CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Spotkania z biznesem

Grafika wprowadzająca

 

Przełącz się na praktyczne myślenie!

 

 

 

Wiemy, że praktyczna strona kształcenia ma dla Was duże znaczenie. Sygnalizujecie to w prowadzonych przez nas badaniach. Spełniając Wasze oczekiwania prowadzimy format pn. „Spotkania z biznesem”.

 

 

 

 

 

Początkowo każdy semestr dedykowany był konkretnym wydziałom i tak:

na początek zagościliśmy z nimi na Wydziale Ekonomii i Zarządzania (WEiZ – dziękujemy za gościnę i otwartość).

W kolejnych semestrach odwiedziliśmy także inne wydziały i tam również sprowadzilismy znaczące firmy z regionu :)

Za nami również letnia edycja w 2020 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki (WIPiL - dziękujemy za serdeczne przyjęcie).

Na początku stycznia 2021 ,,Spotkanie z biznesem'' odbyło się na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki (WEAII - dziękujemy za szeroko otwarte drzwi). 

Wiosną 2021 r. gościliśmy na Wydziale Mechanicznym (WM - dziękujemy za niezawodność i wsparcie).

Do końca roku akademickiego 21/22 praktykowaliśmy na Wydziale Budownictwa i Architektury (WBiA – dziękujemy za budującą współpracę).

 

Z nowym rokiem akademickim 2022/2023 Spotkania z biznesem otrzymały „międzywydziałowy look”.

Co to oznacza w praktyce? 

Że nadal jest bardzo  praktycznie, natomiast w danym semestrze z naszej formuły może skorzystać kilka wydziałów jednocześnie!

Dzięki temu nie musicie na nas czekać w nieskończoność!  

 

Spotkania mają charakter warsztatowo-wyjazdowy, co oznacza, że student biorący udział w danym cyklu skorzysta z udziału w praktycznym warsztacie prowadzonym przez przedstawiciela firmy  oraz weźmie udział w wizycie studyjnej  w siedzibie przedsiębiorstwa.

 

Taka forma kontaktu z biznesem służy budowaniu pozytywnego wizerunku współpracujących z nami pracodawców, ale przede wszystkim daje Wam możliwość ciągłego doskonalenia, nie tylko w tradycyjnych formach i nie tylko poprzez zajęcia z wykładowcami akademickimi.

 

Poznajecie firmy z regionu „od środka”, poznajecie specyfikę ich działalności, a biorąc udział w warsztatach czerpiecie wiedzę od praktyków, czyli u źródła. Dużo łatwiej poruszać się po rynku pracy z solidną porcją praktycznej wiedzy.

 

Korzystajcie z naszej oferty, nigdy nie wiadomo czy bliskie spotkanie z firmą nie stanie się Waszą kartą przetargową w CV! Być może propozycję pracy otrzymacie tuż po warsztatach lub podczas wizyty studyjnej.

 

 

***

 

 Najnowsze propozycje w ramach Spotkań z biznesem w roku akademickim 2023/2024

 

***

 

Grafika wprowadzająca

 

 

Mikołajkowo nasi studenci mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki oraz automatyki i robotyki w prezencie w ramach corocznej inicjatywy pn. Drzwi Otwarte, w dniu 05.12.2023 r. odwiedzili ifm ecolink Opole. Trzeba przyznać, że firma otwarła je nam na oścież, witając w progu przepiękną choinką, ale przede wszystkim hojnie obdarowując bezcenną wiedzą praktyczną. Po takie prezenty jeździmy właśnie w ramach naszych spotkań. Uczymy się od najlepszych, a ifm opracowuje, produkuje i dystrybuuje czujniki, sterowniki i systemy do automatyki przemysłowej na cały świat.

 

 W ifm ecolink w Opolu wytwarza się głównie okablowanie ze złączami przemysłowymi. Wiemy, że aby przedsiębiorstwo prężnie się rozwijało, potrzebuje młodych talentów, otwartych umysłów i kreatywnych pomysłów. Stąd nasza obecność w firmie ma się rozumieć. 

Dział R&D dla studentów Politechniki Opolskiej jest idealnym miejscem do ciągłego rozwoju, to tutaj pracownicy ifm opracowują i oddają do produkcji projekty najwyższej jakości wyrobów.  

                                                                                                    

 

 

 

 

 

 

***

 

Grafika wprowadzająca

 

 

 

Tym razem w dniu 24.11.2023 r. firmą nas goszczącą był Coroflex Poland Sp. z o.o. Sp.k., ze Strzelec Opolskich. Firma z kapitałem niemieckim oparta na rodzinnych tradycjach, gwarantująca ciągłość rozwoju - takie firmy lubimy poznawać bliżej.

 

W strzeleckim zakładzie produkowane są przewody i kable dla przemysłu i sektora motoryzacyjnego. Sto lat obecności na rynku, praca w międzynarodowym środowisku i oddziały na całym świecie, a do tego produkcja oparta na innowacyjnych procesach – tak się pracuje w Coroflex Poland!

 

 

***

 

 

 

Machina spotkań ruszyła pełną parą, 16 listopada 2023 r. wraz z grupą studentów III roku zarządzania i inżynierii produkcji odwiedziliśmy International Automotive Components. Firma specjalizuje się w produkcji komponentów i systemów dla przemysłu automotive.

 

W Opolu IAC produkuje podzespoły dla pojazdów premium, takich marek jak Volvo, Skoda, Audi czy Mercedes. Taki rodzaj produkcji naturalnie wymusza jakość produktu na najwyższym poziomie, a kto musi o to zadbać w firmie? Wiadomo - dział jakości, a kto w takim dziale może pracować – wiadomo nasi studenci kierunku zarządzania i inżynierii produkcji! Jak wyobrazić sobie pracę na takim stanowisku?  Wystarczy pojechać z nami do firmy i wziąć udział w praktycznym warsztacie!

 

 

 

***

 

 

Na pokładzie autokaru dwa wydziały i studenci trzech kierunków - mechatroniki, mechaniki i budowy maszyn oraz zarządzania i inżynierii produkcji, którzy mieli niepowtarzalną okazję do poznania Hengst - firmy specjalizującej się w dziedzinie projektowania i produkcji systemów filtracyjnych wykorzystywanych w motoryzacji.

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości towarzyszyło nam podczas tego wyjazdu także kilkoro uczniów ostatniej klasy technikum o profilu informatycznym z Akademii Rzemiosła przy Politechnice Opolskiej.

***

Kliknij poniżej, aby sprawdzić, co działo się w poprzednich edycjach.