CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Spotkania z biznesem

Grafika wprowadzająca

Przełącz się na praktyczne myślenie!

 

 

 

Wiemy, że praktyczna strona kształcenia ma dla Was duże znaczenie. Sygnalizujecie to w prowadzonych przez nas badaniach. Spełniając Wasze oczekiwania prowadzimy format pn. „Spotkania z biznesem”.

 

 

 

 

 

 

Początkowo każdy semestr dedykowany był konkretnym wydziałom i tak:

na początek zagościliśmy z nimi na Wydziale Ekonomii i Zarządzania (WEiZ – dziękujemy za gościnę i otwartość).

W kolejnych semestrach odwiedziliśmy także inne wydziały i tam również sprowadzilismy znaczące firmy z regionu :)

Za nami również letnia 2020 edycja na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki (WIPiL - dziękujemy za serdeczne przyjęcie).

Na początku stycznia 2021 ,,Spotkanie z biznesem'' odbyło się na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki (WEAII - dziękujemy za szeroko otwarte drzwi). 

Wiosną 2021 r. gościliśmy na Wydziale Mechanicznym (WM - dziękujemy za niezawodność i wsparcie).

Do końca roku akademickiego 21/22 praktykowaliśmy na Wydziale Budownictwa i Architektury (WBiA – dziękujemy za budującą współpracę).

 

Z nowym rokiem akademickim 2022/2023 Spotkania z biznesem otrzymują „międzywydziałowy look”.

Co to oznacza w praktyce? 

Że nadal będzie bardzo  praktycznie, natomiast w danym semestrze z naszej formuły może skorzystać kilka wydziałów jednocześnie!

Dzięki temu nie musicie na nas czekać w nieskończoność!  

 

Spotkania mają charakter warsztatowo-wyjazdowy, co oznacza, że student biorący udział w danym cyklu skorzysta z udziału w praktycznym warsztacie prowadzonym przez przedstawiciela firmy  oraz weźmie udział w wizycie studyjnej  w siedzibie przedsiębiorstwa.

 

Taka forma kontaktu z biznesem służy budowaniu pozytywnego wizerunku współpracujących z nami pracodawców, ale przede wszystkim daje Wam możliwość ciągłego doskonalenia, nie tylko w tradycyjnych formach i nie tylko poprzez zajęcia z wykładowcami akademickimi.

 

Poznajecie firmy z regionu „od środka”, poznajecie specyfikę ich działalności, a biorąc udział w warsztatach czerpiecie wiedzę od praktyków, czyli u źródła. Dużo łatwiej poruszać się po rynku pracy z solidną porcją praktycznej wiedzy.

 

Korzystajcie z naszej oferty, nigdy nie wiadomo czy bliskie spotkanie z firmą nie stanie się Waszą kartą przetargową w CV! Być może propozycję pracy otrzymacie tuż po warsztatach lub podczas wizyty studyjnej.

 

 

***

 

 Najnowsze propozycje w ramach Spotkań z biznesem w roku akademickim 2022/2023

 

***

Dzień dziecka tuż, tuż, a „Spotkania z biznesem” swoją inaugurację w semestrze letnim,  miały właśnie w fabryce, która większość swoich produktów wytwarza dla najmłodszych konsumentów. Nietrudno odgadnąć, że drzwi do swojego zakładu otworzyła nam…… Nutricia w Opolu – lider w sprzedaży produktów dla niemowląt i małych dzieci.

 

W dniu 22 maja 2023 r. studenci 3 roku z kierunku automatyka i robotyka najpierw uczestniczyli w praktycznym wykładzie, żeby następnie zobaczyć w jaki sposób omawiane procesy produkcyjne zachodzą na żywo.

 

Nutricia eksportuje swoje produkty do 110 krajów na całym świecie, posiada 6 wydziałów produkcyjnych, gdzie produkowane są wyroby mleczne, żywienia specjalistycznego, woda, słoiczki i tubki dla najbardziej wymagających klientów na rynku. Nie dziwi zatem fakt, że jakość i bezpieczeństwo to najwyższe priorytety w firmie. Digitalizacja i automatyzacja procesów na pewno przyczynia się do utrzymania produkcji na jak najwyższym poziomie.

 

Dlatego nasi studenci spotkali się z przedstawicielami działu technicznego, utrzymania ruchu oraz cyfryzacji, które wspomagają na co dzień funkcjonowanie firmy. Panowie Robert Simon, Dawid Wosiński oraz Łukasz Błyszcz podzielili się własną praktyką, opowiedzieli o swojej ścieżce kariery i przybliżyli charakter pracy na poszczególnych stanowiskach w firmie.

 

 

To bardzo cenne doświadczenie dla uczestników spotkania, którzy w kameralnej atmosferze mogli dopytać o wszystkie interesujące ich kwestie. Stanowisko automatyka w dziale utrzymania ruchu zostało rozłożone na czynniki pierwsze. Zapewnienie ciągłości procesu, utrzymywanie maszyn w jak najlepszej kondycji i wprowadzanie modyfikacji udoskonalających cały proces, to główne zadania  w tym zawodzie. Do tego wykaz sterowników, robotów i środowisk programowania z których korzysta firma, dopełniło całości obrazu. Rewolucja 4.0 to rzeczywistość w której funkcjonuje Nutricia, praca w tak nowoczesnym przedsiębiorstwie, dającym możliwość rozwoju, szybkiego awansu i samorealizacji to czysta przyjemność.

 

Pozostała tylko sama kwestia zatrudnienia, ale i tutaj mogliśmy liczyć na fachowe wsparcie. Pani Hanna Hyżyk z działu HR przedstawiła sylwetkę idealnego kandydata gdzie oprócz wykształcenia i kompetencji tak na prawdę najważniejsza jest postawa. Uniwersalizm to klucz do sukcesu, przejawiający się w zaangażowaniu, optymizmie w działaniu, poczuciu odpowiedzialności, przedsiębiorczości inicjatywie oraz umiejętności pracy w zespole. Wszystkie karty zostały odkryte. Z taką wiedzą droga do kariery w Nutricia stoi otworem.

 

Nasi automatycy wchodząc na teren zakładu mogli poczuć prawdziwą atmosferę pracy na stanowisku odpowiadającym ich kierunkowi. Starsi koledzy po fachu chętnie dzielili się swoja wiedzą i pokazywali jak na co dzień wygląda ich praca w firmie.

 

Dziękujemy za to doświadczenie, za gościnność, miłą atmosferę i ciepłe przyjęcie (owoce i cynamonki były przepyszne), a przede wszystkim za wszystkie cenne wskazówki. To spotkania z biznesem na najwyższym poziomie, dające naszym studentom niepowtarzalną szansę na praktyczne kształcenie.

 


 

Sprawdźcie co działo się podczas poprzednich edycji Spotkań z biznesem!