CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Startujemy z zapisami na darmowe szkolenia i warsztaty z praktykami, czyli otwieramy BazaR

Grafika wprowadzająca

Przed nami dwutygodniowy czas szkoleń. Między 6 a 17 listopada czeka na Was porcja konkretów od osób, które doskonale wiedzą o czym mówią, bo są praktykami. Mamy propozycje techniczne, „twarde” oraz te kształtujące umiejętności miękkie.    

Nie mamy tutaj limitów – możesz wybrać kilka tematów. Warsztaty są darmowe, wszystkie prowadzone będą przez praktyków z biznesu, wszystkie zorganizujemy blisko Ciebie lub w wygodnej wersji online.

 


Temat:  Wideomarketing - buduj społeczność, przyciągaj klientów

Firma: Firmy jutra

Data i godzina:  07.12.2023 ; 16:00-17:30  [Szkolenie on-line]

Opis: W trakcie szkolenia dowiesz się, jak w prosty sposób tworzyć treści wideo do internetu - na stronę internetową oraz social media. Wyjaśnimy, jakie są najlepsze praktyki i zasady dotyczące tworzenia treści wideo,  a także na co należy zwrócić uwagę, aby tworzone przez nas materiały pozostały dobrej jakości i równocześnie przyciągały uwagę odbiorców. Omówimy wymagania techniczne, damy praktyczne wskazówki oraz zaprezentujemy przydatne narzędzia.

Obszar tematyczny: dla wszystkich

 

 

ZA NAMI JUŻ:

Temat: How Power Platform influences automotive business

Firma: Volvo Group Digital & IT Wrocław

Data i godzina: 06.11.2023 ; 16:00-18:00 [Szkolenie on-line]

Język sesji:  ENG / PL

Opis: Power Platform is a low code technology that helps to automate business processes and workflows. It can be utilized both by Professional Developers, but also Citizen Developers, who are business users with little or no previous coding experience.

This intuitive set of tools provided by Microsoft is vastly used among Volvo employees who are accelerating Digital Transformation by creating business apps, automating daily tasks and streamlining processes with chatbots.

Join us if you want to understand practical usage of Power Platform components (Power Apps, Power Automate & Power Virtual Agents) and witness how low code technologies are revolutionizing IT landscape.

During the session you will sneak peek into our software development lifecycle and get to know our developers & testers career journey in Power Platform area that becomes a significant catalyst for digitalization in various business areas.  

Prelegenci: 

Agnieszka Dyś (Test Manager). Tester oprogramowania z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Od momentu rozpoczęcia kariery w IT jej pasją jest doskonalenie jakości oprogramowania, tworzenie bardziej niezawodnych procesów wspierających jakość oraz wyszukiwanie błędów w oprogramowaniu. Dekada pracy w branży IT pozwoliła jej pracować z zespołami z całego świata, wspomagając pomysły biznesu i przekuwać wymagania na aplikacje, których potrzebują klienci. Odpowiada za tworzenie strategii testowej, frameworka testowego oraz za zapewnianie jakości dla produktów tworzonych przy użyciu Microsoft Power Platform.

Aleksandra Targosz (Power Platform Developer). Przygodę z Microsoft Power Platform rozpoczęła 1,5 roku temu, zaczynając od stażu. Ten czas nauki pozwolił jej zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe i poznać Power Apps czy Power Automate. Od roku pracuje w zespole Citizen Development w Volvo Group na stanowisku Power Platform Developer. Tworzy aplikacje i rozwiązania biznesowe dla klientów oraz stawia na rozwój projektu Citizen Development, który umożliwia pracownikom nietechnicznym tworzenie aplikacji biznesowych low-code przy wsparciu IT.

Paweł Kobrzeniecki (Senior Power Platform Developer). Certyfikowany deweloper Microsoft Power Platform pracujący w zespole Citizen Development w Volvo. Po raz pierwszy zainteresował się technologią informatyczną w wieku 13 lat. W pracy skupia się głównie na wsparciu użytkowników i tworzeniu rozwiązań wykorzystując wszystkie komponenty Power Platform (Power Apps, Power Automate, Power Pages, Power BI) – często łącząc je ze sobą!

