CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Sucha teoria nie wystarczy - musi być podlana wiedzą ekspertów

Nie dla nas sucha teoria. 

 

Musi być podlana wiedzą ekspertów, żeby zakiełkowała i wydała owoce – najlepszych w swojej branży fachowców.

 

Właśnie podsumowujemy edycję jesienno-zimową cyklu szkoleń BazaR – Baza Rozwojowa Politechniki Opolskiej.  

 

W grudniu 2020 i styczniu 2021 r. blisko 200 studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej wzięło udział w 10 szkoleniach, co dało łącznie 17 godzin kontaktu z praktykami.

 

 

 

Dzięki 8 Partnerom merytorycznym, szkolenia były zupełnie darmowe, a „zakupy” robione całkowicie bezpiecznie – bezdotykowo i wirtualnie. Wszystkie szkolenia, z racji sytuacji epidemiologicznej, przeprowadzone zostały on-line.

 

 

 

 

Wśród uczestników nieznacznie przeważali mężczyźni (prawie 56%), a największą reprezentację miał Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

4 najbardziej zainteresowanie szkoleniami kierunki to informatyki, ekonomia, automatyka i robotyka oraz zarządzanie.

 

 

Uważnie przyjrzeliśmy się ankietom ewaluacyjnym uczestników, by wyciągnąć wnioski na przyszłość i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby młodych osób. Zebraliśmy również tematy, które byłyby dla nich interesujące w przyszłości oraz najbardziej optymalne godziny ich organizacji. Co ciekawe, okazuje się, że aż 59% uczestników wskazało na przedział czasowy między 16.00 a 18.00. Wśród interesujących tematów, te z obszaru IT cieszyłyby się największym wzięciem.

 

 

Największym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie wprowadzające do Drupala firmy Smartbees. Cieszy nas, że ten oraz 3 inne tematy będą kontynuowane w ramach kolejnych cykli.

 

Uczestnicy najlepiej ocenili szkolenia rozwijające umiejętności miękkie („Zarządzanie karierą, czyli jak sprawnie wspinać się po drabinie” firmy Black Cat Company uzyskało średnią ocenę 5 na 5, a „Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?” firmy ASSA ABLOY Mercor Doors średnio 4,8 na 5).

 

Wszystkie szkolenia uzyskały średnie oceny we wszystkich wskazanych zakresach w przedziale 4,2 – 5.

 

97,6% uczestników oceniło przygotowanie merytoryczne prowadzących jako bardzo dobre i dobre, a blisko 97% uczestników oceniło szkolenia jako zdecydowanie przydatne i przydatne.

Pobierz pełne opracowanie dot. przeprowadzonego cyklu

 


BazaR – Baza Rozwojowa Politechniki Opolskiej zawiera propozycje szkoleń specjalistycznych i warsztatów dla studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej. BazaR  tworzą z nami Pracodawcy, którzy chcą dzielić się wiedzą i rozwiązaniami, by świadomie kształtować swoją przyszłą kadrę, jeszcze zanim zacznie szukać ofert pracy. 

 

Zainteresowane współpracą firmy zapraszamy do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej.

 

 

Kliknij poniżej jeśli chcesz sprawdzić, co działo się w poprzednich edycjach: