CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Spotkania z biznesem ruszają w zimową trasę!

Grafika wprowadzająca

14 listopada 2023 r. odwiedziliśmy firmę Hengst Filtration w Gogolinie.

 

Na pokładzie autokaru dwa wydziały i studenci trzech kierunków - mechatroniki, mechaniki i budowy maszyn oraz zarządzania i inżynierii produkcji, którzy mieli niepowtarzalną okazję do poznania firmy specjalizującej się w dziedzinie projektowania i produkcji systemów filtracyjnych wykorzystywanych w motoryzacji. 

 

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości towarzyszyło nam podczas tego wyjazdu także kilkoro uczniów ostatniej klasy technikum o profilu informatycznym z Akademii Rzemiosła przy Politechnice Opolskiej.

 

 

 

Gościnność i cudowną atmosferę panującą w firmie mogliśmy poczuć na własnej skórze od progu, na którym osobiście powitał nas Pan Jacek Sachanbiński – Dyrektor Zakładu, przedstawiając profil działalności.

 

200 zatrudnionych osób, 6 hektarów powierzchni, 3 biznes unity, 8 linii produkcyjnych (2 w planach) – to robi wrażenie i daje poczucie, że może to być bardzo rozwojowe miejsce pracy dla naszych absolwentów!

 

W programie zwiedzania: magazyn materiałów, a w nim centralny system suszenia i podawania granulatu, narzędziownia, hala wtrysków, hala montażu, własne laboratorium metrologiczne oaz magazyn wyrobów gotowych.

 

Podzieleni na dwie grupy – jedna pod opieką   pana Grzegorza Dziekana - z działu  jakości, druga w towarzystwie pana Krzysztofa Pragłowskiego z działu logistyki oraz pana Andrzeja Dlugoscha wyruszyliśmy na teren zakładu.

 

hengs kol

 

Zobaczyć maszyny w akcji, podpatrzeć spawanie laserowe i drukarki 3D w procesie tworzenia, być świadkiem procesu produkcji i poczuć atmosferę codziennej pracy w firmie – wszystko to pomaga sprawdzić jak może wyglądać ścieżka rozwoju zawodowego naszych studentów w tej firmie i na proponowanych przez nią stanowiskach. Spotkania z biznesem właśnie temu mają służyć, a firma Hengst doskonale dopasowała się do naszego formatu!

 

Kultura pracy tutaj to Lean Managementu w czystej postaci. Świetne przygotowanie merytoryczne, ale również organizacyjne pracowników i ich pasja w dzieleniu się swoim doświadczeniem zawodowym z uczestnikami, to odczucia które towarzyszyły nam w trakcie wizyty na każdym kroku.

 

Branża automotive musi stawiać na jakość, nie da się tego osiągnąć bez pracy zespołowej, a ta ma miejsce wtedy, kiedy firma dba o dobro i rozwój swojej załogi i to bardzo widać właśnie w Hengst!

 

Firma zadbała o nas właściwie w każdym aspekcie! Z całego serca dziękujemy przede wszystkim za ciepłe przyjęcie i solidną porcję praktyki, ale również za upominki, konkurs z nagrodami i przepyszny poczęstunek.

 

Sprawdziliśmy osobiście, że Hengst oferuje współpracę w zakresie pisania prac dyplomowych jak również miejsca do odbywania praktyk i staży studenckich oraz pracę w trakcie studiowania. Ich oferty znajdziecie na naszym Portalu praca. Nie ma na co czekać – przestawcie się na praktyczne działanie!

 

Dziękujemy pracownikom Hengst za otwartość, a panu prodziekanowi Jackowi Wydrychowi i panu Szymonowi Kołodziej z Wydziału Mechanicznego oraz pani Izabeli Czabak – Górskiej – opiekunce koła Expert za pomoc w organizacji wizyty. A studentom dziękujemy, że zajrzeli z nami za kulisy procesu produkcyjnego realizowanego w Gogolinie.

 

graf z zar