CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości

Grafika wprowadzająca

Dla Studenta:

Daj firmom i instytucjom zainteresowanym zatrudnieniem Ciebie 45 minut. Sprawdź, czym się zajmują, jak rekrutują i dowiedz się więcej o danej branży i aktualnych ofertach pracy.

 

Dla Pracodawcy:

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości to krótka forma i jedna z najlepszych okazji do zapoznania przyszłych absolwentów z branżą, strukturą firmy i aktualnymi naboami. Podczas 45-minutowego wykładu omawiane są głównie procesy rekrutacyjne i specyfika funkcjonowania danej branży. Cykl odbywa się dwa razy w roku i skierowany jest do ostatnich semestrów wszystkich kierunków, a więc osób żywo zainteresowanych poszukiwaniem pracy.

 

 

 

· Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości odbywa się dwa razy w roku.

· Za nami już 18 edycji! 

· Odwiedziło nas 275 pracodawców!

· Odbyło się 327 spotkań z pracodawcami,

· ... co daje 14 715 minut, czyli ... ponad 245 godzin!

 


 

Za nami XVIII edycja Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości

Po raz kolejny - z powodu zagrożenia epidemiologicznego - Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości, odbyła się ONLINE, z wykorzystaniem platformy MOODLE.

 

 

 

 

XVIII edycję Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęliśmy 6 kwietnia 2022 r. wykładami dla studentów Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki, Wydziału Mechanicznego, Wydziału Budownictwa i Architektury oraz Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki.

W środę – 27 kwietnia – odbyły się spotkania dla studentów Wydziału Ekonomii i Zarządzania, a ostatnie wykłady tej edycji Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – 25 maja – dedykowane były Wydziałowi Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a firmom za przyjęcie zaproszenia i potencjalne miejsca staży i pracy dla naszych przyszłych absolwentów.

 

Wirtualna skrzynia inżyniera, teczka i walizka absolwenta, gdzie umieszczaliśmy wszystkie oferty naszych prelegentów, pod koniec Akademii prawie się nie domykała!

 

 

Cieszymy się, że nasi studenci są tak bardzo pożądani na rynku pracy!

 

Jesteśmy wdzięczni za każdą cenną wskazówkę dotyczącą warunków rekrutacji i informacji o firmie, którymi prelegenci z wielkim zaangażowaniem, dzielili się podczas wykładów. Przeczytajcie krótkie relacje z każdej środy.

 

WEAiI WIPiL WM i WBiA – Międzynarodowe klimaty -To motyw przewodni w tej Akademii!

 

 

Whirpool  - Anna Hamkalo

To firma przyjazna absolwentom, otwarta na świeże umysły. To miejsce gdzie można zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zawodowe. Nasi słuchacze mogli dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji w firmie i zapoznać się z żywymi przykładami rozwoju zawodowego w Whirpool. Od stażysty do specjalisty to niejednokrotnie niedługa droga, bo firma daje wiele możliwości szybkiego rozwoju i awansu, włącznie z międzynarodowymi wyjazdami, jak na międzynarodową firmę przystało. Nie zabrakło konkretnych ofert pracy dla naszych absolwentów, które były dostępne na naszym portalu praca i spakowane specjalnie dla naszych inżynierów w „skrzyni inżyniera” dostępnej na moodlu.

 

 

 

 

 

IAC – Łukasz Czaplak, Magdalena Berezowska

Dla tych którzy preferują swoje rodzinne miasto, a również stawiają na międzynarodowy klimat w firmie, swoje drwi otworzył IAC. Nastawiony na rozwój absolwentów, ale również studentów oferuje miejsca pracy i praktyk – wszystkie oferty znalazły się oczywiście na portalu i w skrzyni. Wiemy jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w firmie. Przepis na sukces – zapoznaj się z ogłoszeniem, ubierz się odpowiednio, przygotuj pytania i bądź 5 minut wcześniej. Jak już staniesz się częścią zespołu to poprzez rekrutacje wewnętrzne, możesz stale doskonalić się i zdobywać nowe doświadczenia zawodowe. Od praktykanta do kierownika projektu – taki jest plan.

 

 

 

Exlabesa - Richard Elliott, Ewa Ryznar

Pozostając w międzynarodowym środowisku pracy i w województwie opolskim, poznaliśmy ofertę ostatniej z prezentujących się w tym dniu firm. Dyrektor Generalny Exlabesa w Tułowicach przedstawił w j. angielskim profil i cele firmy, a tam wszystko kręci się wokół aluminium. Zwiększenie przyjaznych dla środowiska rozwiązań opartych o recykling w przemyśle aluminiowym to główne założenie Exlabesa. W  taki sposób powstają nowe miejsca pracy i kolejne możliwości rozwoju zawodowego dla naszych absolwentów. Przedstawicielka działu HR przedstawiła aktualne nabory i zasady rekrutacji w firmie. Kto nie zdążył zanotować, wszystkie oferty znalazł w skrzyni i na naszym portalu praca.

 

 

 

 

WEiZ – Analityczny umysł – To mogło się przydać  w tej Akademii!

