CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Zgraliśmy się z Polaris. Z Opola przez Francję do Stanów Zjednoczonych i spowrotem.

Grafika wprowadzająca

Organizacja gry terenowej przygotowującej do wejścia na rynek pracy to już stały punkt w kalendarzu Akademickiego Biura Karier. Bohaterem nowej odsłony wydarzenia stał się jeden z najbardziej znanych inwestorów województwa opolskiego


,,Zależało nam na tym, żeby przy okazji szlifowania umiejętności miękkich uczestnicy poznali bliżej biznes. Zaprosiliśmy więc do współpracy firmę, w której pracuje i praktykuje wielu studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej - producenta skuterów śnieżnych, quadów, pojazdów elektrycznych i motocykli marki Indian, firmę Polaris'' – mówi Anna Brysz z Akademickiego Biura Karier.  

 

 

 


10 dwuosobowych  drużyn stawiło się na wirtualnym starcie punktualnie o 9.00. Większość zaczęła rozgrywkę w Opolu, w pierwszej fabryce odpowiadającej za produkcję pojazdów Polaris w Europie. Kierunek wędrówki zależał wyłącznie od decyzji drużyn. Jedni odwiedzili najpierw główną siedzibę Polaris w Stanach Zjednoczonych (Medina), inni tam właśnie postanowili podróż zakończyć. 


Zespoły zmagały się z zadaniami obliczeniowymi i kreatywnymi. Spora część zagadnień dotyczyła motoryzacji, pojawiły się także zadania sprawdzające wiedzę przekazaną podczas wcześniejszych spotkań z przedstawicielami Polaris. 

Ponieważ w większości procesów rekrutacyjnych Polarisa bardzo ważny jest język angielski, niektóre zadania wymagały jego znajomości. Pracując w Polaris wchodzimy przecież w międzynarodowe środowisko, a amerykańskie korzenie zobowiązują.  

O końcowym wyniku zdecydowała poprawność udzielonych odpowiedzi i staranność wykonania zadania kreatywnego, w którym uczestnicy aplikowali na właśnie otwarty przez firmę proces rekrutacyjny (stanowisko Inżynier Wdrożenia Nowych Platform ORV). Tutaj należało pamiętać o przekazanych podczas wcześniejszego spotkania zasadach rządzących procesami i dokumentami aplikacyjnymi. 

 

                                                                                               

 

Różnica w uzyskanych końcowych czasach była niewielka, co wskazuje jak bardzo zaciekła była rywalizacja – większość drużyn zdobywała kolejne punkty idąc „łeb w łeb”. Ostatecznie na podium stanęły trzy drużyny:

  • I miejsce „Krecik Team”, w składzie Maciej Rosłaniec i Patryk Rataj (z błyskawicznym czasem wykonania 46 minut),
  • II miejsce „Ekonomistki”, w składzie Patrycja Brzezina i Paulina Bronek, które finiszowały po 56 minutach, 
  • III miejsce „AstroAmerykanie”, w składzie Michał Kalinowski i Karol Idzikowski (z czasem wykonania 1 godzina i 2 minuty).

 

                                                                                                

 

Zwycięzcy otrzymali bony zakupowe na sportowe zakupy w sieci Decathlon.


Gratulujemy refleksu i umiejętności współpracy, która  w tym roku okazała się podwójnie przydatna. Uczestnicy komunikowali się wyłącznie zdalnie, wspólnie ustalając wersję odpowiedzi, pamiętając jednocześnie o uciekającym czasie i depczącym im po piętach pozostałych drużynach. Czyli zupełnie jak w powszechnej obecnie rzeczywistości zwanej pracą zdalną.
 

By dobrze przygotować uczestników do wyzwania, przed rozgrywką zaprosiliśmy na

„Tydzień z Polaris”. 

     

 

Oto kartka z kalendarza podsumowująca tydzień. A właściwie pięć kartek  i pięć owocnych dni, które złożyły się na wyjątkowy tydzień z Polaris! Jak było? Codziennie inaczej i co dzień bardziej „polarisowo”.

 

Poniedziałek, 12.04.2021 r.


Polaris zabrał nas w podróż. I to nie tylko po swojej opolskiej siedzibie. Wirtualnie poczuliśmy wiatr we włosach, a mróz szczypał w nosy, kiedy przemierzaliśmy skuterem śnieżne szlaki Alaski. Mogliśmy choć na chwilę stać się testerami pojazdów Polaris, jeżdżąc po torze usytułowanym w pobliżu fabryki w Opolu.

Wiemy już, że praca w Polaris to coś więcej niż zwykła praca, to sposób na życie!  

 

 

 

Wtorek 13.04.2021 r.


Dzisiejszy rynek stawia na wysokokwalifikowanych pracowników. Samokształcenie to sposób, żeby sprostać wymaganiom pracodawców. Wiedząc o tym doskonale Polaris zaserwował naszym studentom i absolwentom darmowe szkolenie pn. „LEAN Management jako skuteczne narzędzie rozwiązywania problemów w środowisku produkcyjnym”.

Dziękujemy specjaliście w tej dziedzinie, panu Krzysztofowi Nowosielewskiemu, za porcję praktycznej wiedzy, która przyda się nie tylko przyszłym pracownikom Polaris. 

 

 

 

Środa 14.04.2021 r.


Apetyt rośnie w miarę jedzenia. W połowie tygodnia firma podała na tacy kilka smaczków historycznych.  Przez dekady Polaris podejmował ryzyka i napędzał innowacje. Zawsze znajdują drogę, by stworzyć lepszy pojazd. Dlaczego? Pracownicy czują jedność z marką, a ta pasja przenosi się na produkt. Skupieni na przyjemności z jazdy wsłuchują się w potrzeby klientów. Oto cała historia sukcesu Polaris w pigułce. Warto znać swoje korzenie, zarówno w rodzinie jak i w miejscu pracy.

 

 

 

Czwartek 15.04.2021 r.


Blisko, blisko, coraz bliżej do wymarzonej pracy w Polaris! Pan Tomasz Bednarz  - Recruitment and Employer Branding Specialist rozwiał wątpliwości dotyczące procesów rekrutacyjnych w firmie. Taka okazja nie zdarza się codziennie – osoba, która sprawdza dziesiątki aplikacji najlepiej wie na co zwracać uwagę. Wystarczyło nadstawiać ucha.

   

 

 

 

 

Piątek 16.04.2021 r. 


Piątek to może być początek kariery w Polaris!

I właśnie w piątek firma zamieściła swoje najświeższe oferty pracy! Nie warto zwlekać z aplikacją.  

 

 


 

Serdecznie dziękujemy firmie Polaris za otwartość i merytoryczne wsparcie w trakcie całego wydarzenia.

Mamy ogromną nadzieję, że uczestnicy „Zgraj się z Polaris” wiedzą teraz doskonale jak znaleźć pracę w Polaris.

Powodzenia!