CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

W ramach Spotkań z biznesem, kolejny praktyczny warsztat zaliczony!

Grafika wprowadzająca

 

 

 

Machina spotkań ruszyła pełną parą, 16 listopada 2023 r. wraz z grupą studentów III roku zarządzania i inżynierii produkcji odwiedziliśmy International Automotive Components. Firma specjalizuje się w produkcji komponentów i systemów dla przemysłu automotive.

 

 

W Opolu IAC produkuje podzespoły dla pojazdów premium, takich marek jak Volvo, Skoda, Audi czy Mercedes. Taki rodzaj produkcji naturalnie wymusza jakość produktu na najwyższym poziomie, a kto musi o to zadbać w firmie? Wiadomo - dział jakości, a kto w takim dziale może pracować – wiadomo nasi studenci kierunku zarządzania i inżynierii produkcji! Jak wyobrazić sobie pracę na takim stanowisku?  Wystarczy pojechać z nami do firmy i wziąć udział w praktycznym warsztacie!

 

 

 

 

Możliwość wzięcia udziału w warsztacie poprowadzonym przez praktyka to najwyższa wartość w uzupełnieniu wiedzy akademickiej naszych słuchaczy. Kontrola jakości w teorii i praktyce to zagadnienie przybliżyła nam pani Małgorzata Frycz – wieloletni pracownik na stanowisku technika jakości w IAC.

 

My już wiemy jak sprawdzić produkt, żeby sprostał oczekiwaniom klienta, znamy narzędzia pomocne w ocenianiu jakości. Zapoznaliśmy się z statusami wad produktów IAC, znamy proces produkcji i rodzaje produkowanych komponentów.  Wiemy też, że w IAC każdy działa tak, jakby produkowany komponent miał trafić do jego własnego samochodu, i to jest najlepszy przepis na najwyższą jakość!

 

Każda pojedyncza sztuka podlega kontroli, to bardzo odpowiedzialne stanowisko, trzeba dobrze znać wymogi klienta, aby ostatecznie poświadczyć, ze wyrób jest dobry i może opuścić mury fabryki. Dlatego osoby na tym stanowisku powinny wyróżniać się dokładnością, spostrzegawczością, pracowitością i koncentracją, a do tego muszą być stanowcze. Sprawdzić można się było od zaraz.

 

 

Po solidnej porcji wiedzy przyszedł czas na praktykę, pod czujnym okiem pani Magdaleny z działu jakości, studenci w grupach mogli wcielić się w rolę kontrolera i wykrywać wady produktu w oznaczanym czasie. Blisko praktyków można dokładnie poczuć atmosferę pracy na danym stanowisku, a co za tym idzie precyzyjniej zaplanować swoją przyszłość zawodową.

 

Możliwości rozwoju zawodowego w IAC jest dużo, o tym zapewniła nas pani Magdalena Berezowska z działu HR. Studenci mogą liczyć na praktyki, staże, pracę wakacyjną i pomoc w pisaniu prac dyplomowych. Nie tracąc czasu nasi uczestnicy chętnie dopytywali o szczegóły współpracy.

 

To był bardzo owocny dzień w IAC! Co więcej, w myśl elastycznej formy spotkań z biznesem, naszych studentów czeka jeszcze jeden warsztat praktyczny z działem ciągłego doskonalenia, a następnie wizyta na produkcji. Jak to mówią praktyki nigdy nie za wiele!

 

Piękne dziękujemy firmie za to zaangażowanie i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Studentom dziękujemy za aktywnie spędzony czas, a pani dr Barbarze Wasilewskiej z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki za pomoc w organizacji wizyty.