CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Panele eksperckie

 

 

Wspólnie z inżynierami, kadrą zarządzającą i rekruterami rozkładamy na czynniki pierwsze pracę w danej branży i na danym stanowisku. Pytamy o to co powinien umieć specjalista i jak przebiega proces rekrutacji. Jasno, konkretnie! Każdy student może zadać nurtujące pytania, by poznać specyfikę danego stanowiska i oczekiwania stawiane kandydatom. 

 

 

 

 

 


 

 

 

Coś dla IT:

 

Zadaliśmy pytania, które na starcie nurtują osobę rozważającą stanowisko testera / programisty, ale czasem…pyta zbyt późno lub zwyczajnie boi się mówić o wątpliwościach.

 

Czasem wydaje nam się, że pewne zagadnienia są oczywiste. A to wielki błąd. Nie możemy zakładać, że student IT będzie już na pierwszych semestrach pewny swojej przyszłej ścieżki.

 

Ten panel miał pomóc w podjęciu decyzji. Warto, aby pewne pytania zostały zadane zanim stanowisko „tester” wypiszą na identyfikatorze. Błędne decyzje niepotrzebnie zmarnują cenny czas.

 

 

 

Ekspertem, którego wypytywaliśmy o pracę programisty i testera był Marcin Kawalerowicz, lider i mentor oraz gospodarz opole.dev. A historycznie – nasz absolwent i właściciel software house CODEFUSION, do którego na praktyki chcą trafić prawie wszyscy studenci pierwszych semestrów IT.

 

Poruszyliśmy zagadnienia „nietechniczne” (Co musi umieć  osoba pracująca jako programista / tester? Jakie cechy powinna mieć osoba pracująca jako programista / tester? Jak wygląda dzień pracy programisty/testera? Jakie języki programowania są obecnie kluczowe? UWAGA! Ile zarabia się w software house’ie jako programista/tester?).

Było także bardziej „miękko” (np. 3 przestrogi dla osób na starcie i najgorszy błąd na rozmowie kwalifikacyjnej do IT).

 

Panu Marcinowi Kawalerowiczowi i firmie CODEFUSION dziękujemy. Takich wskazówek nam trzeba. 

 

Marcel Pawliczek zrobił dla nas filmową relację:

 

 


        Tak wyglądał przykładowy panel dla studentów automatyki i robotyki oraz informatyki.