CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Gra Miejska 2022 już za nami!

Grafika wprowadzająca

 

Gra Miejska 2022 organizowana wspólnie z Biblioteką PO oraz Samorządem Studenckim PO już za nami! Uczestnicy przemierzyli niezliczone kilometry ale i zmierzyli się z upałem. Uff… tego dnia drużyny spaliły naprawdę sporo kalorii!

 

Zadaniem każdej drużyny Gry Miejskiej było odnalezienie poszczególnych miejsc w przestrzeni miasta. Tym razem lokalizacje były rozmieszczone na obszarze ZWM. Dla niektórych drużyn miejscówki były już znane, a dla innych okazały się sporym zaskoczeniem. Uczestnicy jednak byli zgodni co do jednego – Tajny Agent sporo namieszał! Krążył to tu, to tam - po parku, skradał się za drzewami, zerkał zza krzaków. Ela Kasprzyk z SSPO świetnie się spisała w tej roli! Dziękujemy Ci!

Za każdą miejscówkę drużyny otrzymywały zadanie do wykonania. W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzyli się z szeregiem różnorodnych zadań:

 

  • Sprawdziliśmy umiejętność logicznego myślenia
  • Sprawdziliśmy, czy uczestnicy wiedzą jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej
  • Sprawdziliśmy Waszą kreatywność – co prawda uczestnicy studiują na technicznej uczelni, ale wiedzieliśmy, że w uczestnikach drzemie artystyczna dusza. Chcąc zaspokoić i ten obszar ich predyspozycji przygotowaliśmy dla nich „artystyczne” zadanie.
  • Sprawdziliśmy Waszą szybkość – tutaj dzięki niezastąpionej p. Justynie z Biblioteki PO drużyny miały okazję w kreatywny sposób przetestować jak działają pod presją czasu. 

 

Ostatecznie miejsca na podium zajęły 3 drużyny, które wykazały się dużym sprytem i szybkością:

 

  • 1 miejsce (bony do sklepu Empik o wartości 350 zł): Półwytrawne w składzie: Magdalena Bęben, Klaudia Bezak, Kamila Gawlak – studentki Ekonomii oraz Turystyki Rekreacji na Politechnice Opolskiej
  • 2 miejsce (bony do sklepu Empik o wartości 250 zł): ACPO w składzie: Sabina Kainka, Maria Działa, Barbara Olesz – studentki Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz Logistyki na Politechnice Opolskiej
  • 3 miejsce (bony do sklepu Empik o wartości 150 zł): EkoTrio w składzie: Paulina Bronek, Patrycja Brzezina, Dominika Bartek – studentki Ekonomii na Politechnice Opolskiej

Nie obyło się też bez zwrotów akcji. Zgodnie z hasłem tegorocznej gry okazało się, że „na szczycie zawsze znajdzie się miejsce”. Drużyna, która w rankingu była na ostatniej pozycji została wyróżniona przez komisję, nagrodą za kreatywność! Okazało się, że warto było walczyć do końca, bo nasza Gra znowu udowodniła, że jest nieobliczalna i wszystko może się wydarzyć.

 

  • nagroda za kreatywność (bony do sklepu Empik o wartości 100 zł) powędrowała do ALIMENCIARZY w składzie: Michał Wieczorek, Wojciech Zogata, Marcin Owczarek – studenci Mechatroniki na Politechnice Opolskiej.

Pozostałe drużyny, którym serdecznie dziękujemy za udział: Architekci, FC Stay Hydrated, Klucz dzikich gęsi, Masłownicy, Muszkieterzy, Piwosze Kustosze. Świetnie się z Wami bawiliśmy!

 

Organizatorami gry jest Akademickie Biuro Karier PO, Biblioteka PO, Samorząd Studencki PO.