Podsumowanie II Edycji Programu MentorMix – nowe możliwości
26 czerwca zakończyliśmy program mentoringowy "MentorMix" dla studentów Politechniki Opolskiej pod patronatem Business Centre Club (BCC).
Od listopada mentorzy z biznesu nawiązali współpracę mentoringową z naszymi studentami, którzy już na etapie rekrutacji zaprezentowali się z najlepszej strony, przedstawiając swoje pomysły na rozwój zawodowy.
Spotkania 1:1 z mentorami rozpoczęły się w połowie grudnia i stanowiły kluczowy element programu mentoringowego. Podczas indywidualnych sesji, nasi studenci mieli możliwość postawienia sobie celów zawodowych, podzielić się obawami i wyzwaniami związanymi z rozwojem ich kariery. Mentorzy, z kolei, służyli wsparciem, radą i inspiracją, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi osiągnięcia sukcesu zawodowego. To właśnie te osobiste spotkania pozwalają naszym studentom rozwijać się w profesjonalny sposób i maksymalnie wykorzystać potencjał swojej kariery.
Spotkania mentoringowe nie ograniczały się tylko do biura – odbywały się również w kawiarniach, na spacerach, a nawet w Portugalii. Taka różnorodność miejsc sprzyjała swobodniejszej atmosferze i lepszej komunikacji, pomagając studentom przełamywać bariery w kontaktach z osobami na wyższych stanowiskach.
Program nie skupiał się jedynie na dialogu i wymianie doświadczeń. Zapewniał także studentom możliwość wyboru szkoleń branżowych oraz umiejętności miękkich. Każdy uczestnik dysponował pulą 4000,00 zł na rozwój, decydując wspólnie z mentorem, jakie szkolenia będą dla niego najbardziej wartościowe. Tematyka tych szkoleń była bardzo różnorodna i dostosowana do indywidualnych potrzeb zawodowych oraz zainteresowań studentów. Na przykład, Dawid Szmechta, student architektury, zdecydował się na udział w trzymiesięcznym kursie projektowania, który pozwolił mu pogłębić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Natomiast Basia Cicharska, studentka turystyki i rekreacji, postawiła na rozwój w obszarze marketingu i skorzystała ze szkolenia o szerokim zakresie w tej tematyce. Z kolei Luiza Staś, studentka Wzornictwa Przemysłowego, postanowiła poszerzyć swoje kompetencje w zakresie grafiki komputerowej, uczestnicząc w kursach dotyczących programów Illustrator i Adobe Photoshop. To tylko kilka przykładów, jak nasze szkolenia branżowe wspierały rozwój i poszerzyły horyzonty zawodowe naszych studentów/mentees.
Podczas uroczystego zakończenia każdy mentor i student otrzymał specjalną statuetkę zaprojektowaną przez absolwentów wzornictwa przemysłowego oraz wykonanej przez laboratorium Politechniki Opolskiej.
Nagrane podcasty z naszymi parami mentoringowymi doskonale odzwierciedlają wszystko, o czym tutaj piszemy.
Koniecznie obejrzyjcie relację z wydarzenia podsumowującego cały program MentorMix.
Poniżej przedstawiamy mentorów, którzy podczas II edycji naszego programu mentoringowego odegrali kluczową rolę w rozwoju naszych studentów. Każdy z nich wniósł do programu unikalne doświadczenie, wiedzę i pasję, wspierając młodych ludzi w ich drodze ku sukcesowi.