Paweł Bergandy (Manager, Citizen Development). Jest managerem, który prowadzi liczne projekty IT i odpowiada za zarządzanie zespołem deweloperskim specjalizującym się w technologii Microsoft Power Platform w Volvo. Zdobył bogatą wiedzę we front-end developmencie, tworzeniu i administrowaniu rozwiązaniami opartymi na platformie SharePoint, a także  budowaniu rozwiązań biznesowych i automatyzacji procesów za pomocą komponentów Power Platform. Ma duże doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku, aktywnie współpracuje z klientami z różnych zakątków świata na różnych szczeblach zawodowych.

Obszar tematyczny: IT


Temat: CV z pazurem - spraw, by Twoje CV było wyjątkowe

Firma: Akademickie Biuro Karier

Data i godzina: 06.11.2023 ; 16:00-18:00  [Szkolenie stacjonarne]

Opis: Zastanawiasz się, co doda pazura Twojemu CV? To szkolenie jest dla Ciebie! Dowiesz się  jak wyróżnić się na tle konkurencji i stworzyć CV, które rekruterzy zapamiętają.

Z nami odkryjesz, jakie elementy i triki pomogą Ci zbudować atrakcyjną kartę zawodową. Dobre CV to szansa do czegoś naprawdę wyjątkowego!

Prelegent: Ewelina Nowak. Cześć! Jestem Ewelina, mentorka kariery oraz doradczyni zawodowa w Akademickim Biurze Karier Politechniki Opolskiej. Moją pasją jest pomaganie studentom i absolwentom w przygotowaniach do znalezienia pracy. Na co dzień wspieram tych, którzy szukają swojej ścieżki zawodowej. 


Temat:  Dzień z pracy Robotyka i Programisty PLC

Firma: PROPOINT S.A.

Data i godzina: 07.11.2023 ; 9:00 - 11:00  [Szkolenie on-line]

Opis: Programiści opowiedzą jak wygląda ich praca oraz co należy do ich obowiązków, bazując na swoim bardzo bogatym doświadczeniu w tym obszarze. A jest na czym bazować, bo obaj prowadzący pracowali nad projektami w Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, ale również we Włoszech, Meksyku czy RPA. Specjalizują się w standardzie grupy Volkswagen, ale pracowali także przy projektach dla BMW, Alfy Romeo czy Mercedes-Benz.

W związku z tym, że znaczna większość realizowanych przez firmę Propoint projektów dotyczy obszaru automotive, w czasie webinaru właśnie ten obszar będzie uwypuklony.

Podczas szkolenia przewidziano sesję pytań i odpowiedzi oraz czas na przedstawienie informacji o praktykach i stażach.

Prelegenci:

PIOTR GARBACIK (Programista Robotów Online)

Czas pracy dzieli pomiędzy szkolenia nowych pracowników, obsługę i rozbudowę celi szkoleniowej, a udział w projektach dla branży automotive. W ciągu ponad 9 lat pracy brał udział w projektach w Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, ale również we Włoszech oraz Meksyku. Specjalizuje się w standardzie grupy VW, ale pracowałem także przy projektach dla BMW, Alfy Romeo oraz Mercedes-Benz.

PRZEMYSŁAW KONDRAT (Kierownik Sekcji w Dziale PLC)

Kierownik Sekcji w Dziale PLC i jednocześnie koordynator projektów - łączy pracę wielu działów nad projektami w branży automotive. Zajmuje się też planowaniem realizacji od strony działu PLC – budowaniem zespołu, określaniem i przydzielaniem zadań oraz kontaktem z klientem. Jest też jednym z opiekunów stażystów i praktykantów w firmie. Specjalizuje się w projektach dla koncernu Volkswagen. Uczestniczył m.in. w projektach w Chinach (VW ID.3), RPA (VW Polo), Meksyku (Audi O5) i na Węgrzech (Lamborghini, Audi RS).

Obszar tematyczny: automatyka, automotive


Temat:  Świat SEO - SE(O)krety sukcesu

Data i godzina:    07.11.2023 ; 16:00-18:00  [Szkolenie on-line]

Opis: podczas warsztatów będziesz mógł poznać podstawy procesu optymalizacji witryny w wynikach wyszukiwania. Dowiesz się czym jest złoty trójkąt Google'a, poznasz podstawowe narzędzia używane podczas pracy przez praktyków w branży SEO. W szkoleniu omówione będą także aktualne sposoby na poprawę serwisów internetowych w wyszukiwarkach. Poznasz także różnicę i nieco historii o black hat/ white hat SEO.

