Podsumowanie XXI edycji PO-znaj rynek pracy - semestr zimowy 2023/2024
Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości zmieniła nazwę na PO-znaj rynek pracy, to nazwa która najbardziej odpowiada charakterowi spotkań naszych absolwentów z przedstawicielami rynku pracy.
PO-znają nie tylko specyfikę danej branży, ale również zasady rekrutacji i co najważniejsze mogą aplikować od zaraz na aktualnie prowadzone nabory w firmach.
To idealna propozycja dla przyszłych absolwentów, którzy za chwilę wkroczą na rynek pracy, ale również dla firm, które na rynku pracy mają konkretne propozycje dla naszych studentów.
Za nami XXI edycja, po raz trzeci po długiej przerwie studenci z firmami mieli okazję PO-znawać się osobiście, co cieszy nas niezmiernie.
Bezpośredni kontakt był okazją do zadawania wielu nurtujących pytań i zachęcał do rozmów w kuluarach.
Wirtualna skrzynia inżyniera, gdzie umieszczaliśmy wszystkie oferty naszych prelegentów, prawie się nie domykała!
Cieszymy się, że nasi studenci są tak bardzo pożądani na rynku pracy!
Jesteśmy wdzięczni za każdą cenną wskazówkę dotyczącą warunków rekrutacji i informacji o firmie, którymi prelegenci z wielkim zaangażowaniem, dzielili się podczas wykładów.
10 października 2023 WBiA PO-znał
Multiserwis – pani Jolanta Dwernicka i Anna Brysz – z działu HR, przedstawiły profil firmy, Multiserwis Sp. z o.o. z siedzibą w Krapkowicach. Spółka zapewnia kompleksową realizację projektów, począwszy od studium wykonalności aż po uruchomienie instalacji. Od ponad 30 lat budują, izolują i montują rusztowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Od przeszło 30 lat stawia na ludzi, ponieważ wierzy, że tylko dzięki zgranemu Zespołowi mogą odnieść sukces, dlatego szkolenia, zagraniczne praktyki i dobra atmosfera pracy to podstawa w Multiserwis. Jeśli takie wartości jak bezpieczeństwo, innowacyjność, jakość świadczonych usług, niezawodność, elastyczność i zrównoważony rozwój, są też waszymi wartościami to Multiserwis da wam multimożliwości rozwoju!
Mostostal Zabrze – panie Aleksandra Brzoza oraz Marzena Twardzik – Kapis z wielkim zaangażowaniem opowiedziały o tym, jakie możliwości rozwoju dla osób, które niebawem zasilą rynek pracy daje grupa Mostostal. W grupie siła, a co za tym idzie wiele możliwości rozwoju w budownictwie przemysłowym, specjalistycznym i ogólnym. Firma również produkuje min. konstrukcje budowlane, organizuje wewnętrzne szkolenia, kursy językowe oraz dopłaca do studiów. Posiada program stażowy i pomaga przy uprawnieniach budowlanych. Główne wymagania to zaangażowanie i chęć do działania, praktyki nauczy Mostostal!
AB studio– pan Aleksander Bielak – założyciel pracowni z ogromną pasją podzielił się z naszymi słuchaczami wieloma praktycznymi poradami z życia zawodowego architekta. Cenne wskazówki podczas 20 lat doświadczenia w branży, porównanie projektów na rynku polskim i zagranicznym, wykorzystywane w pracy programy to najważniejsze z poruszanych podczas wykładu kwestii. Architekt to bardzo odpowiedzialny zawód, tu liczy się uczciwość i pracowitość. Trzeba stawiać na ciągle dokształcanie, bo w tej branży wszystko się zmienia i nie można pozostać w tyle. Z taką porcją wiedzy można ruszać na podbój rynku pracy!
18 października 2024 WEAiI PO-znał
Volvo Group Digital & IT – panie Agnieszka Krupinska oraz Urszula Fialek zapoznały studentów ze swoją organizacją, która posiada liczne rynki zbytu, a swoje zakłady produkcyjne ma w kilkunastu krajach. Volvo Group Digital & IT zajmuje się dostarczaniem rozwiązań IT do pozostałych działów firmy. Choć możliwości rozwoju w Volvo są niezliczone to misja jest jedna – tworzenie dobrobytu w obszarze transportu, przekładającego się na sukces klientów i ich zaufanie. Poszukiwani? Analitycy biznesowi, architekci IT, testerzy, project menager, deweloperzy. Program stażowy Drive IT – Work&Study to doskonała okazja na rozpoczęcie pierwszej poważnej pracy w dziale IT. Do tego porcja wiedzy jak aplikować i co zawrzeć w CV i można wjeżdżać na ścieżkę kariery zawodowej z VOLVO!
