Akademickich Targów Pracy, które odbyły się 20 marca 2024 r.

 

Tłumy studentów wzięło udział w kolejnych Akademickich Targach Pracy. Czekało na nich ponad 70 pracodawców i powyżej 500 ofert staży, praktyk i pracy.

 

Organizowane przez naszą uczelnię największe targi pracy w regionie odbyły się już po raz piętnasty. Tegoroczni wystawcy przedstawiali swoje oferty praktyk, staży oraz pracy. Zachęcali do dołączenia do swoich zespołów w Polsce i na świecie. Zaproszone przez nas firmy reprezentowały wyłącznie te branże, które najbardziej interesują Politechnikę Opolską: m.in. motoryzację, produkcję, przemysł spożywczy, IT, elektrotechnikę, elektronikę, ochronę środowiska, turystykę, budownictwo, administrację, finanse, bankowość i ubezpieczenia.

 

– Przyszłam na targi pracy,  ponieważ uważam, że jest to naprawdę super okazja aby zapoznać się z wymaganiami rynku pracy, a ponadto popracować nad networkingiem, poznać pracodawców, dowiedzieć się z pierwszej ręki jak to wszystko wygląda – podkreśla Joanna Kulig, która studiuje dwa kierunki studiów: zarządzanie oraz analitykę danych w biznesie; jest także ambasadorką Akademickiego Biura Karier.

 

- Wojciech Matysiak, student drugiego roku informatyki znalazł pracę już na etapie informacji zapowiadających Akademickie Targi Pracy. – Jeszcze przed targami przejrzałem listę ofert firm, które miały swoje stoiska i znalazłem pracę  w IFA – opowiada Wojciech Matysiak.

 

– Akademickie Targi Pracy to już marka. Organizowane od 15 lat największe tego typu wydarzenie w województwie co roku łączy studentów z pracodawcami. Warto podkreślić, że stale wzrasta nie tylko liczba młodych osób odwiedzających targi, ale także firm, które są zainteresowane zatrudnieniem naszych studentów – podsumowuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

 

 

Owocne rozmowy to najważniejszy punkt programu, ale poza nimi można było skorzystać również ze strefy relaksu ufundowanej przez firmę Rockwell Automation, zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce przygotowanej przez firmę Heidelrberg Materials, czy przegryźć popcorn od firmy Siegenia lub pączka od Zugil.

 

Poza tym uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcie biznesowe, a potem wskoczyć do CV pointu i spotkać się z Mentorem Kariery czy wziąć udział w speed rekrutacji z dala od targowego zgiełku.

 

Kto lubi rywalizację, konkursy i nagrody ten mógł wziąć udział w organizowanym przez ABK kole fortuny, memchelleng oraz konkursie na refleks, a także świetnie się bawić podczas innych licznych konkursów przygotowanych przez firmy.

 

 

 

Podsumowanie targów pracy ze strony uczelni znajdą Państwo TUTAJ.

Zapraszamy również do GALERII ZDJĘĆ.

 

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim Wystawcom oraz Uczestnikom!

Było jak zawsze - #calapolibudanatargach !

 

PARTNER MERYTORYCZNY AKADEMICKICH TARGÓW PRACY 2024

 

PARTNERZY HONOROWI AKADEMICKICH TARGÓW PRACY 2024

 

Zapraszamy również do kontaktu: abk@po.edu.pl lub telefonicznie: 77/449 8170; 8134.

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnej edycji Targów Pracy zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych – informacje o tym wydarzeniu pojawią się z początkiem kolejnego roku.

 


 

Co roku bardzo mocno zależy nam na wysokim poziomie wydarzenia – starannie wybieramy tych pracodawców, których oferty będą zbieżne z kierunkami kształcenia Politechniki Opolskiej.

 

Pamiętamy także o przygotowaniu odwiedzających. Przybliżamy im pracodawców i ich oferty, tak by bez trudu odnaleźli stoiska pracodawców, z którymi chcą związać przyszłość i dotarli na miejsce z gotowymi dokumentami aplikacyjnymi.

 

Studenci są zwolnieni z zajęć dydaktycznych, by mogli spokojnie dopytać o szczegóły i skorzystać z dodatkowych form wsparcia: strefy konsultacji (ze wsparciem doradców zawodowych i profesjonalnego fotografa), strefy spotkań i szybkich randek z pracodawcami, czy strefy relaksu. Każda ze stref tworzona jest we współpracy z partnerami i wystawcami.

 

 

 

 

.

 

Tak wyglądały poprzednie edycje wydarzenia:

 

2023

 

 

2022

 

2020

 

                                

 

2019

 

                

 

2018

 

               

 

2017