CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Jak być bliżej pracodawcy? Zgrać się z nim w jego siedzibie! Zajrzeliśmy do środka International Automotive Components

Grafika wprowadzająca

W czwartek 27 października czternaścioro studentów i studentek automatyki i robotyki, wzornictwa przemysłowego i zarządzania i inżynierii produkcji Politechniki Opolskiej spędziło dzień w firmie International Automotive Components (IAC) w ramach 2. edycji inicjatywy „Zgraj się z firmą”, zorganizowanej wspólnie z Akademickim Biurem Karier Politechniki Opolskiej. Jest to formuła przygotowywana we ścisłej współpracy z pracodawcą, tak aby uzyskać jak najciekawszy dla studentów efekt. Sednem wydarzenia jest udział 2-osobowych drużyn w grywalizacji, która ma na celu przybliżenie uczestnikom specyfiki firmy oraz branży, w której działa.

 

 

 

W tej edycji gry firma IAC, działająca w branży automotive, zdecydowała się na przygotowanie całodziennego wydarzenia w swojej siedzibie, podczas którego zorganizowała obszerną wycieczkę po liniach produkcyjnych oraz 3 warsztaty tematyczne. Było to szczególnie interesujące doświadczenie z racji tego, że IAC produkuje podzespoły dla takich marek jak Volvo, Jaguar, Land Rover, Audi, BMW, Daimler czy Porsche. W Opolu przy ulicy Północnej powstała fabryka, której produkcja skupia się m.in. na wytwarzaniu desek rozdzielczych dla marek premium.

Pierwszy z warsztatów dotyczył zarządzania jakością. Studenci mieli szansę wcielić się w kontrolerów jakości, a ich zadaniem było znalezienie błędów na poszyciach, powstałych specjalnie na potrzebę tych warsztatów. Na kolejnym warsztacie uczestnicy uczyli się jak nie marnować a efektywnie pracować – nawet podczas tak prostej czynności, jak robienie tostów ;) Trzeci warsztat dotyczył nowego projektu rozwijanego w firmie IAC, czyli form wtryskowych. Studenci poznali funkcjonowanie jednej z maszyn.

Był to zdecydowanie dzień pełen wrażeń, emocji i wiedzy.

 

Dla nas organizatorów to także był dzień pełen wrażeń. Było nam niezmiernie miło gościć studentów w naszej firmie, pokazać im kawałek naszego świata, pokazać im to, czego uczą się na studiach w praktyce. Bardzo się cieszymy, że powstają takie inicjatywy, w ramach których studenci mogą poznać to jak wygląda firma od środka - i tutaj też podziękowania dla Biura Karier Politechniki Opolskiej za świetną inicjatywę, bo myślę, że przynosi korzyści obu stronom. Mnóstwo wiedzy, mnóstwo informacji, mam też nadzieję, że mnóstwo fajnej zabawy dla studentów. Bo cała formuła „Zgraj się z firmą” opiera się o grywalizację - myślę, że jest to bardzo dobra forma połączenia zdobywania wiedzy z zabawą – mówi Anna Żyrek (HR Management w IAC).

 

Uczestnicy w trakcie całego dnia rozwiązywali zadania praktyczne i odpowiadali na pytania, które przygotowała firma. Otrzymywali za nie punkty decydujące o wygranej w rozgrywce. Firma ufundowała nagrody w formie bonów zakupowych oraz praktycznych gadżetów. Dzięki uprzejmości IAC uczestnicy mogli skorzystać również z poczęstunku i obiadu.

Walka była bardzo wyrównana, ale na podium stanęły trzy grupy:

I miejsce – Kamil Przybylak i Paweł Soppa z automatyki i robotyki,

II miejsce – Maciej Szala i Emilia Mycka z wzornictwa przemysłowego oraz

III miejsce – Paulina Czarnecka i Jakub Pawelec z automatyki i robotyki.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w grywalizacji!