Prelegent: Patryk Grzondziel. Świeżo upieczony absolwent informatyki Politechniki Opolskiej podejmujący na co dzień zmagania w zespole ds. digital marketingu. W wolnym czasie dalej rozwijający się pod kątem frontendu. Poza wiedzą zdobytą w agencji e-commerce/SEO swoją wiedzę budował także poprzez dokumentacje oraz naukę wraz ze zdobywaniem certyfikatów potwierdzających posiadane umiejętności.

Obszar tematyczny: marketing ; IT


Temat: Współczesne narzędzia i technologie w rozwoju aplikacji na platformie Microsoft. Praktyczny przewodnik

Firma: Volvo Group Digital & IT Wrocław

Data i godzina: 07.11.2023 ; 16:00-18:00  [Szkolenie on-line]

Opis: Omówione zostanie praktyczne wykorzystanie platformy Microsoft 365, Azure oraz technologii .Net i React przy automatyzacji zadań organizacji. Przedstawienie możliwości integracji chmury Microsoft 365 w szczególności SharePoint Online z Azure.

Przejrzymy także szeroki zakres tematów, od tworzenia interfejsów użytkownika po zarządzanie infrastrukturą w chmurze.

Prelegenci:

MICHAŁ ŚWITALIK  Ma 7 lat doświadczenia jako programista, a od dwóch lat pracuje na stanowisku Starszego Inżyniera Oprogramowania w Volvo. Jego głównym obszarem specjalizacji są środowiska Microsoft, w tym SharePoint i Azure Cloud. Opracowuje oraz wdraża projekty w ramach SharePoint Online, które wykorzystują zasoby Azure. Pracuje w  projektach migracji, procesach zatwierdzania, a obecnie jest zaangażowany w rozwiązania podpisu cyfrowego w Volvo Group.

KRZYSZTOF SKRZYPEK Zaczynał przygodę w świecie IT jako programista SharePoint jeszcze w wersji 2007 i 2010. Obecnie zajmuje się głównie rozwiązaniami opartymi o chmury Microsoft 365, Azure oraz Power Platform. Do zespołu Volvo dołączył 5 lat temu.

KONRAD LITWIN Manager Obszaru Produktów Cyfrowych.  Od 12 lat w firmie Volvo, z czego 11 na stanowiskach kierowniczych. W swojej karierze skupiał się na tworzeniu i rozwijaniu efektywnych zespołów, kształtowaniu strategii oraz opracowywaniu innowacyjnych modelów biznesowych. Obecnie koordynuje obszar produktów cyfrowych w ramach Volvo Group Digita IT.


  Temat:  Sterowniki Mikro800: prostota i wydajność w niewielkich rozmiarach

Firma: Rockwell Automation

Data i godzina:  08.11.2023 ; 13:40-17:40  [Szkolenie stacjonarne]

Opis: Podczas warsztatu omówione zostaną podstawy programowania sterowników oraz paneli operatorskich na bazie PLC z rodziny Micro800 oraz HMI PanelView 800 z wykorzystaniem oprogramowania Connected Components Workbench.

Omówione zostaną także zainstalowane urządzenia i wykorzystywanie protokołów komunikacyjnych.

A w ramach laboratorium: programowanie PLC w logice drabinkowej oraz współistniejącej aplikacji na panel operatorski.

Prelegentka: Magdalena Salwa. Senior Inżynier Wsparcia Technicznego, wspierająca sterowniki programowalne od 7 lat. Związana z firmą Rockwell Automation od 2016 roku.

Przechodząc przez różne szczeble kariery w największym Centrum Wsparcia Technicznego Klienta RA w regionie EMEA, zdobyła doświadczenie obejmujące niemalże całe portfolio produktów firmy, finalnie zostając specjalistką z zakresu produktów z rodziny kontrolerów Micro 800. Od dłuższego czasu zajmuje się również obszarem certyfikacji zgodnej ze standardami CE (Conformité Européenne).

Obszar tematyczny: automatyka


Temat:  Autoprezentacja, czy już właściwie POLIprezentacja?

Firma: Mindloop Monika Bezak

Data i godzina: 08.11.2023 ; 15:00-18:00  [Szkolenie on-line]

Opis: Podczas szkolenia określimy co to właściwie jest wizerunek i dlaczego jest taki ważny?

Omówimy pozostałe czynniki skutecznej autoprezentacji, w tym techniki prezentacji ustnej i komunikację niewerbalną. Poćwiczymy także internetowy savoir – vivre.