 

 

Mthree – Paulina Bochetyn

mthree jest firmą świadczącą usługi technologiczne i consultingowe na rynkach finansowych. Analityk finansowy lub Specjalista ds. operacji bankowych to tylko niektóre opcje w firmie. Absolwent może liczyć na solidne przygotowanie, wewnętrzne szkolenia i międzynarodową atmosferę. Zdobywa bezcenne doświadczenie zawodowe i jest pod opieką swoich przełożonych. Wykład prowadzony był w języku angielskim, co nie było żadną przeszkodą dla naszych słuchaczy. Uczestnicy poznali procesy rekrutacyjne w firmie i otrzymali cenne wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej oraz najczęściej pojawiających się na niej pytań. Praca zdalna w tej branży doskonale się sprawdza i może być dodatkowym atutem. Oczywiście mthree poinformowało o konkretnych ofertach pracy, które z pewnością pasują do sylwetki zawodowej naszych absolwentów.

 

 

Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu - Grzegorz Czarnocki

Przyszli absolwenci mogą dokładnie sprawdzić, gdzie idą nasze podatki. Taką szansę daje im praca w RIO. Nadzór i kontrola finansów samorządów to podstawowe zadania Izby. Prezes RIO w Opolu, osobiście podzielił się z studentami doświadczeniami zawodowymi w tym obszarze. Administracja i ekonomia to kierunki najbardziej pożądane w tej branży. Kontrole, opinie finansowe, analizy i badania jak również praca w charakterze eksperta to tylko niektóre z aspektów tej pracy. Do tego możliwość pracy zdalnej, praca w zespole i liczne benefity. Aktualne oferty pracy publikowane są na stronie internetowej Izby.  Warto zdobywać tam swoje pierwsze doświadczenie, bo jak to mawiają po RIO już tylko na Wójta, Prezydenta lub Skarbnika…..

 

 

 

PwC - Adam Skoczylas,  Martyna Stryjak

Po takiej porcji wiedzy z zakresu komunikacji w międzynarodowym zespole, wszystkie bariery  zostały natychmiast przełamane. Uczestnicy z zaangażowaniem odpowiadali na pytania i aktywnie wykorzystali czas z firmą. Cennych wskazówek nie brakowało, wszystko może się przydać zarówno podczas rozmowy rekrutacyjnej jak i podczas pracy, szczególne w PwC. Ważne, żeby zawsze być sobą i zachowywać się naturalnie, mając jednak na uwadze praktyczne rady prowadzących. Wiedza ta wzbogacona o przedstawienie zalet pracy w środowisku międzynarodowym, jest  bardzo przydatna dla studentów biorących udział w Akademii. Wkrótce to cześć z nich zasili takie międzynarodowe zespoły, PwC na portalu praca ma dla nich wiele ciekawych możliwości rozwoju w obszarze finansów. Przyda się analityczne myślenie.

 

 

 

WWFiF –  Pasja – To główne hasło tej Akademii!

 

 

Marek Lewandowski – inicjator działań prospołecznych w Lewinie Brzeskim

Osoby aktywne fizycznie często oprócz własnej pracy zawodowej, realizują się w swoich lokalnych społecznościach. Pan Marek w Lewinie Brzeskim organizuje min. inicjatywę pn. „Lewin biega”. O tej i wielu innych eventach sportowych, opowiedział naszym studentom. Podpowiedział, jak można własny autorski pomysł zrealizować od początku do końca, gdzie szukać sponsorów i jak zmobilizować mieszkańców. W zdrowym ciele, zdrowy duch, ale także pasja i tego rodzaju aktywność, którą szczególnie absolwenci WWFiF mogą podarować drugiemu człowiekowi.  Dzielcie się dobrą energią i stwarzajcie warunki do samorozwoju, zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym.

 

 

 

 

 

 

ITAKA Opole - Aleksandra Dąbroś

Praca na 7 kontynentach w ponad 150 miejscach, to może być jedna wielka zawodowa podróż dookoła świata. Wystarczy odpowiednia wiedza, pasja do podróżowania i dobra znajomość Excela. Nasi absolwenci, szczególnie TiR-u, wszystkie te warunki spełniają. Dodatkowo jeśli ktoś jest komunikatywny i ma tzw. „żyłkę sprzedawcy”, to jest idealnym kandydatem do pracy w tej branży. W walizce absolwenta nie zabrakło konkretnych ofert pracy, które szczegółowo zostały przedstawione naszym słuchaczom, wraz z predyspozycjami i zakresem obowiązków. Do tego szybka instrukcja jak skutecznie się rekrutować i z takim bagażem doświadczeń zawodowych, można naszych absolwentów puszczać w świat.

 

 

 

 

Gwardia Opole – Mateusz Gajdas

Być może ktoś z naszych absolwentów, zawodowo będzie się zajmował aspektem wizerunkowym klubu sportowego. To była doskonała okazja, żeby poznać tajniki tej pracy, docenić instytucję kibica, dowiedzieć się jak dbać o dobre imię klubu sportowego i jak pozyskiwać sponsorów. Temat przedstawiony z pasją i niezwykle dopingujący, szczególnie młodych słuchaczy, których pasją na pewno jest sport, a doping mają we krwi.  Gwardia jest otwarta na nowe znajomości i zaprasza do kontaktu osoby zainteresowane jej funkcjonowanie. Wierni kibice stanowią o przedłużeniu życia swojego klubu, na pewno wielu z nich stanowią nasi studenci.

 

 

 

Szczegółowy wykaz firm i tematów w kafelku "sprawdź poprzednie edycje".

 

 

                                       


 

Kliknij poniżej, aby sprawdzić, co działo się w poprzednich edycjach Akademii