CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości

Grafika wprowadzająca

Dla Studenta:

Daj firmom i instytucjom zainteresowanym zatrudnieniem Ciebie 45 minut. Sprawdź, czym się zajmują i dowiedz się więcej o danej branży i aktualnych ofertach pracy.

 

Dla Pracodawcy:

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości to krótka forma i jedna z najlepszych okazji do zapoznania przyszłych absolwentów z branżą oraz strukturą firmy. Podczas 45-minutowego wykładu omawiane są głównie stosowane rozwiązania i specyfika funkcjonowania danej branży. Cykl odbywa się dwa razy w roku i skierowany jest do ostatnich semestrów wszystkich kierunków, a więc osób żywo zainteresowanych poszukiwaniem pracy.

 

 

 

· Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości odbywa się dwa razy w roku.

· Za nami już 17 edycji! 

· Odwiedziło nas 266 pracodawców!

· Odbyło się 318 spotkań z pracodawcami,

· ... co daje 14 310 minut, czyli ... ponad 237 godzin!

 


 

Za nami XVII edycja Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Już po raz czwarty - z powodu zagrożenia epidemiologicznego - Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości, odbyła się ONLINE, z wykorzystaniem platformy MOODLE.

 

 

 

XVII edycję Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęliśmy 20 października 2021 r. wykładami dla studentów Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki. W środę – 27 października – odbyły się spotkania dla studentów Wydziału Budownictwa i Architektury, a ostatnie wykłady tej edycji Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – 03 listopada – dedykowane były Wydziałowi Mechanicznemu oraz Wydziałowi Inżynierii Produkcji i Logistyki.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wyjątkowo liczną frekwencję, a firmom za przyjęcie zaproszenia i potencjalne miejsca pracy dla naszych przyszłych absolwentów.

 

Wirtualna skrzynia inżyniera, gdzie umieszczaliśmy wszystkie oferty naszych prelegentów, pod koniec Akademii prawie się nie domykała!

Cieszymy się, że nasi studenci są tak bardzo pożądani na rynku pracy.

Do tego stopnia, że podczas wykładów zostali zaproszeni przez LG Energy Solution w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem na wizytę studyjną!

 

Jesteśmy wdzięczni za każdą cenną wskazówkę i porcję praktycznej wiedzy, którą firmy z wielkim zaangażowaniem, dzieliły się podczas wykładów.

 

WEAiI wie jak tester może wejść w świat IT, zna procesy produkcyjne towarzyszące powstawianiu baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych i umie pozbyć się żmudnych i powtarzalnych zadań.

WBiA podpatrzyła jak projektuje się konstrukcje u generalnego wykonawcy, poznała technologie BIM oraz dowiedziała się jak to jest pracować na własne konto.

WM i WIPiL zgłębił tajniki zarządzania jakością w branży Automotive, wie w jaki sposób może rozwijać karierę zawodową w firmie produkcyjnej, ma świadomość istnienia nowych, atrakcyjnych miejsc pracy nie tylko na terenie Opolszczyzny.

 

Szczegółowy wykaz firm i tematów w kafelku "sprawdź poprzednie edycje".

 

 

                                                              

 

 


 

Kliknij poniżej, aby sprawdzić, co działo się w poprzednich edycjach Akademii