Prelegentka: Monika Bezak. Ma 20-letnie doświadczenie w biznesie i pracy projektowej   dzięki   zajmowaniu   się   projektami   szkoleniowymi, edukacyjnymi   oraz   stażowymi, połączone   z   wykształceniem dziennikarskim oraz z zakresu psychologii menedżerskiej. Prowadzi działania Education   to   Business   wspierając   employer   branding.   Realizuje   szkolenia   oraz   autorskie   warsztaty   z   zakresu   rozwoju   kompetencji miękkich,   opartych   o   umiejętności   związane   z   komunikacją,  autoprezentacją,  przedsiębiorczością, kreatywnością, ale też marketingiem i sprzedażą. W ramach prowadzonych projektów kreuje i nadzoruje strategie marketingowe, planując i realizując działania  promocyjne,   związane   z   public   relations,   obsługą   klienta,     budowaniem   doświadczeń, organizacją wydarzeń, rekrutując także uczestników na szkolenia.

Obszar tematyczny: dla wszystkich


Temat:  Jak dostać pierwszą pracę w IT i szybciej zdobywać doświadczenie? – zadania do wykonania w ramach rekrutacji

Firma: Findli

Data i godzina: 08.11.2023 ; 16:00-18:00  [Szkolenie stacjonarne]

Opis: Jak przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych, na co zwrócić uwagę, jakie kompetencje są obecnie najbardziej pożądane na stanowiskach juniorskich? Podczas tego warsztatu przejdziecie przez kluczowe etapy ubiegania się o pracę w branży IT, skupiając się nad umiejętnościami, które warto rozwijać. Dowiecie się też jak wykorzystać sztuczną inteligencje, by w krótkim czasie zdobyć wymarzone stanowisko.

Prelegent: Mateusz Bosek. Łączy umiejętności techniczne z biznesem. Zaczynał jako programista, przechodząc przez kolejne szczeble kariery w międzynarodowych firmach, kończąc na roli CTO i budowaniu startupów. 12 lat w branży IT od front endu po budowanie skalowalnych aplikacji. W 2021 aplikacja, którą tworzył dostała nagrodę jako najlepsza platforma NFT roku. Aktualnie buduje Findli, gdzie za pomocą sztucznej inteligencji oraz doświadczenia zebranych od różnych ekspertów z branży tworzy testy pozwalające na sprawdzanie swoich umiejętności technicznych.

Obszar tematyczny: IT


Temat: Webwriting - jak pisać do internetu aby klienci chcieli czytać i kupować?   

Firma: Firmy jutra

Data i godzina: 09.11.2023 ; 16:00-17:30  [Szkolenie on-line]

Opis: W trakcie tego szkolenia dowiesz się w jaki sposób tworzyć wartościowe merytorycznie i równocześnie przyjazne dla internautów treści, dzięki którym twoja oferta dotrze do znacznie większej ilości potencjalnych klientów. Zwiększ skuteczność swoich tekstów dzięki wykorzystaniu narzędzi oraz praktycznych wskazówek. Dowiedz się krok po kroku, jak stworzyć teksty, które będą interesujące dla czytelników i równocześnie zwiększą sprzedaż.

Prelegent: Kamila Gąsior – doradca Google w programie Firmy Jutra. Zajmuje się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Prowadzi w tym zakresie szkolenia, warsztaty oraz konsultacje indywidualne dla przedsiębiorców. Przez 4 lata wspierała polskich przedsiębiorców, jako doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje. Bogate doświadczenie zdobyła również na swoich poprzednich stanowiskach w agencjach marketingowych - m.in. w działach SoMe, PR czy w dziale eventowym. Absolwentka szkoły performance marketingu Marketing Masters.

Obszar tematyczny: dla wszystkich


Temat: Frontend krok po kroku. Tworzenie stron internetowych zgodnych ze standardami dostępności

Firma: CG2 Sp. z o.o.

Data i godzina: 09.11.2023 ; 16:00-18:00  [Szkolenie stacjonarne]

Opis: Podczas szkolenia omówimy przykłady dostępnych, „prawie” dostępnych i zupełnie niedostępnych serwisów internetowych oraz zasady dot. obecnie obowiązujących standardów dostępności w programowaniu i projektowaniu produktów cyfrowych. Wspólnie przedyskutujemy mierzalne kryteria sukcesu. Opowiemy jak zaprogramować frondend, aby strona internetowa była zgodna ze standardami dostępności. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy wprowadzenie standardów dostępności cyfrowej to kolejny krok w tworzeniu lepszych stron internetowych i czy strony internetowe zgodne z WCAG to profesjonalne portale stworzone dla wszystkich?

