CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Program Mentoringowy - zmaksymalizuj swój potencjał dzięki mentoringowi!

Grafika wprowadzająca
 

Poszukujesz drogi do swojej wymarzonej kariery? Chcesz odkryć swoje mocne strony i poprawić swoje słabości? Masz wizję przyszłości, ale brakuje Ci motywacji? Jeśli czujesz, że masz ogromny potencjał, to idealnie się składa! Jesteś na właściwej stronie informacyjnej!

 

Twój rozwój nie musi ograniczać się wyłącznie do zajęć i uczestnictwa w kołach naukowych. Jeśli masz sprecyzowany cel zawodowy lub jesteś zafascynowany konkretną dziedziną, ale nie wiesz, jak przekuć to w udaną karierę, Program Mentoringowy "MentorMix" Politechniki Opolskiej może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

 

W ramach programu mentoringowego mentorzy z biznesu - nasi absolwenci i specjaliści z różnych dziedzin biznesu - doradzają studentom, pomagając im zaplanować i zrealizować ścieżkę kariery.

 

 • Ustalanie realistycznych i ambitnych planów zawodowych studentów
 • Identyfikacja mocnych i słabych stron
 • Motywacja do rozwoju kariery zawodowej
 • Wsparcie w realizacji własnych celów
 • Zapoznanie studentów z rynkiem pracy oraz możliwymi ścieżkami rozwoju

 

 • Indywidualne sesje mentora ze studentem
 • Elastyczne miejsce i forma spotkań (online, w firmie, na uczelni, w kawiarni itp.)
 • Tematyka spotkań dostosowana do celów i potrzeb studenta
 • Okazja do poznania wielu inspirujących osób (rówieśników z innych wydziałów oraz innych mentorów
 • Udział w szkoleniach branżowych (twardych) i miękkich

 

 1. Termin rekrutacji: październik 2024 r.
 2. Poznaj zaproponowanych mentorów (zestawienie mentorów na początku rekrutacji każdej edycji)
 3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, podpisz regulamin programu
 4. Wyślij dokumenty na wskazany adres email
 5. Rozpocznij swoją przygodę z mentoringiem!

 

Dodatkowe zaangażowanie poza studiami będzie mile widziane i może zwiększyć Twoje szanse na udział w Projekcie. Brak takich aktywności nie wyklucza Cię z procesu rekrutacji. Wymagane jest ukończenie co najmniej dwóch semestrów studiów oraz uzyskanie średniej ocen minimum 4,0 z ostatniego semestru.

 

To co, widzimy się w październiku? Jeżeli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszym opiekunem programu Eweliną Nowak (e.nowak@po.edu.pl), która odpowie na Twoje wszystkie pytania.  

 

Aby dołączyć do naszego programu jako Mentor, prosimy o przesłanie zgłoszenia z deklaracją chęci uczestnictwa na adres: abk@po.edu.pl. Organizator programu skontaktuje się z Państwem w celu omówienia szczegółów. 

Rekrutacja mentorów od czerwca 2024r. do września 2024r.

 

 • Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze studentami
 • Wzmacnianie wizerunku jako osoby społecznie odpowiedzialnej
 • Ponowne nawiązanie więzi z macierzystą uczelnią
 • Uzyskanie świeżego spojrzenia młodego pokolenia
 • Nawiązywanie wartościowych kontaktów

 

 

26 czerwca zakończyliśmy program mentoringowy "MentorMix" dla studentów Politechniki Opolskiej pod patronatem Business Centre Club (BCC).

Od listopada ośmiu mentorów z biznesu nawiązało współpracę mentoringową z dwunastką naszych ambitnych studentów, którzy już na etapie rekrutacji zaprezentowali się z najlepszej strony, przedstawiając swoje pomysły na rozwój zawodowy.

 

 

Spotkania 1:1 z mentorami rozpoczęły się w połowie grudnia i stanowiły kluczowy element programu mentoringowego. Podczas indywidualnych sesji, nasi studenci mieli możliwość postawienia sobie celów zawodowych, podzielić się obawami i wyzwaniami związanymi z rozwojem ich kariery. Mentorzy, z kolei, służyli wsparciem, radą i inspiracją, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi osiągnięcia sukcesu zawodowego. To właśnie te osobiste spotkania pozwalają naszym studentom rozwijać się w profesjonalny sposób i maksymalnie wykorzystać potencjał swojej kariery.

Spotkania mentoringowe nie ograniczały się tylko do biura – odbywały się również w kawiarniach, na spacerach, a nawet w Portugalii. Taka różnorodność miejsc sprzyjała swobodniejszej atmosferze i lepszej komunikacji, pomagając studentom przełamywać bariery w kontaktach z osobami na wyższych stanowiskach.

 

 

 

Program nie skupiał się jedynie na dialogu i wymianie doświadczeń. Zapewniał także studentom możliwość wyboru szkoleń branżowych oraz umiejętności miękkich. Każdy uczestnik dysponował pulą 4000,00 zł na rozwój, decydując wspólnie z mentorem, jakie szkolenia będą dla niego najbardziej wartościowe. Tematyka tych szkoleń była bardzo różnorodna i dostosowana do indywidualnych potrzeb zawodowych oraz zainteresowań studentów. Na przykład, Dawid Szmechta, student architektury, zdecydował się na udział w trzymiesięcznym kursie projektowania, który pozwolił mu pogłębić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Natomiast Basia Cicharska, studentka turystyki i rekreacji, postawiła na rozwój w obszarze marketingu i skorzystała ze szkolenia o szerokim zakresie w tej tematyce. Z kolei Luiza Staś, studentka Wzornictwa Przemysłowego, postanowiła poszerzyć swoje kompetencje w zakresie grafiki komputerowej, uczestnicząc w kursach dotyczących programów Illustrator i Adobe Photoshop. To tylko kilka przykładów, jak nasze szkolenia branżowe wspierały rozwój i poszerzyły horyzonty zawodowe naszych studentów/mentees.

 

 

 

Podczas uroczystego zakończenia każdy mentor i student otrzymał specjalną statuetkę zaprojektowaną przez absolwentów wzornictwa przemysłowego oraz wykonanej przez laboratorium Politechniki Opolskiej.

 

 


 

Nagrane podcasty z naszymi parami mentoringowymi doskonale odzwierciedlają wszystko, o czym tutaj piszemy.

 

 

Koniecznie obejrzyjcie relację z wydarzenia podsumowującego cały program MentorMix.