Tensoft – pan Radosław Krul- specjalista ds. wdrożeń i szkoleń, zaprezentował potencjał swojej firmy, która siedzibę ma w Opolu i zatrudnia wielu naszych absolwentów. Co wytwarza Tensoft? Systemy IT dla jednostek samorządu terytorialnego. Tutaj można mieć wpływ na tworzenie produktu, żeby następnie go wdrażać, szkolić użytkowników, udoskonalać i utrzymywać oprogramowanie. Jest co robić, zgodnie z własnymi predyspozycjami, programista - powinien mieć twarde kompetencje, wdrożeniowiec - dobrze by był do tego komunikatywny. Firma zadba by każdy trafił do odpowiedniego zespołu, aby w pełni mógł rozwinąć skrzydła w Tensoft!
KBA AUTOMATIC Sp. z o.o. – panowie Krzysztof Schwierz oraz Patryk Gryszczyk – zapewniali zgodnie, że branże dla których tworzą swoje maszyny są bardzo różnorodne, od automotive poprzez logistykę, materiały budowlane na petrochemii kończąc. Przy okazji realizacji ciekawych projektów mona zwiedzić wiele ciekawych miejsc za granicą. Uczestnicy mogli zobaczyć jak wyglądają delegacje i konkretne realizacje w firmie, dowiedzieli się co dokładne robią programiści w firmie i na czym polega działalność badawczo – rozwojowa. Jak się zrekrutować i zaadoptować w firmie to już też nie tajemnica. Nowi pracownicy i praktykanci mogą również liczyć na stanowiska szkoleniowe, jednym słowem tak o was dba KBA!
25 października 2023 WM i WIPiL PO-znał
Valeo Autosystemy sp. z o.o.– panie Agnieszka Mróz i Oliwia Jasnos, oraz pan Przemysław Grudziński, oświecili naszych słuchaczy w przenośni i dosłownie, przedstawiając firmę, jako producenta oświetlenia do samochodów takich marek jak min. Audi i Peugeot. Smart technologie for smart car, tak o Valeo można powiedzieć w wielkim skrócie. Nasi absolwenci poznali jednak wszystkie szczegóły od zaplecza maszynowego poprzez laboratoria, możliwości zatrudnienia i ścieżki kariery. Wystarczy zaangażowanie, kreatywność i otwarty umysł, by metodą małych kroczków zdobywać kolejne szczeble awansu w firmie. Dział R&D to doskonałe miejsce rozwoju dla takich właśnie osób. Na deser mały wykład o oświetleniu na komponentach produkowanych w Chrzanowie i z taką wiedzą, można powiedzieć, że jeśli chodzi o Valeo to już wszystko jasne!
Toyota Szic Opole – pani Joanna Śnieżek – Dyrektor Zarządzający, bardzo oryginalnie przedstawiła proces onboardingu na przykładzie Toyota Opole. To niezwykle cenne doświadczenie, aby na początku drogi zawodowej wiedzieć co z punktu widzenia pracodawcy liczy się najbardziej w tzw. okresie próbnym, który jest niczym innym jak ostatnim etapem rekrutacji. Na co stawia Toyota? Zaangażowanie, entuzjazm, inicjatywa i aktywność, pierwsze wrażenie do tego punktualność, odrobina pokory, dociekliwość i słuchanie ze zrozumieniem. Oto cały przepis na sukces w Toyota Szic Opole!
Akademickie Biuro Karier (ABK) – pani Ewelina Nowak – mentor kariery w ABK, przedstawiła propozycje biura, które najbardziej mogą zainteresować naszych przyszłych absolwentów. Wśród możliwości nie zabrakło wewnętrznego portalu praca, darmowych konsultacji CV, symulacji rozmowy kwalifikacyjnej czy indywidualnego doradztwa zawodowego. Czym jeszcze można zapełnić CV? Na pewno udział w szkoleniach i warsztatach z tematów miękkich, ale również branżowych, jest do tego doskonałą okazją. Dla ambitnych chcących kreować własną ścieżkę zawodową, nowa propozycja biura pn. Mentormix będzie strzałem w dziesiątkę. Wkręć się w pracę z ABK!
Kolejna edycja wiosną 2024, do zobaczenia!