CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Baza Rozwojowa Politechniki Opolskiej (BazaR) - edycja wiosenna 2020 (on-line)

Grafika wprowadzająca

Pewnych rzeczy nie doczytasz w podręczniku. Możesz samemu nabić sobie guza w zderzeniu z rzeczywistością, możesz też wcześniej zapytać i posłuchać mądrzejszych od siebie. Praktyków, którzy przeszli już drogą, którą Ty dopiero chcesz podążać.

Po to był kolejny cykl szkoleń specjalistycznych „BazaR – Baza Rozwojowa Politechniki Opolskiej”. 

 

Epidemia kazała zrobić go w całości zdalnie. Praktycy podnieśli rękawicę i dzięki ich sprawności w 8 szkoleniach brało udział średnio 20-50 osób, co dało 219 unikatowych uczestników wszystkich szkoleń!!!

 

        Kliknij w grafikę

 

 

Podczas każdego szkolenia było to, co najważniejsze – odpowiedzi na pytania, które nie dają spokoju, lista lektur, przykłady z życia. 

 

Do tego po każdym webinarze w pakiecie:

A. zaświadczenia o udziale, czyli świetne uzupełnienie CV (piszcie na szkolenia.abk@po.edu.pl, kto chętny);

B. materiały poszerzające temat i prezentacje z wykładów.

 

Tematy szkoleń specjalistycznych, z których korzystali studenci:


Temat: DANONE - Zarządzanie projektami w praktyce

Prelegent: Sylwia Gałęzyka (Kierownik ds. Projektów Operacyjnych)  posiada wieloletnie doświadczenie w dużej firmie produkcyjnej z branży FMCG. Zarządzała wieloma zespołami w Łańcuchu Dostaw oraz na produkcji. Przez ostatnie 1,5 roku z sukcesem kierowała dużym projektem inwestycyjnym. Zawodowo lubi wyzwania, konsekwentnie dąży do celu, bardzo ceni pracę zespołową. Ważny jest dla niej ciągły rozwój.


Temat: DANONE - Digitalizacja w fabryce? Na czym polega i jak to robimy? – przykłady projektów z Zakładu Produkcyjnego Nutricia w Opolu

Prelegenci: Jacek Jarocki: Starszy Kierownik ds. Transformacji Cyfrowej; Sebastian Felisiak: Kierownik ds. Transformacji Cyfrowej; Agata Prandzioch - HR Business Partner Dział Zasobów Ludzkich


Temat: Przegląd rozwiązań sieciowych firmy TURCK. Wprowadzenie do technologii IO-Link – zagadnienia teoretyczne

Prelegent: Andreas Kowol - Application Engineer w firmie TURCK. Od prawie 3 lat jego głównym zadaniem jest programowanie sterowników PLC, które zarządzają różnymi aplikacjami u klientów. Absolwent kierunku Elektrotechnika na Politechnice Opolskiej. Obecnie uczestnik szkoły doktorskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektrotechnika i Informatyka.


Temat: Wykorzystanie rozwiązań IO-Link w praktyce – parametryzacja urządzeń, połączenie modułu sieciowego IO-Link ze sterownikiem PLC

Prelegent: Andreas Kowol - Application Engineer w firmie TURCK. Od prawie 3 lat jego głównym zadaniem jest programowanie sterowników PLC, które zarządzają różnymi aplikacjami u klientów. Absolwent kierunku Elektrotechnika na Politechnice Opolskiej. Obecnie uczestnik szkoły doktorskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektrotechnika i Informatyka.


Temat: Wstęp do 6 Sigma. Różnice w podejściu numerycznym a analitycznym.

Prelegent: Sławomir Zabawa - Lean Six Sigma Black Belt z ponad 8 letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i optymalizacji procesów FMCG dla światowych liderów rynku spożywczego i opakowań szklanych. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wydziału Nauk Żywności i Żywienia Człowieka oraz Politechniki Opolskiej, Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki. Sprawdzony trener metod szczupłego zarządzania i produkcji. Swoje warsztaty i szkolenia buduje w oparciu o model nauczania cyklu Kolba oraz K. Vopela. Specjalizuje się w szkoleniach w obszarach Lean Six Sigma, doskonalenia jakości i procesów.


Temat: Jak nadążyć za zmianami - elastyczność osobista w kontekście sytuacji epidemiologicznej

Prelegent: Karolina Ścigała - psycholog, trener i psychoterapeuta. Pasjonatka rozwoju osobistego z ponad 6 letnim doświadczeniem w międzynarodowej organizacji. Jej szkolenia to energetyczne połączenie wiedzy z zakresu psychologii i praktyki biznesowej. Specjalizuje się we wzmacnianiu kompetencji interpersonalnych i efektywności osobistej.


Temat: Jak stać się "Lean'owcem"? Co trzeba umieć żeby pracować w Lean Management. Historie znanych Lean'owców

Prelegent: Natalia Jażdżewska


Temat: Co o Six Sigma warto wiedzieć na początku kariery zawodowej - part 1, czyli wybrane narzędzia Six Sigma

Prelegent: Małgorzata Piątkowska - 3 lata w roli Lidera Jakości dla obszaru Europy. Prowadzi projekty doskonalące jakość wyrobów oraz rozwijające kulturę jakości, obejmujące zakresem blisko 20 Fabryk produkujących wyroby czekoladowe, gumę do żucia i cukierki. Absolwentka Politechniki Gdańskiej, wydziałów Chemicznego oraz Zarządzania i Ekonomii. Lean Six Sigma Black Belt z 10-letnim doświadczeniem w zakresie Inżynierii i optymalizacji procesów, Zarządzania projektem oraz bezpieczeństwa i jakości wyrobów. Zdobyte doświadczenie zawodowe wykorzystuje w roli Trenera Biznesu. Swoje warsztaty i szkolenia buduje w oparciu o zasadę minimum teorii, maksimum praktyki. Specjalizuje się w obszarach Lean Six Sigma, doskonalenia jakości i procesów, prowadzenia projektów i warsztatów w w/w obszarach.  


 

Szkolenia realizowane były w ramach ogólnopolskiego projektu „Gra o Karierę - Biuro Karier dla Ciebie”, którego celem jest promocja działalności Biur Karier wśród społeczności studentów.

W ramach projektu  Biura Karier w całej Polsce organizują: warsztaty, szkolenia, doradztwo zawodowe lub inne wydarzenia online pod wspólnym szyldem, w których mogą wziąć udział studenci ze wszystkich uczelni biorących udział w inicjatywie. Czyli mamy kolejny plus izolacji – przecież do tej pory ze szkoleń Politechniki Warszawskiej korzystali tylko jej studenci :)

 

 

 

Kliknij poniżej, aby sprawdzić, co działo się w poprzedniej edycji BazaRu