Prelegent: Łukasz Lotko. Absolwent informatyki Politechniki Opolskiej. Na trzecim roku studiów założył działalność gospodarczą związaną z budową serwisów internetowych. Zarządza projektami zarówno związanymi z budową stron, jaki i sklepów internetowych. Koordynuje i realizuje nowoczesne projekty graficzne i internetowe, które oparte są na zasadach dostępności. Ekspert w zakresie opracowywania i wdrażania użytecznej i intuicyjnej architektury informacji. Łącznie zrealizował kilkaset projektów dla podmiotów prywatnych i publicznych.   

Obszar tematyczny: informatyka


Temat: IT Recruitment Insights: czyli wszystko co musisz wiedzieć przed wysłaniem CV

Firma: Convista

Data i godzina: 10.11.2023 ; 16:00-17:00  [Szkolenie on-line]

Opis: Wejście na rynek IT jest tak łatwe, jak mówią? Jeden język programowania wystarczy? Na czym się skupić w nauce PRZED rekrutacją? Co zrobić, żeby się wyróżnić? Linkedin - po co to mi? Rozmowa HR to strata czasu?  Kto pozytywnie przechodzi rekrutację, czyli co decyduje? O co pytać na rekrutacji? Długie CV- lepsze CV? Na te i wiele innych pytań odpowiedź podczas otrzymacie podczas warsztatu.

Firma przeprowadziła już 7 programów stażowych. Co roku uczy się z nimi około 15 osób. Aż połowa z nich zostaje na stałe.

Prelegentki: 

Ola Byrska: Od 3 lat skupia się na pracy z ludźmi. Rekrutacja, onboarding, relacje międzyludzkie – w tym czuje się jak ryba w wodzie.  I nieźle jej to wychodzi. W pracy w biznesie najważniejszy jest dla niej  drugi człowiek, empatia i indywidualne podejście.

Agata Bandych: W Convista pracuje od ponad 4 lat. Jej działka to rekrutacja, employer branding i współpraca z uczelniami. Spotkacie ją na targach pracy i na rozmowach rekrutacyjnych na staż. Wychodzi z założenia, że rozmawiać zawsze warto, dlatego o wszystkim Wam opowie i sprawi, aby Wasza (być może pierwsza) rozmowa rekrutacyjna przebiegła bez stresu. 

Obszar tematyczny: informatyka, dla wszystkich


 

Temat:  Wprowadzenie do Angulara. Komunikacja międzykomponentowa

Firma: Convista

Data i godzina: 13.11.2023 ; 16:00-18:00  [Szkolenie stacjonarne]

Opis: Warsztat stanowić będzie wprowadzenie do frameworka Angular, dostarczając uczestnikom narzędzi do natychmiastowego rozpoczęcia z nim pracy.

Poznawszy najważniejsze koncepty Angulara, skupimy się na zagadnieniu interakcji międzykomponentowej i zastosowaniu serwisów. Kolejno przedstawiane elementy przetestowane będą mogły zostać na specjalnie przygotowanych przykładach w kodzie. Zwieńczeniem warsztatów będzie wykonanie zadania kontrolnego przez każdego z zainteresowanych uczestników.

Zadanie kontrolne polegać będzie na dokończeniu wycinka aplikacji internetowej, w którym kluczowe będzie rozumienie przedstawionej komunikacji międzykomponentowej. Aplikacja będzie fragmentem sklepu internetowego, a komunikacja przebiegać będzie od menu z produktami aż po elementy list produktów, które można dodać do koszyka. Zadanie polegać będzie na odpowiednim uzupełnieniu logiki aplikacji, a także struktury strony internetowej, bez ingerencji w ostylowanie jej.

Prelegenci:

Michał Rusek - Zawodowo programowaniem zajmuje się już 2 rok. Jest absolwentem kierunku Informatyka techniczna. Swoje doświadczenie zbierał jako programista React, React Native. Od niedawna rozwija się w Angularze.

Paulina Sikacka – Frontend-Developer z pasji i zawodu.

Obszar tematyczny: informatyka


Temat: Typologia osobowości czyli jak komunikować się w zespole?

Data i godzina: 14.11.2023 ; Grupa I: 12:00-14:00 ; Grupa II: 16:00-18:00 [Szkolenie stacjonarne]

Opis: Jedną z możliwych przyczyn nieefektywnej komunikacji jest niedopasowanie stylu komunikacyjnego do typu osobowości rozmówcy. Celem warsztatu jest poznanie własnego typu osobowości, ułatwienie nawiązywania nowych znajomości oraz utrzymywania relacji z innymi oraz poprawa efektywności działania zespołu.

Prelegent: Katarzyna Pazdan – Centrum Wsparcia Psychologicznego Politechniki Opolskiej

Obszar tematyczny: dla wszystkich


Temat:  Organizacja wydarzeń o zasięgu międzynarodowym na przykładzie Forum Ekonomicznego w Karpaczu - case study

Firma: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich

Data i godzina: 14.11.2023 ; 13:45-15:00 [Szkolenie on-line]

Opis: Poznaj kulisy powstawania wydarzeń o randze międzynarodowej na przykładzie jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Polsce - Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Podczas webinaru zostaną omówione kluczowe etapy powstawania wydarzenia od koncepcji po realizację. Początki Forum Ekonomicznego sięgają wczesnych lat 90. Od tego czasu konferencja nieprzerwanie trwa i z roku na rok rozszerza swój zasięg oraz zakres poruszanych tematów. 

Dowiesz się m.in. jak wygląda proces planowania konferencji, jak prowadzona jest współpraca wewnętrzna i zewnętrzna, jakie umiejętności i kompetencje są niezbędne w zespole organizacyjnym oraz, last but not least, jak istotna jest rola wolontariuszy podczas eventu.

Prelegentki:

Olga Szczygieł. Koordynator Projektów Stypendialnych, zajmująca się obszarem komunikacji interpersonalnej. Od 2021 roku prowadzi program praktyk studenckich oraz wolontariatu w Instytucie Studiów Wschodnich. Posiada doświadczenie w zarządzaniu ponad 150 osobowym zespołem oraz prowadzeniu szkoleń dla międzynarodowej grupy wolontariuszy.

Anna Hałka. Specjalista ds. Rejestracji, zajmująca się poszukiwaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań w systemach zarządzania danymi. Zdobyła doświadczenie przechodząc przez różne szczeble kariery w Instytucie Studiów Wschodnich, finalnie koncentrując się na zarządzaniu bazą danych, analizą statystyczną oraz usprawnieniu systemów rejestracji.

Obszar tematyczny: turystyka i rekreacja, zarządzanie, dla wszystkich

 

 

 


Temat: IT Architecture for Enterprise Business

Firma: Kyndryl

Data i godzina: 14.11.2023 ; 16:00-18:00  [Szkolenie stacjonarne, ul. Prószkowska 76, bud. 3 sala 109]

Opis: Panel ma na celu zapoznanie się z rozwiązaniami stosowanymi w środowiskach wymagających wysokiej dostępności. W trakcie panelu przedstawione zostaną aspekty wymagań dostarczania usług oraz procesy z nimi związane. Przedstawione zostaną sposoby, pozwalające na spełnienie określonych wymagań biznesowych.

Prelegent: Tomasz Zając. IT Architect / UNIX SME. Pasjonat IT z wieloletnim doświadczeniem w korporacyjnym IT. Miłośnik systemów z rodziny UNIX. Wiele lat spędzonych na administracji, pozwoliły mu na rozszerzenie wiedzy technicznej i kontynuację rozwoju w dziedzinie architektury IT. Współpraca z kilkoma klientami, pozwala mu rozwijać umiejętności zarówno w warstwie technicznej, jak i procesowej.

Obszar tematyczny: informatyka


Temat: How to build your personal brand - a Wiley Edge Workshop  

Firma: Wiley Edge

Data i godzina:  15.11.2023 ; 9:30-10:30  [Szkolenie on-line]

Opis: We are always told our LinkedIn presence and profile is important when it comes to navigating the job search and starting your career. But do you know what should be included to create that perfect profile? Join Wiley Edge as we provide tips on optimizing your LinkedIn Profile and how you can build your personal brand. Expect tips from a hiring manager on how to use Linkedin and stand out aswell as learning how to pitch yourself in a professional setting for the first time.

