CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

BazaR, edycja jesienna 2022 - podsumowanie

Grafika wprowadzająca

Listopad na Politechnice Opolskiej zawsze stoi pod znakiem szkoleń i warsztatów z przedsiębiorcami i pracownikami uczelni. Dla studentów i absolwentów BazaR to idealny sposób, żeby do teorii dołożyć trochę praktyki i sprawdzić, czy dana dziedzina jest tą, którą w przyszłości chcą się zająć.

 

Biznes chce zatrudniać naszych studentów i absolwentów i przygotowywać ich do pracy jeszcze zanim formalnie staną się pracownikami. Większość firm, które organizowały z nami szkolenia prowadzi otwarte procesy rekrutacyjne, więc każdy z uczestników poza wiedzą mógł pomyśleć o współpracy – mówi Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej.

 

Jak zawsze podzieliliśmy tematy na te „na twardo”, czyli związane stricte z branżą firmy oraz te „na miękko”, czyli kształtujące umiejętności miękkie, o które coraz bardziej biznes zabiega. Te najczęściej prowadzone były przez pracowników uczelni. 

Obszar „na twardo” zdecydowanie zdominowały tematy z obszaru automatyki i robotyki oraz mechaniki. Przeszliśmy od IoT w sieciach przemysłowych, przez Safety PLC i technikę proporcjonalną, po pozycjonowanie napędów pneumatycznych oraz sterowanie i ruch w pneumatyce.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się jak wygląda dzień konsultanta SAP, sprzedaż na rynki zagraniczne i analityka internetowa. Na tapecie mieliśmy również unikanie marnotrawstw w produkcji, ochronę przeciwpożarową, BHP i wypadki przy pracy.

Coś dla siebie znaleźli również fizjoterapeuci, którzy dowiedzieli się jak skutecznie wspierać pacjentów po uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego.

W części „na miękko” uczyliśmy się radzić sobie ze stresem, budzić własną kreatywność, mapować myśli, czy budować markę w mediach społecznościowych. Z obszaru rekrutacji udało nam się stworzyć OdWażne CV i sprawdzić jak skutecznie znaleźć pracę w IT – podsumowuje Ewelina Nowak z Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej.

 

Ze szkoleń i warsztatów najchętniej korzystali studenci z Automatyki i robotyki, Ekonomii oraz Fizjoterapii. Wszystkim studentom i absolwentom dziękujemy za udział.

 

Największe podziękowania należą się prowadzącym szkolenia oraz firmom, które „oddały nam” na ten czas swoich specjalistów. Przygotowanie merytoryczne wykładowców bardzo dobrze i dobrze oceniło prawie 97,5% uczestników.  

 

Serdecznie zapraszamy firmy do współpracy z nami. Kolejną edycję, planowaną na jesień 2023 r. przygotujemy w oparciu o zebrane w ankietach ewaluacyjnych dane. Pracodawcy mają do wyboru kilkadziesiąt propozycji tematów sugerowanych przez naszych studentów i absolwentów, podzielonych na te o charakterze branżowym oraz te kształtujące umiejętności miękkie.

Optymalny czas na udział w warsztatach to przedział między godz. 16.00 a 18.00, co oznacza, że w kolejnej edycji najczęściej będziemy spotykać się popołudniową porą.  

 

Pełne podsumowanie jesiennej edycji BazaRu znaleźć można poniżej:

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Do tej pory były z nami firmy:

 

Sprawdź, co działo się w poprzednich edycjach:

                                               

      

      

 

 

Sprawdź, co możesz zyskać: