CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Akademickie Targi Pracy Politechniki Opolskiej - 23 - 24 marca 2022!

Grafika wprowadzająca

 

 

 

 

Akademickie Targi Pracy Politechniki Opolskiej, które odbyły się w dniach 23-24 marca, już za nami.

 

 

 

W telegraficznym skrócie - nasze tegoroczne targi to:

63 Pracodawców

23 warsztaty

21 networkingów

17 pakietów upominków

8 rozdanych kaw

5 wystąpień na scenie głównej

1 debata

 

 

 

Na wydarzenie zarejestrowało się  ¾ studentów studiów stacjonarnych  i cieszyły się one aż 90% frekwencją uczestników.

Co 3 uczestnik wydarzenia był aktywny na czacie, a w sumie nawiązano prawie 950 kontaktów.

 

POBIERZ RAPORT WYDARZENIA

 

– W tym roku było z nami 63 wystawców z całej Polski – od Opolszczyzny, przez województwo śląskie i dolnośląskie, mazowieckie, aż po pomorskie. Poszukiwani są inżynierowie, którzy wesprą firmy na różnych stadiach procesu produkcyjnego i inwestycyjnego. Pośród wystawców bardzo dużą grupę stanowiły firmy z branży produkcyjnej i motoryzacyjnej oraz budowlanej. Jak co roku silną reprezentację miała także branża IT i telekomunikacja oraz automatyka i robotyka. Wiele podmiotów poszukuje pracowników w obszarze logistyki, projektowania, księgowości, administracji, audytu i HR – mówi Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier.

 

W trakcie trwania wydarzenia pytaliśmy również naszych uczestników o to, co sądzą o tegorocznej edycji:

– Uczestniczyłam pierwszy raz, z pewnością nie ostatni! Targi pracy to świetna inicjatywa, bardzo szeroki wybór pracodawców, duża dawka wiedzy o firmach i wiele przydatnych wskazówek co do dalszej pracy – mówi Katarzyna, studentka ekonomii.


– Otrzymałem bardzo pomocne informacje od osób z branży. Nie mogłem doczekać się networkingu, który prowadził założyciel koła naukowego, do którego ostatnio dołączyłem – podsumowuje Oskar, student pierwszego roku informatyki, który początkowo wahał się czy odwiedzić targi, bo nie szuka jeszcze zatrudnienia. – Zdecydowałem się na warsztaty i networkingi. Ostatecznie zapisałem się na jedne z ciekawszych zajęć i jestem mocno zadowolony – dodaje.


Julia, absolwentka inżynierii biomedycznej, zdecydowała się zaaplikować do firmy, na której warsztacie była: Wysłałam CV, liczę, że się uda. Tegoroczne targi pod względem organizacyjnym bardzo mnie zaskoczyły na plus. Wszystko działało bez zastrzeżeń, było dużo różnorodnych ofert.

 

Mamy nadzieję, że każdy zainteresowany znalazł podczas targów coś dla siebie oraz że jak najwięcej naszych Studentów i Absolwentów znajdzie swoje miejsce zatrudnienia, a Pracodawcy pozyskają świetnych pracowników – w perspektywie zarówno krótko-, jak i długoterminowej! Wiemy, że udział Pracodawców w Targach to działanie, które buduje wizerunek i popularność firmy. Mocno trzymamy kciuki za pomyślność Państwa procesów rekrutacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z wydarzenia: 

 

Podsumowanie targów pracy ze strony uczelni znajdą Państwo TUTAJ

 

Podsumowanie debaty wprowadzającej "Fioletowa wiewórka - sprawdź czy jesteś kandydatem idealnym" znajdą Państwo TUTAJ