PrelegentkaKhadijah Pandor.  Head of Partnerships EMEA & NA in Wiley Edge’s Partnerships team, working across Europe. She dedicates her time to speaking with graduates, students and university representatives to build a pipeline for our graduate opportunities in banking and technology. 

Obszar tematyczny: dla wszystkich


Temat: Dlaczego warto wiedzieć co to jest Mainframe

Firma: Kyndryl 

Data i godzina:  15.11.2023 ; 16:00-17:00  [Szkolenie stacjonarne, ul. Prószkowska 76, bud. 3 sala 109]

Opis: Podczas prelekcji studenci poznają czym jest technologia Mainframe, jej historię i rozwój oraz dowiedzą się dlaczego warto ją znać i jakie perspektywy zatrudnienia można znaleźć jako ekspert lub ekspertka Mainframe. Prelekcja pozwoli słuchaczom odpowiedzieć na pytanie dlaczego Mainframe jest technologią kluczową dla funkcjonowania świata.

Prelegent: Jakub Mudyna. Associate Director, Core Enterprise and zCloud Practice Leader w Kyndryl Collaborative Polska.

Obszar tematyczny: informatyka


Temat: WCP - czyli jak kupować wszystko w dużej organizacji nie będąc ekspertem merytorycznym

Firma: Saint Gobain 

Data i godzina:  15.11.2023 ; 16:00-18:00  [Szkolenie on-line]

Opis: Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak kupuje się w dużych organizacjach, jak przygotować proces zakupowy nie będąc ekspertem w konkretnej kategorii oraz jakie narzędzia pozwalają osiągnąć pozycję dobrego negocjatora. A także, że taniej nie zawsze znaczy taniej.

Prelegentka: Katarzyna Pietrzyk. Odpowiedzialna za zakupy dla 7 zakładów produkcyjnych Glassolutions w Polsce i za kategorie opakowaniowe dla Glassolutions Europe. Wykształcenie humanistyczne nie przeszkodziło jej w negocjowaniu linii do zespalania szkła, szprosów, tiokolu czy usług podnoszenia systemu SAP. Na pytanie, jak określić to, co robi – można oczywiście banalnie powiedzieć, że kupuje. Jednak to określenie to wierzchołek góry lodowej. Aby dowiedzieć się, jak nie rozbić "Titanica" – przyjdźcie na prezentację.

Obszar tematyczny: dla wszystkich


Temat:  Kurs programowania i obsługi obrabiarek CNC - certyfikowane szkolenie zakończone egzaminem

Podmiot: Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej

Data i godzina: 16; 17; 23; 24; 29; 30.11.2023, godz. 8:20-13:35  oraz 01.12.2023, godz. 10:05-13:35  [Szkolenie stacjonarne, 40 h]

Opis: Szkolenie pozwoli pozyskać praktyczną wiedzę i umiejętności programowania oraz obsługi maszyn CNC. Omówione zostaną niezbędne zagadnienia pozwalające obsłużyć i zaprogramować tokarkę i frezarkę CNC. Kurs realizowany na symulatorach maszyn (Sinumerik 840D) oraz w Laboratorium Zaawansowanych Technologii Wytwarzania na Wydziale Mechanicznym na maszynach: tokarce DMG Mori CTX 310, frezarce GF Mikron VCE 600 Pro, frezarce DMG MORI Eco Mill 635V. Szkolenie zakończone egzaminem oraz certyfikatem.

Prelegenci: dr inż. Roman Chudy - adiunkt w Katedrze Technologii Maszyn i Materiałoznawstwa, kierownik Laboratorium Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, trener Siemens CNC.

dr inż. Piotr Loschner - adiunkt w Katedrze Technologii Maszyn i Materiałoznawstwa, operator i programista obrabiarek CNC, zaawansowany użytkownik sterowania Heidenhain oraz oprogramowania CAM.

Obszar tematyczny: mechanika i budowa maszyn


Temat:  Buduj markę i poszukuj pracy na LinkedIn

Firma: Igi Media Sp. z o.o.

Data i godzina:  16.11.2023 ; 10:00-12:00  [Szkolenie stacjonarne, ul. Prószkowska 76, budynek 6 sala 19]

Opis: Szkolenie, które pomoże Wam w budowaniu marki osobistej na LinkedIn oraz w efektywnym poszukiwaniu pracy online. Po ukończeniu tego szkolenia, będziecie potrafili stworzyć profesjonalny i przyciągający profil LinkedIn, kreować treści, które budują Waszą markę osobistą i angażują społeczność online, a także budować relacje zawodowe i rozwijać sieć kontaktów online.

Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynacie swoją karierę, czy jesteście już na ostatnich etapach studiów, to szkolenie jest dla Was! Zabierzcie ze sobą laptop, może się przydać.

Prelegent: Iwona Caputa – wiceprezes Igi Media Sp. z o.o., szkoleniowiec, akredytowany coach ICF, doradca biznesowy, brand manager. Wspiera firmy w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek w Social Media. Szkoli, prowadzi warsztaty oraz webinary z kilku dziedzin: marketingu, brandingu, employer brandingu, z LinkedIn, strategii rozwoju firmy, strategii komunikacji w SM, budowania wizerunku i reputacji oraz budowania modeli biznesowych. Pomaga projektować procesy i wdrożenia. Wykładowca akademicki i promotor projektów biznesowych w WSE im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Certyfikowany moderator Design Thinking.

Obszar tematyczny: dla wszystkich


 

Temat: Sprzedawaj treścią - o strategii w content marketingu 

Firma: Firmy jutra

Data i godzina: 16.11.2023 ; 16:00-17:30  [Szkolenie on-line]

Opis: Ze szkolenia dowiesz się, jak rozwinąć biznes dzięki wartościowym treściom, czym jest content marketing i jak zaplanować strategię content marketingową. Następnie pojawią się podpowiedzi jak wybrać grupę docelową i dopasować kanały komunikacji w zależności od wybranej grupy, a ostatecznie analizować skuteczność działań content marketingowych.

Prelegent: Kamila Gąsior – doradca Google w programie Firmy Jutra. Zajmuje się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Prowadzi w tym zakresie szkolenia, warsztaty oraz konsultacje indywidualne dla przedsiębiorców. Przez 4 lata wspierała polskich przedsiębiorców, jako doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje. Bogate doświadczenie zdobyła również na swoich poprzednich stanowiskach w agencjach marketingowych - m.in. w działach SoMe, PR czy w dziale eventowym. Absolwentka szkoły performance marketingu Marketing Masters.

Obszar tematyczny: dla wszystkich

 


Temat: Caching in C# - Primer

Data i godzina:  17.11.2023 ; 17:00-19:00  [Szkolenie stacjonarne]

Opis: You will get to know what a cache is in a context of application development. I will explain what problems we try to solve by using it, and how it can be applied to different kinds of applications.
We will try to understand what in principle is a memory cache and how to add it to an application in a few ways. At the very end we will touch on distributed systems and we'll try to answer why we need a distributed cache on an example of Redis.

Szkolenie w języku polskim. Uczestnikom potrzebny będzie laptop z dostępem do internetu, VisualStudio/VisualStudio code, docker desktop, git. Jeśli ktoś nie będzie miał wszystkiego – prowadzący udostępni materiał tak, by można było popracować w domu.

Uczestnicy powinni znać podstawy C#. Jeśli ktoś nigdy nie programował w C#, ale ma wiedzę podstawową (struktury danych, złożoność obliczeniowa algorytmów) to również sporo dla siebie wyniesie.

Prelegent: Rafał Mzyk. I am a software engineer with 5 years of professional experience. For the last three years I have been working on writing libraries for building high-scale web servers. Some part of my project is open source, and can be browsed on github under repository dotnet/extensions. I am very passionate about distributed systems, performance engineering and software design.

Obszar tematyczny: informatyka

 


Temat: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Design Thinking, a boicie się zapytać!  Design Thinking w pigułce

Firma: Kyndryl

Data i godzina: 17.11.2023 ; 16:00-17:00  [Szkolenie on-line]

Opis: Dowiecie się czym jest Design Thinking i na czym właściwie polega dobre zrozumienie potrzeb użytkownika? Kto to jest persona, gwiazda polarna i jak skutecznie je wykorzystać? W końcowej części szkolenia prowadzący przybliżą co oznacza kreowanie przeżyć użytkownika.

Prelegenci: Karolina Piwowarska, Sebastian Sikorski, Anna Rogut-Dąbrowska – Zespół Polskiego Oddziału Design Thinking w Kyndryl Collaboative Poland.

Obszar tematyczny: dla wszystkich